Skocz do zawartości

Blokada okresu

Polecane posty

Witam.

W lutym chcę wprowadzić fakturę otrzymaną w lutym, a wystawioną w styczniu, z datą zakończenia w styczniu.

Mam założoną blokadę okresu do 31.01.2024.

Mogę wprowadzić datę wystawienia dokumenty ze stycznia i program to puszcza ale jeśli data zdarzenia jest ze stycznia to już nie mogę zapisać wydatku.

O co chodzi? Nie znalazłam niestety wyjaśnienia na forum ani w pomocy, w GT nie stanowiło to problemu.

image.png.d67afe54e04fb470c9f93db6bb9cbf05.png

Edytowane przez Pro Consilio
Link to postu

Nie chcę dodawać dokumentu do zablokowanego okresu. Zablokowany okres jest dla mnie święty i po to używam blokady okresy, żeby go pomyłkowo nawet nie zmienić.

Chce natomiast do np. lutego dodać fakturę z datą zakończenia dostawy ze stycznia, ale zarówno koszt rozpoznaję w lutym, jak i VAT odliczam również w lutym.

 

Zdecydowanie taki parametr jest potrzebny. Liczę na jak najszybsze wprowadzenie go. Teraz, żeby nie ryzykować nieumyślną zmianą poprzedniego miesiąca będę musiała zaznaczać błędne daty zakończenia dostaw (z lutego) dla faktur wydatkowych dostarczonych z miesięcznym opóźnieniem.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam, bardzo proszę o pilne traktowanie tej sprawy bo przy X pracownikach pracujących w sposób ciągły na wielu podmiotach nie możemy sobie pozwolić na zdejmowanie ciągłe lub niestosowanie blokady okresu.

W tym momencie, żeby pracownicy mogli wprowadzić zapis faktury otrzymanej w lutym, a wystawionej w styczniu, muszą albo każdorazowo informować pracownika o wyższych uprawnieniach (w celu ściągnięcia na chwilę blokady) albo wprowadzać nieprawidłowe dane (data zakończenia dostawy + data dokumentu (w danych rozrachunku) i idąc dalej termin zapłaty muszą być z lutego).

W GT zupełnie inaczej to działało i tak rozumiem, że nexo to odrębny program. Rozumiem, że mamy się sami z niego szkolić, przeszliśmy wszystkie webinaria, instrukcje i kursy od Was do każdego programu, program generalnie daje dużo możliwości i to jest super, ale podstawowa dla nas kwestia jak blokada okresu wydaje się niedopracowana. A w naszym biurze blokada okresu jest święta, to jest takie nasze BHP 😉 

Ciężko znaleźć firmę, która przynosi jedną paczkę dokumentów za np. styczeń i już później ze stycznia nie docierają do niej żadne faktury. Potrzebujemy takie faktury wprowadzić z datą odliczenia VAT w lutym i z datą księgowania kosztu w lutym. Ale dane z faktury musimy przepisać prawidłowe a nie wpisywać bzdury tylko po to, żeby oszukać system.

Mamy wprowadzać błędne dane?

Czy ściągać blokadę okresu przy każdym takim dokumencie jednocześnie nie mając pewności czy któryś z X pracowników przez pomyłkę akurat w tym momencie nie zapisał czegoś do miesiąca poprzedniego?

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...