Skocz do zawartości

Usunięcie nieużywanych grup aukcji – błąd

Polecane posty

Witam

 

Mam kilka grup aukcji nieużywanych (z bardzo starych wersji / ustawień Sello). Próbując usunąć je w "Grupach aukcji" pojawia się błąd: "Nie można usunąć wybranej grupy aukcji używanej w aukcjach".

 

Jednocześnie w żadnych aukcjach, w tych zamkniętych, nie są używane.

 

Z góry dziękuję za pomoc 😉

Link to postu

Program twierdzi inaczej i nie ma powodu aby mu nie wierzyć :). Dotyczy to też kont nieaktywnych jeśli takie są. Trzeba by je było aktywować, wejść w zakładkę AUKCJE => WSZYSTKIE, w kontekście włączyć konto (wszystkie) i wtedy pofiltrować po grupie.

 

Mogę też podać polecenia SQL które można na bazie wykonać aby te oferty znaleźć i np hurtem usunąć powiązania z grupami.

 

 

Link to postu
21 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Program twierdzi inaczej i nie ma powodu aby mu nie wierzyć :). Dotyczy to też kont nieaktywnych jeśli takie są. Trzeba by je było aktywować, wejść w zakładkę AUKCJE => WSZYSTKIE, w kontekście włączyć konto (wszystkie) i wtedy pofiltrować po grupie.

 

Mogę też podać polecenia SQL które można na bazie wykonać aby te oferty znaleźć i np hurtem usunąć powiązania z grupami.

 

 

Program i programista zawsze mają rację 🤣. Poproszę o SQL ;-).

Link to postu

Już się nauczyłem, że program nie kłamie :)

 

SQL do wyciągnięcia identyfikatorów grup:

 

select * from sl_AuctionGroup

Lista ofert/aukcji przypisanych do wybranej grupy

select au_Title 'Tytuł', au_Number 'Numer oferty', au_StartDate 'Data wystawienia', au_EndDate 'Data zakończenia/wznowienia' 
from au__Auction where au_GroupId = TUTAJ_PODAĆ_ID

należy tutaj podać id w miejsce TUTAJ_PODAĆ_ID wyciągnięty pierwszym poleceniem. 

 

Jeśli to wskaże oferty powiązane z grupą, to poniżej usunięcie tego powiązania dla wybranej grupy.

update au__Auction set au_GroupId = null where au_groupId = TUTAJ_PODAĆ_ID

 

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Już się nauczyłem, że program nie kłamie :)

 

SQL do wyciągnięcia identyfikatorów grup:

 

select * from sl_AuctionGroup

Lista ofert/aukcji przypisanych do wybranej grupy

select au_Title 'Tytuł', au_Number 'Numer oferty', au_StartDate 'Data wystawienia', au_EndDate 'Data zakończenia/wznowienia' 
from au__Auction where au_GroupId = TUTAJ_PODAĆ_ID

należy tutaj podać id w miejsce TUTAJ_PODAĆ_ID wyciągnięty pierwszym poleceniem. 

 

Jeśli to wskaże oferty powiązane z grupą, to poniżej usunięcie tego powiązania dla wybranej grupy.

update au__Auction set au_GroupId = null where au_groupId = TUTAJ_PODAĆ_ID

 

Dziękuję. Czy mogę prosić o przypomnienie, jak się tam dostać?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...