Skocz do zawartości

aktualizacja aukcji po zmianie szablonu opisu

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam się czy o ja źle myślę, czy coś źle mi działa z szablonami opisów do aukcji

 

Przykład:

Jest sobie szablon opisów "x", który jest od podpięty do szablonów (aukcji)"y", nie wiem dlaczego w momencie kiedy wystawiam nową aukcję z poziomu towaru jako "wystaw z szablonu" "y" po jakiej kolwiek ingerencji w szablon "x" widzę wszystkie dane z przed ingerencji w szablon "x".

 

Zauważyłem to przypadkiem po zmianie nr tel.

 

teraz zachodzę w głowę jak mam to aktualizować bo szablonów mam ledwie 40 na tą chwilę, a i tak jest to mega upierdliwe. Bo wychodzi na to, że jeżeli wystawiam coś ponownie to i tak muszę wszytkie dane aktualizować.

 

Dlaczego wystaw z szablonu po kolei nie odświeża sobie tych danych tylko korzysta ze starych mimo iż są podpięte w odpowiednich miejscach :(.

 

Dzięki za jakąś wskazówkę dobre człowieki

 

Link to postu

Wynika to stąd, że szablony aukcji nie są na sztywno związane z szablonem opisu. Szablon aukcji przy wczytywaniu szablonu opisu tworzy jego kopię, nie referencję, stąd zmiana szablonu x nie powoduje pojawienia się tych zmian w opisie szablonu y.

 

Podmianę telefonu można dokonać za pomocą zmian zbiorczych Ctrl+B.

Link to postu

Uważam, że problem rozwiązałby się sam gdyby rozbudować funkcjonalność pola wystaw ponownie o aktualizację wszystkich pól (tagów) użytych w opisie aukcji.

 

Jeśli numer telefonu w szablonie aukcji byłby wprowadzony w tagu moja_firma_telefon (którego swoją drogą nie ma w szablonach aukcji) to jeśli dokonamy zmiany pola "telefon" w danych adresowych Sello wtedy powinna być możliwość aktualizacji tego pola przy każdorazowym użyciu opcji wystaw ponownie.

 

Wszystkie pola powinny mieć opcję aktualizacji tak jak to jest dla pola cena sprzedaży (aktualizuj cenę sprzedaży) wtedy nie trzeba by było tworzyć szablonów opisów i wiązać ich z szablonami aukcji bo pola same by się aktualizowały. Tak samo z opisem towaru i innymi polami.

 

Powinno być wystaw ponownie i lista pól do aktualizacji.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Zgadzam się z przedmówcami i też nie wiem czemu szablony aukcji nie są spięte z szablonem opisu?

 

Ew. powinno się przy tworzeniu szablonu aukcji wybierać jakimś parametrem: kopiuj kod opisu vs twórz referencję do opisu.

Referencja byłaby bardzo czystym i eleganckim rozwiązaniem i pozwalałaby dużo sprawniej zarządzać kodem aukcji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...