Skocz do zawartości

Niewidoczne faktury

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Ostatnio pytałem czy da się ukryć faktury dla danego pracownika, tak aby nie widział on innych faktur. Otrzymałem odpowiedź, że niestety nie i....

 

Zupełnie przypadkowo dodałem klienta z określoną cecha i grupą. Wystawiłem fakturę i inni pracownicy jej nie widzą - jak mogę "udostępnić" te faktury dla innych pracowników?

 

Drugie pytanie - mam włączoną funkcję profilowania danych i przy MP pokazuje wszystkie magazyny, a nie te do których ma dostęp pracownik.

 

Trzecie pytanie - jak wyłącze uprawnienie dla pracownika "Dostęp do danych wraźliwych" to pracownik nie może wprowadzić faktury zakupu - nie może wpisać kwoty bo ma blokadę. To powinno tak działać? według mnie powinien mieć możliwość dodania faktury zakupowej, ale nie widzieć (gwiazdki) innych faktur?

Link to postu
11 godzin temu, Dam Black82 napisał:

Drugie pytanie - mam włączoną funkcję profilowania danych i przy MP pokazuje wszystkie magazyny, a nie te do których ma dostęp pracownik.

Niestety magazyny do przesunięć nie są jeszcze profilowane, to nie to samo co magazyny do obsługi, użytkownik nie powinien móc widzieć / obsługiwać dokumentów z danych magazynów, ale powinien móc przesunąć towar na inny magazyn, za który jest odpowiedzialny ktoś inny.

 

11 godzin temu, Dam Black82 napisał:

Trzecie pytanie - jak wyłącze uprawnienie dla pracownika "Dostęp do danych wraźliwych" to pracownik nie może wprowadzić faktury zakupu - nie może wpisać kwoty bo ma blokadę. To powinno tak działać? według mnie powinien mieć możliwość dodania faktury zakupowej, ale nie widzieć (gwiazdki) innych faktur?

Dla mnie to pewna sprzeczność sama w sobie - daje Pan pracownikowi fakturę zakupu do ręki, daje dostęp do danych wrażliwych, ale chciałby Pan, aby w programie już ich mógł zobaczyć, przykład - pracownik dodaje fakturę, zapisuje i już nie widzi co zrobił ? Proszę przemyśleć i doprecyzować czym miałby by być "inne faktury". 

Link to postu
2 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Niestety magazyny do przesunięć nie są jeszcze profilowane, to nie to samo co magazyny do obsługi, użytkownik nie powinien móc widzieć / obsługiwać dokumentów z danych magazynów, ale powinien móc przesunąć towar na inny magazyn, za który jest odpowiedzialny ktoś inny.

 

Dla mnie to pewna sprzeczność sama w sobie - daje Pan pracownikowi fakturę zakupu do ręki, daje dostęp do danych wrażliwych, ale chciałby Pan, aby w programie już ich mógł zobaczyć, przykład - pracownik dodaje fakturę, zapisuje i już nie widzi co zrobił ? Proszę przemyśleć i doprecyzować czym miałby by być "inne faktury". 

Oczywiście, ale uważam, że powinna być opcja przeniesienia tylko na magazyny dostępne w profilowaniu danych. Skoro zakładamy, że pracownik ma nie mieć do nich dostępu do dlaczego chcemy dać mu możliwość przenoszenia (i widoczność) innych magazynów.

 

Co do danych wraźliwych - mamy 3 osoby, które dodaja faktury do systemu. Najlepiej aby każda widziała tylko swoje faktury bez danych wraźliwych innych (działy odpowiedzialne za inne grupy towarowe). W tym momencie brak dostepu do danych wraźliwych uniemożliwia dodane faktury dla pracownika - nie może on wpisać chociażby ceny zakupu a fakturę ma fizycznie w ręce więc co to zmienia?

 

Co do mojego pierwotnego pytania - w sprzedaży nie ma żadnych filtrów a pracownik nie widzi faktury dla klienta z inną grupą i cechą - o dziwo klienta w klienci widzi?

Link to postu
4 minuty temu, Dam Black82 napisał:

Oczywiście, ale uważam, że powinna być opcja przeniesienia tylko na magazyny dostępne w profilowaniu danych.

Czy je gdzieś choćby zasugerowałem, że się z tym nie zgadzam, napisałem jedynie, że program nie posiada jeszcze takiej funkcjonalności.

 

5 minut temu, Dam Black82 napisał:

Skoro zakładamy, że pracownik ma nie mieć do nich dostępu do dlaczego chcemy dać mu możliwość przenoszenia (i widoczność) innych magazynów.

Starałem się to wytłumaczyć wcześniej, proszę dopuścić możliwość, że inni użytkownicy posiadają inaczej zorganizowaną pracę niż Pan.

 

7 minut temu, Dam Black82 napisał:

Co do danych wraźliwych - mamy 3 osoby, które dodaja faktury do systemu. Najlepiej aby każda widziała tylko swoje faktury bez danych wraźliwych innych (działy odpowiedzialne za inne grupy towarowe).

Teraz porusza Pan zupełnie inne potrzebę niż wcześniej, obecnie program w standardzie nie posiada takiej funkcjonalności, ale powinno się ją dać zrealizować wdrożeniowo.

 

8 minut temu, Dam Black82 napisał:

W tym momencie brak dostepu do danych wraźliwych uniemożliwia dodane faktury dla pracownika - nie może on wpisać chociażby ceny zakupu a fakturę ma fizycznie w ręce więc co to zmienia?

W tym momencie to Pan doprowadził do takiej sytuacji, więc mnie proszę nie pytać, program posiada możliwości rozszerzania, które mogą zrealizować Pana potrzebę.

 

10 minut temu, Dam Black82 napisał:

Co do mojego pierwotnego pytania - w sprzedaży nie ma żadnych filtrów a pracownik nie widzi faktury dla klienta z inną grupą i cechą - o dziwo klienta w klienci widzi?

Odpowiem pytaniem na pytanie - skąd mamy mieć pewność co Pan widzi i Panu pomóc, skoro Pan tego nam nie pokazał (zrzuty ekranu) ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...