Skocz do zawartości

Migracja z Gratyfikanta GT -> nexo, prośby o optymalizację

Polecane posty

1. Na jednym z ostatnich etapów kreatora jest konieczność ręcznego podania informacji o ilości osób do ubezpieczenia wypadkowego na 30.11. Skoro mamy miesiąc rozpoczęcia pracy z programem, to nie można by tego z bazy GT wyliczyć? Tym bardziej że i w GT ta dana nie jest na wyciągnięcie ręki dostępna.
2. Technicznie wprowadzone umowy (tak, wiem, będę tym już nudził, za odsetki), która w GT wygląda (demo) tak:
image.png.e1409cc1e91f623ac24542a40eda3415.png
Przenosi się do GT bez zaznaczenia chekboxu liczenia umowy od kwoty brutto. Tak, wiem, że w GT nie ma tego parametru, ale skoro możemy zarówno po rodzaju przychodu jak i sprawdzeniu czy parametry umowy wyliczą podatek od brutto, czy nie, może warto to uwzględnić, bo potem trzeba te umowy popoprawiać.

3. To mniej istotne, ale nadmiarowo w nexo na takiej umowie zaznaczone jest generowanie raportu RPA. Tam i tak nie ma się co z tego liczyć, wydaje mi się, że lepiej może być dla wydajności, jakby zupełnie tego nie było.

 

Link to postu
  1. Tu trzeba zrobić porządek większy - ta liczba ubezpieczonych to o ile pamiętam pozostałość po dawnym wzorze informacji Z-3 - kiedyś podawało się tam dokładną liczbę. Teraz jest to tylko znacznik czy więcej niż 20 czy mniej i niestety nadal liczony z tej liczby.
    Na teraz wydaje się, że można podać dowolną liczbę mniejszą lub większą od 20 - zależnie od tego kto jest płatnikiem zasiłków.
    My z kreatora i z parametrów zasiłków najprawdopodobniej w ogóle wyrzucimy tę liczbę i znacznik na Z-3 będziemy ustalać właśnie na podstawie płatnika zasiłków.
  2.  
    13 godzin temu, Radosław Kostrzewa napisał:

    Przenosi się do GT bez zaznaczenia chekboxu liczenia umowy od kwoty brutto

    No to by trzeba założyć, że merytorycznie jesteśmy pewni, że tak właśnie powinno być (we wszystkich wypadkach). Ja nie jestem specjalistą w kadrach-płacach aby się tak jednoznacznie wypowiadać. Zapiszę do zbadania.
     
  3. Znaczni RPA w tej chwili nie podlega żadnym walidacjom - trzeba by w niego wbudować jakąś inteligencję. A jego wpływ na wydajność z pewnością jest znikomy...
  • Lubię to 1
Link to postu
53 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Teraz jest to tylko znacznik czy więcej niż 20 czy mniej i niestety nadal liczony z tej liczby.

Tak, racja, jest tylko znacznik. Ale osób do chorobowego a nie wypadkowego ;)

Co prawda nie dot. to bezpośrednio migracji, ale jest jeszcze w ZUS raport IWA do wypełnienia dla płatników, którzy za cały rok osiągnęli min. 10 osób do ubezpieczenia wypadkowego. Zawsze można to wziąć z danych programu kadrowego z poprzedniego roku, kłopot będzie przy migracji 'w trakcie'.

Warto coś zrobić, bo przy migracji 90 podmiotów to zrobiły istotną część narzutu czasowego na tą migrację, uwzględniając, że nie ma też tego w prosty sposób do uzyskania raportem w Gratyfikancie GT.

Link to postu

Zaraz. To jak rozumiem całkiem nowa sugestia i nie ma nic wspólnego z funkjonalnościami dostępnymi aktualnie i z poprzednimi pytaniami i nie wiem dlaczego pojawia się cytat?

 

To co Pan pisze wymagałoby całkowicie nowej ewidencji liczby ubezpieczonych wypadkowo w poszczególnych miesiącach. Ciekawa sugestia, ale raczej na dalsze plany.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...