Skocz do zawartości

PROBLEM Z GROSZAMI NA FAKTURACH

Polecane posty

Dzień dobry,
Próbowałem szukać rozwiązania ale mi się nie udało. Jeśli temat był wyjaśniany to przepraszam...

Chodzi o zbiorcze wystawianie faktur przez Subiekta NEXO. Prowadzę biuro rachunkowe i korzystam z operacji zbiorczych wystawianie faktur. Każdy z klientów ma ustawioną swoją indywidualną stawkę za obsługę plus pojawiają się dodatkowe usługi na fakturze. Przy usługach dodatkowych wykorzystuje rejestr usług księgowych. Mam taki problem, że część klientów, np. ze stawką 600 zł brutto, faktury zbiorczo wystawiają się na kwotę 599,99 zł. W typach dokumentów i fakturze sprzedaży mam ustawioną opcję, że przeliczanie pozycji ustawione jest od cen brutto. Ale jak się otworzy tą fakturę z błędnym wyliczeniem, to cennik liczony jest od netto. Czy ten cennik można gdzieś automatycznie ustawić od brutto? I czy wtedy zniknie mój problem. Do tej pory machałem na to ręką i poprawiałem ręcznie faktury ale zaczyna mnie to męczyć. Dzięki z góry za pomoc!

Link to postu
13 godzin temu, Bartosz Roszewski napisał:

W typach dokumentów i fakturze sprzedaży mam ustawioną opcję, że przeliczanie pozycji ustawione jest od cen brutto. Ale jak się otworzy tą fakturę z błędnym wyliczeniem, to cennik liczony jest od netto. Czy ten cennik można gdzieś automatycznie ustawić od brutto?

Co Pan ustawił w danych kontrahenta->Handel->Dokumenty->Dokument liczony ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...