Skocz do zawartości

Problem z synchronizacją stanów subiekt gt - sello

Polecane posty

Proszę o pomoc: pracuję na subiekcie GT i poprzez sello wystawiam aukcje na allegro i synchronizuję stany; robię tak od prawie 2 lat a ostatnio nie synchronizuje mi się część stanów magazynowych pomiędzy subiektem a sello. Np. wystawiłem dzisiaj 4 aukcje, wszystko bez problemu. Jednak przy zmianie stanów magazynowych w subiekcie jeden z tych czterech towarów nie aktualizuje się w sello (po sprzedaży stacjonarnej ilość na stanie w subiekcie zmieniła się z 12 na 11 ale w sello jest nadal 12) . A wszystko robione dokładnie tak samo, sprawdzaliśmy wszystkie zaznaczenia itd. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Link to postu

Synchronizacja stanów to proces wieloetapowy. Trzeba sprawdzić kilka miejsc, przede wszystkim na którym etapie występuje problem. Na początek trzeba sprawdzić, czy w towarze w Sello po wykonaniu synchronizacji widać zmianę stanu/dostępności tak jak w Subiekcie?

 

Jeśli nie widać, to czy w raporcie pojawia się jakiś błąd dotyczący synchronizacji tego towaru?

 

Czy synchronizacja jednego towaru z prawokliku (pobierz dane z Subiekta) aktualizuje cokolwiek w tym towarze (np nazwę po jej zmianie w Subiekcie)?

Link to postu

Po wykonaniu synchronizacji nie widać zmian stanu/dostępności tak jak w Subiekcie. Znaleźliśmy przyczynę: różnica w oznaczeniu ilości: "szt" w subiekcie, "sz" w sello; poprawiliśmy zbiorczo, synchronizuje się. Nie wiemy tylko dlaczego jednostki się "rozjechały" - tym bardziej że na niektórych towarach po sprzedaży 5 dni temu synchronizowało się poprawnie (czyli jednostki musiały się zgadzać) a 3 dni później już nie; nie było w międzyczasie dostawy, nie zaciągaliśmy nowych faktur do subiekta w tym czasie, oczywiście nie zmienialiśmy również jednostek ręcznie; może ma Pan jakieś sugestie co to mogło być?

Popracujemy kilka dni i zobaczymy co się będzie działo z tymi jednostkami.

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź (po synchronizacji raport wyświetlał się na zielono i to mnie zmyliło,  dopiero jak w niego wszedłem zobaczyłem błędy i ich opis)

Link to postu
17 godzin temu, Tomasz Felman napisał:

tym bardziej że na niektórych towarach po sprzedaży 5 dni temu synchronizowało się poprawnie (czyli jednostki musiały się zgadzać) a 3 dni później już nie; nie było w międzyczasie dostawy, nie zaciągaliśmy nowych faktur do subiekta w tym czasie, oczywiście nie zmienialiśmy również jednostek ręcznie; może ma Pan jakieś sugestie co to mogło być?

Trudno powiedzieć. Jednostki w Subiekcie GT są przypisane na poziomie towaru, tj. każdy towar może mieć zupełnie różne te jednostki (nie ma jednego słownika). Sello przy synchronizacji towarów domyślnie bierze podstawową jednostkę jako domyślną. Coś musiało się zadziać czy to od strony Sello czy Subiekta, że coś tutaj się zmieniło. Dodatkowo, Sello synchronizuje towary w dwóch trybach - pełnym i minimalnym. Ten drugi jest szybszy i wykonuje synchronizację tylko stanów magazynowych. Być może właśnie ta aktualizacja była wykonywana na tych towarach do momentu, w którym coś więcej zmieniło się w towarze w Subiekcie, wtedy Sello wykonało pełną aktualizację i ustawiło jednostkę synchronizacji na inną niż była poprzednio.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...