Skocz do zawartości

Równoważny czas pracy

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Pracownik zatrudniony na ½ etatu w placów medycznej z równoważnym czasie pracy (12h) i trzymiesięcznym okresem rozliczeniowym. Dodatek za nadgodziny ma otrzymywać po przepracowaniu czasu pracy odpowiedzialnemu ¾ etatu. 

Jak mam ustawić „kalendarz” tak żeby poprawnie rozliczało mi dane:
w Systemie rozliczania czasu pracy wprowadziłam normę dobową 12h i normę tygodniową 37h55min. Zaznaczyłam, że ma naliczać nadgodziny średnio-tygodniowe i przy naliczaniu nadgodzin dobowych – po przekroczeniu normy dobowej (rozumiem że tu chodzi o te powyżej 12h -czy tu powinno być ”po przekroczeniu planu”?)
W plan pracy – kalendarz zaznaczyłam okres rozliczeniowy 3 miesiące i kontroluj normę typ- okres rozliczeniowy. 

Jak ustawić cykle plany pracy? Jak ustawiłam codziennie po 7,35 i potem w zmianach planu zmieniłam że poniedziałek i piątek ma 0h, a w wtorek-czwartek 7h (w jednym przykładowym tygodniu w pierwszym z trzech miesięcy danego okresu rozliczeniowego ) to przy naliczaniu wypłaty już w tym pierwszym miesiącu dodało mi 3h nadliczbowe 50% - dlaczego nie można ich odebrać w kolejnych miesiącach? Gdzie zobaczyć godziny ponadwymiarowe za które jest już naliczona wyplata, a gdzie nadliczbowe z dodatkiem, które ewentualnie można jeszcze odebrać?

Link to postu

Wygląda wszystko dobrze - nie widzę nigdzie tych nadgodzin.

Choć nie widać całego miesiąca w Okresie rozliczeniowym, a sumaryczną wolałbym widzieć w środku, a nie na liści.

Może tam coś wypatrzymy.

Ewentualnie jeszcze analizator składnika "Dodatek za godziny nadliczbowe" z tej wypłaty i analizator podstawy miesięcznej, a jeśli nie ma takiego to podstawowego składnika na wypłacie.

Link to postu

Panie Jacku, przeliczenie sumaryczne ECP nic nie daje, moim zdaniem te 3h biorą sie z tego że w dniach 9-11 został zmieniony czas pracy na 7 h, pracownica dostaje dodatek powyżej 5:40h (może to zaokrągla do pełnych godzin) od 6 do 7 godzin przez trzy dni są 3h tylko dlaczego to nalicza w styczniu a nie można ich odebrać w okresie rozliczeniowym

Link to postu

Najprawdopodobniej w dniach gdzie przewidziano 7 godzin pracy występują nadgodziny dobowe - program mnoży 12 godzin normy dobowej przez wymiar zatrudnienia (1/2) i wychodzi 6 - zaplanowano pracę na 7 godzin - stąd 3 nadgodziny dobowe, których nie rozlicza się w okresie rozliczeniowym.

Teraz widzę, że to mnożenie (akurat w tym miejscu) jest dyskusyjne i będziemy się nad tym zastanawiać.

Ponadto w widoku "Okres rozliczeniowy" tych nadgodzin nie widać - tu też zależnie od tych powyższych zastanowień to jakoś uwspólnimy.

 

Na dzisiaj - jeśli uważa Pani, że nie powinno być w tym wypadku nadgodzin dobowych (prosimy także o wyrażenie tutaj swojej opinii na ten temat) - musiałaby Pani dodać osobny kalendarz dla tego pracownika z wyłączonym znacznikiem "Uwzględniaj wymiar zatrudnienia określony w umowie" - oczywiście wtedy w poszczególnych dniach cyklu należy wpisać jawnie 3:47 zamiast 7:35.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...