Skocz do zawartości

CIT-8 (33) kiedy?

Polecane posty

  • 1 miesiąc temu...

Aktualnie spodziewamy się jeszcze nowych schematów wysyłki deklaracji CIT-8 i załącznika CIT-D. Znajduje się tam błąd, o którym pisaliśmy InsMail:
 

Informujemy, że mogą wystąpić problemy z wysyłką deklaracji CIT-8(33) w przypadku, gdy został dołączony do niej załącznik CIT-D(8). Jeżeli w załączniku uzupełniono pole 21 "Kwota ogółem otrzymanych darowizn", to schemat wysyłki wymaga wypełnienia także sekcji C.1., bez względu na wysokość kwoty darowizny, co jest sprzeczne z opisem zamieszczonym na załączniku. 

Sprawa została już przez nas zgłoszona do Ministerstwa Finansów. Do czasu wyjaśnienia zalecamy wstrzymać się z wysyłką deklaracji, uzupełnić wymagane pola danymi darczyńcy lub skontaktować się z odpowiednim urzędem skarbowym w celu uzgodnienia, czy dopuszczalne jest wypełnienie tych pól np. poprzez wpisanie frazy: „nie dotyczy".

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Napisałam do Pomocy Technicznej Ministerstwa Finansów i dostałam poniższą informację:

 

Szanowna Pani,
trwają prace nad usunięciem problemu w załączniku CIT-D(8), dotyczącego obowiązkowego wypełnienia danych darczyńcy w sekcji C. Poprawki we wzorach dokumentów elektronicznych CIT-8(33)/CIT-8AB(8) odnoszące się do załącznika CIT-D(8) zostaną wprowadzone najprawdopodobniej w środę, 27 marca 2024 roku. Za utrudnienia przepraszamy. Komunikat na podatki.gov.pl Załącznik CIT-D(8) dla formularzy CIT-8AB(8) i CIT-8(33) (podatki.gov.pl)

 

Pytanie tylko jak szybko INSERT jest w stanie wprowadzić stosowne aktualizacje w programie?

Link to postu

MF nadal nie udostępniło nowej schemy do CIT-8 w związku z błędami z załącznikiem CIT/D.

Do czasu wyjaśnienia zalecamy uzupełnić wymagane pola danymi darczyńcy lub skontaktować się z odpowiednim urzędem skarbowym w celu uzgodnienia, czy dopuszczalne jest wypełnienie tych pól np. poprzez wpisanie frazy: „nie dotyczy".

Edytowane przez Dariusz Nowak
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...