Skocz do zawartości

[BUG] Numeracja bazująca na "DataWprowadzenia"

Polecane posty

W całym programie, wszędzie sypie mi błędami.

Nie mogę dodać dokumentów bazujących na polu "DataWprowadzenia". Na każdym kroku wysypuje operacje, program świruje w każdym miejscu gdzie jest kontekst numeracji.

image.png.44a4b03b5ad58abca762b0a8478ba7ee.png

Dotyczy wszystkich numeratorów opartych o DataWprowadzenia.

Poniżej przykładowa numeracja:

image.thumb.png.c3541d191eb8998ec51003d7514d21ed.png

Tak. Rok jest atrybutem, ale postać używa daty pełnej, którą konwertuję na YY (bo roku się nie da z formy YYYY sformatować).

Numeracji takich i podobnych używałem cały 2023 i wcześniej.

Działały też kilka dni temu (wersja przed 48.2 chyba, właśnie ją przywracam).

Nie działają wszystkie dokumenty zewnętrzne - FZ, PZ, etc.

 

EDIT:

Problem chyba jest inny. Coś (nie aktualizacja) uszkodziło bazę. Podejrzewam typy własne dokumentów. Sprawdzam.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Gdzieś w gąszczu konfigurowania numeracji (i możliwe własnych typów dokumentów) udało mi się podczas weekendowych prac wdrożeniowych (oraz update 48.1->48.2, który myślałem, że jest powodem) dosłownie rozgromić konfigurację samego programu do stopnia, że w bazie pojawiły się referencje do nieistniejących wpisów atrybutów numeracji, nulle, zgubione instancje i nie tylko. Sugeruje to bardzo poważny problem w zabezpieczaniu konfigurowania, który postaram się znaleźć. W międzyczasie backupy przywróciłem. Na pewno nie jest to bug wersji jak początkowo myślałem.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
  • Ernest Sadowski zmienił tytuł na [BUG] Numeracja bazująca na "DataWprowadzenia"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...