Skocz do zawartości

problem z odświeżaniem

Polecane posty

A czy na pewno ta wiadomość została wysłana?

 

To znaczy czy masz w parametrach wysyłania i odbierania zaznaczoną opcję:

"Automatycznie wysyłaj wiadomości ze skrzynki nadawczej"

 

Bo jak nie to wiadomość czeka do wysłania w najbliższej synchronizacji i wtedy pokazuje się prawidłowo, że jest do wysłania.

 

Daj znać - może to tylko coś tak prostego...

Link to postu

O odświeżeniu którego okna mowa? Strona startowa sama z siebie się nie odświeży - odświeżanie następuje tylko przy przechodzeniu pomiędzy modułami lub zapisaniem edytowanego obiektu typu aukcja/transakcja/paczka.

 

Czy problem pojawił się nagle, czy istniał już wcześniej?

Po instalacji nowej wersji?

Która była wcześniej zainstalowana?

 

Link to postu

Problem występuje od dawna, niezależnie od wersji, jest powtarzalny.

Przebieg:

Wiadomość jest w skrzynce nadawczej.

Wciskam wyślij/odbierz -> wiadomości -> wyślij (Sello u mnie nie wysyła wiadomości automatycznie)

Wiadomość się wysyła (widać to na dolny pasku)

W tym momencie wiadomość jest w 2 zakładkach - skrzynka nadawcza i wysłane.

Wystarczy wcisnąć F5 (w zakładce skrzynka nadawcza) i wiadomość znika

 

Problem niewielki mi nie przeszkadza.

Link to postu

O odświeżeniu którego okna mowa? Strona startowa sama z siebie się nie odświeży - odświeżanie następuje tylko przy przechodzeniu pomiędzy modułami lub zapisaniem edytowanego obiektu typu aukcja/transakcja/paczka.

 

Czy problem pojawił się nagle, czy istniał już wcześniej?

Po instalacji nowej wersji?

Która była wcześniej zainstalowana?

 

 

U mnie problem pojawił się nagle w wersji 1.14, nie pobiera transakcji automatycznie. Pobrałem najnowszą wersję ale problem nadal wystepuje. Odświeżanie nie występuje gdy przechodzę pomiędzy modułami - muszę naciskać "wyślij/odbierz wszystko".

Link to postu

Czyli jest to problem z odświeżaniem listy.

 

Odświeżanie nie występuje gdy przechodzę pomiędzy modułami - muszę naciskać "wyślij/odbierz wszystko".

Dane z serwisu nie są odświeżane w locie, je trzeba pobrać za pomocą Wyślij/odbierz lub konfigurując pobieranie automatyczne.

Pisząc, że odświeżenie następuje przy przechodzeniu pomiędzy modułami miałem na myśli odświeżanie widoku listy, która bazuje na danych zapisanych w bazie Sello.

 

Co do samej synchronizacji automatycznej, trzeba sprawdzić po pierwsze czy jest włączona. Po drugie, jeśli data na komputerze została zmieniona w przyszłość to mogło to zablokować działanie tego mechanizmu.

Rozwiązanie w tym wątku: https://forum.sello.pl/index.php?topic=4868.0

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...