Skocz do zawartości

Schemat księgowy do transakcji sprzedaży VAT marża

Polecane posty

Witam. Mam problem jak utworzyć schemat księgowy do faktur sprzedaży w systemie Rewizor.  Do przychodu muszę ustawić kwotę   "Wartość brutto sprzedaży na zasadach marży" albo "sprzedażVAT marża" minus podatek vat obliczony od faktury sprzedaży VAT marża. Niestety nie mogę znaleźć takich wartości przy ustawieniu pozycji schematu importu i ustawieniu kwoty do obliczenia przychodu. Może ktoś ustawił sobie schemat importy podobnych faktur  FM Faktura VAT marża. Importuję duża ilość takich faktur w miesiącu i księgowanie ich bez schematu byłoby bardzo pracochłonne. Proszę o pomoc. 

Link to postu
2 godziny temu, Robert Kasprzyk napisał:

Mam problem jak utworzyć schemat księgowy do faktur sprzedaży w systemie Rewizor. 

Pyta Pani o Rewizora w dziale Rachmistrz - o jaki pogram Pani pyta ?

 

2 godziny temu, Robert Kasprzyk napisał:

Niestety nie mogę znaleźć takich wartości przy ustawieniu pozycji schematu importu i ustawieniu kwoty do obliczenia przychodu.

Proszę pokazać (zrzuty ekranu) jakie kwoty Pani widzi i dlaczego Pani nie odpowiadają ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Firma wystawia faktury VAT marża .Marża  w podatku vat to różnica pomiędzy kwotą należności ,jaką ma zapłacić nabywca towarów ,a ceną nabycia i to mamy ujęte w rejestrze sprzedaży marża brutto i netto . Na samej fakturze  wystawionej przez kontrahenta nie ma podanego podatku vat. 

 

 

Zaksięgowana faktura powinna być w ten sposób

 

200    -wartość brutto  z faktury marża     PO STRONIE Wn    ( tą wartość mamy w pozycji JPK VAT  wartość brutto sprzedaży na zasadach marży)

 

po stronie Ma    wartość podatku wyliczony z marży brutto czyli zysku  

                            i przychód czyli różnica wynikająca z pozycji jaką płaci nabywca ( kwota brutto z faktury marża ) pomniejszony o vat wyliczony z marży czyli zysku ( różnica pomiędzy cenną sprzedaży ,a zakupu towaru)

 

W uproszczeniu jak by można było przenieść z pozycji JPK VAT do księgowania wartość brutto sprzedaży na zasadach marży po  stronie Wn ,a po

Ma ująć  wartość podatku vat  i różnice zaksięgować na konto 7

 

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...