Skocz do zawartości

Jak zablokować dekretację gdy strony zapisu się nie bilansują?


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Daniel Kozłowski,

Polecane posty

  • Rozwiązanie
3 minuty temu, M K napisał:

Jak zablokować dekretację gdy strony się nie bilansują?

Podstawy obsługi programu - należy ustawić status dekretu, który nie pozwoli na zapis takiego dokumentu, czyli "Zatwierdzony".

 

5 minut temu, M K napisał:

To jest jakieś nieporozumienie że program domyślnie pozwala na takie akcje.

To nie jest domyślna konfiguracja programu, program domyślnie nie posiada zdefiniowanych schematów importu, to zadaniem użytkownika programu jest je skonfigurować według swoich potrzeb, jak również ustawić wiele, wiele innych parametrów programu. Nadmienię, że nie jestem autorem programu, nie mam wpływu na domyślne ustawienia i konfiguracje programu, ale mam wpływ na to z jaką konfiguracją programu zacznę z niego korzystać. 

 

8 minut temu, M K napisał:

Przy dekretacji automatycznej bez potwierdzeń to.... lepiej nie pisać :)

To tak jak o próbach korzystania z programów księgowych bez ich znajomości :( 

Link to postu
13 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Podstawy obsługi programu - należy ustawić status dekretu, który nie pozwoli na zapis takiego dokumentu, czyli "Zatwierdzony".

 

To nie jest domyślna konfiguracja programu, program domyślnie nie posiada zdefiniowanych schematów importu, to zadaniem użytkownika programu jest je skonfigurować według swoich potrzeb, jak również ustawić wiele, wiele innych parametrów programu. Nadmienię, że nie jestem autorem programu, nie mam wpływu na domyślne ustawienia i konfiguracje programu, ale mam wpływ na to z jaką konfiguracją programu zacznę z niego korzystać. 

 

To tak jak o próbach korzystania z programów księgowych bez ich znajomości :( 

Panie Danielu testuje program 1 dzień (3 godzinę) dla swoich potrzeb, ciekawe kto wie wszystko po 1 dniu? ;)

Póki co działam na intuicję, jak kupimy na swój użytek to zacznę wszystko czytać od A do Z.

 

Ponadto nie pisałem o żadnym schemacie importu ale było blisko - specyficzny schemat dekretacji dot. zapisu w ewidencji VAT zakupu.

Tak czy siak Pana porada dała oczekiwany skutek ;)

 

status dekretu = ZATWIERDZONY   <-- rozwiązanie

 

Pozdrawiam

 

Link to postu
33 minuty temu, M K napisał:

Panie Danielu testuje program 1 dzień (3 godzinę) dla swoich potrzeb, ciekawe kto wie wszystko po 1 dniu? ;)

Skąd miałem to wiedzieć, skoro Pan tego nie nadmienił ? ;)

 

33 minuty temu, M K napisał:

Póki co działam na intuicję, jak kupimy na swój użytek to zacznę wszystko czytać od A do Z.

Proszę pamiętać, że to Pan wybiera dostawcę programów, a nie odwrotnie, warto przemyśleć ten wybór. Nadmienię przy tej okazji, że jest wiele różnic w założeniach programów między GT a nexo, wiele rzeczy nie jest intuicyjnych, należy je po prostu poznać.

 

35 minut temu, M K napisał:

Ponadto nie pisałem o żadnym schemacie importu...

Niestety - jaki opis problemu taka odpowiedź - nie napisał Pan w taki sposób dokładnie tworzy dekret, a napisał Pan o dekretacji automatycznej bez potwierdzenia, która wymaga schematu importu, ale można też schematy wykorzystywać do dekretacji z potwierdzeniem.

 

39 minut temu, M K napisał:

ale było blisko - specyficzny schemat dekretacji dot. zapisu w ewidencji VAT zakupu.

W takim razie uzupełnię, że domyślny status dla dekretów wprowadzanych ręcznie przez użytkownika konfiguruje się w parametrach użytkownika.

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...