Skocz do zawartości

Nagle przestało pobierać zamowienia wysyłkowe . PILNE !!

Polecane posty

Data    Opis    Kategoria    Użytkownik
16-01-2024 17:50:11    Zapisywanie zamówienia wysyłkowego 'c293dcd0-b48e-11ee-896b-cb253fa9f7e3' z konta 'fazi_market' integracji 'allegro':        Trwa wstępna weryfikacja portfela. Spróbuj ponownie za chwilę.    Sprzedaż internetowa    Administrator Administrator
16-01-2024 17:47:27    Zapisywanie zamówienia wysyłkowego '15d3aec0-b403-11ee-afcc-9b9dab9ab1b6' z konta 'fazi_market' integracji 'allegro':        Trwa wstępna weryfikacja portfela. Spróbuj ponownie za chwilę.    Sprzedaż internetowa    Administrator Administrator
16-01-2024 17:47:27    Zapisywanie zamówienia wysyłkowego '2a5f8d60-b407-11ee-9785-e1318688de4d' z konta 'fazi_market' integracji 'allegro':        Trwa wstępna weryfikacja portfela. Spróbuj ponownie za chwilę.    Sprzedaż internetowa    Administrator Administrator
16-01-2024 17:47:27    Zapisywanie zamówienia wysyłkowego 'c40cd490-b407-11ee-896b-cb253fa9f7e3' z konta 'fazi_market' integracji 'allegro':        Trwa wstępna weryfikacja portfela. Spróbuj ponownie za chwilę.    Sprzedaż internetowa    Administrator Administrator
16-01-2024 17:47:27    Zapisywanie zamówienia wysyłkowego 'dcac4701-b408-11ee-bd9b-454937a681d9' z konta 'fazi_market' integracji 'allegro':        Trwa wstępna weryfikacja portfela. Spróbuj ponownie za chwilę.    Sprzedaż internetowa    Administrator Administrator
16-01-2024 17:47:27    Zapisywanie zamówienia wysyłkowego '7dd2e576-b40a-11ee-aec8-b5646d1484ba' z konta 'fazi_market' integracji 'allegro':        Trwa wstępna weryfikacja portfela. Spróbuj ponownie za chwilę.    Sprzedaż internetowa    Administrator Administrator
 

Link to postu

Tyle pracy włozyłem zeby to nie doproacowane sello zadziało u klienta . A tu prosze ten sam problem jaki mialem w becie i który nie udało sie rozwiazać !

12 stanowisk do tego subiekt nexo pro i firma stoi bo nie zacztuje od 15.00 zadnch zamówień z serwisu . Prubowałem juz wszystkiego . zaktulaizowane do najnowszej wersji . logowałem sie ponownie do allegro . odłaczyłem konto insert itd . i nic cały czas ten sam błąd .

Link to postu

Problem jaki tutaj wystąpił dotyczy infrastruktury Portfela InsERT i wygaśniętej licencji. Dlaczego tak się stało to aktualnie analizuje odpowiedni zespół. 

Niestety tutaj żadne sztuczki od strony Sello nie pomogą, bo to bardziej kwestia licencyjna była (już zostało poprawione).

 

W becie ten problem również wystąpił i wtedy licencje zostały wtedy punktowo poprawione, bo znalazły się w nich niepoprawne dane. Dlaczego teraz do tego doszło, to właśnie ustalam, aby do takich sytuacji nie dochodziło.

 

Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Może wpisując adres omyłkowo wybrał złe (pierwsze z listy) państwo :). Proszę się upewnić po stronie Allegro, że jego dane są poprawne. Możliwe też, że jego dane w samym Allegro takie właśnie są, a na zamówieniu jest Polska. Pomimo tego, dane te przylatują z Allegro i Sello je przetwarza, próbując wyszukać w słowniku państw coś o symbolu AF.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2024 o 06:52, Bartosz Rosa napisał:

Może wpisując adres omyłkowo wybrał złe (pierwsze z listy) państwo :). Proszę się upewnić po stronie Allegro, że jego dane są poprawne. Możliwe też, że jego dane w samym Allegro takie właśnie są, a na zamówieniu jest Polska. Pomimo tego, dane te przylatują z Allegro i Sello je przetwarza, próbując wyszukać w słowniku państw coś o symbolu AF.

Ponownie jest taka sytuacja "brak kraju w słowniku o kodzie AF" to jest 7 zamówienie od tego Klienta i problem pojawia się tylko przy dostawie UPS, Klient z Warszawy. Poczta, Inpost jest ok.

Link to postu

Ciągle ten sam klient? Prosiłbym o podesłanie logu z pobierania (z prawokliku) tego zamówienia. A najlepiej tego oraz jednego działającego (z PP albo InPostem) tego klineta.

 

Sello NX - logowanie Allegro.zip

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania w Sello NX

 

Proszę za pomocą odpowiedniego pliku reg z załącznika uruchomić logowanie komunikacji (trzeba rozpakować plik, uruchomić plik reg oraz potwierdzić dodanie informacji do rejestru Windows).

Zrestartować Sello NX i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze c:\Users\<użytkownik windows>\AppData\Local\Insert\Logs\Sello\ stworzony zostanie plik Sello-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie odpowiednim plikiem

 

Link to postu

Data    Opis    Kategoria    Użytkownik
19-02-2024 06:53:44    Zapisywanie zamówienia wysyłkowego '7e392a80-cea7-11ee-b8af-1f3970b7e5d0' z konta xxx integracji 'allegro':        Brak kraju w słowniku o kodzie AF    Sprzedaż internetowa    Łukasz Górzyński

 

Sprawdziłem pozostałe formy wysyłki również nie pobierało zamówienia, pomyliłem się, zamówienia były z mniejszą ilością pozycji, ale teraz jest dosyć długie i zwróciło moją uwagę. Zadzwoniłem do Klienta nigdzie nie ma Afganistanu w ustawieniach adresowych, jest Polakiem i mieszka w Warszawie

 


 

Link to postu
14 godzin temu, Łukasz Górzyński napisał:

nie da rady, robię według instrukcji, ale nie jestem w stanie znaleźć c:\Users\<użytkownik windows>\AppData\Local\Insert\Logs\Sello\ 

Dokładnie jak wyżej Bartek napisał, a na przyszłość najlepiej sobie odkryć :) tutaj -> image.thumb.png.8df135b13e02c771c6f9749651f0502f.png

Edytowane przez Daniel Salamucha
Link to postu
17 godzin temu, Daniel Salamucha napisał:

Dokładnie jak wyżej Bartek napisał, a na przyszłość najlepiej sobie odkryć :) tutaj -> 

Dziękuję, a jest jeszcze jakiś sposób, aby sello i subiekt nexo tak nie wykorzystywały tak mocno zasobów komputera? Te dwa programy wystarczą i dochodzi do sytuacji, że się zatrzymują, do tego nie wchodzi w grę otwarcie programu pocztowego, albo przeglądarki wtedy już kaplica. Są momenty, że działa to płynnie, ale to rzadkość.

Czy może sprzęt zmienić? Dell Latitude 5520; 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz   1.38 GHz. Specjalnie go kupowałem 2,5 roku temu pod Sello i problemy są od początku.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...