Skocz do zawartości

Paczka MINI - Poczta Polska

Polecane posty

Kupował ktoś może opakowania paczki mini ze sklepu internetowego ? http://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,368,46,11

 

Interesują mnie opakowania priorytetowe chciałbym zapytać czy to zwykłe kartony za 8,50 z naklejona niebieską naklejką PRIORYTET/PRIORITAIRE czy coś innego orginalnie wdrukowanego. (dzwonie do tego sklepu ale niestety bezskutecznie).

 

Dlaczego pytam ? ponieważ w dniu wczorajszym kupując opakowania w okienku, Pani nakleiła zwykłą naklejkę i skasowała dodatkowe 1zł.

Powiedziała, że priorytet opłaca się dodatkowo tylko przy nadaniu, więc jak to wygląda w przypadku zakupu tych opakowań ze sklepu internetowego ?

 

Poza tym jak nadawać paczkę mini z e-nadawcy w usługach dodatkowych brakuje priorytet  ::)

Link to postu

Dodzwoniłem się do tego sklepu, i tak jak myślałem obecnie mają kartony do przesyłek ekonomicznych i te naklejki to oni sami naklejają.

Na pytanie co się stanie jeżeli na mojej poczcie zakwestionują te nalepki bo równie dobrze mógłbym sobie je sam nakleić, odpowiedzieli, że to oni wtedy potwierdzą, że mam wykupiony priorytet ::)

 

Podobno mają być opakowania z firmowo nadrukowanym PRIORYTET

 

Ks. Robak, powiedz jak wygląda monitorowanie takiej paczki na http://emonitoring.poczta-polska.pl/ jest informacja o nadaniu, czy tylko o dostarczeniu ?

Link to postu

no to Panie z okienka coś zrobiły nie tak bo nie dostałem żadnego potwierdzenia, dobrze, że z własnej inicjatywy spisałem sobie numery nadawcze ale niestety na nic się zdały, ponieważ system nie znajdował takich paczek, dopiero dziś w dniu dostarczenia się pokazały.  :(

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=00959007734223770924

 

 

 

Link to postu

 

I jak Twoje doświadczenia z nadawaniem priorytetowych ?

 

Wczoraj byłem sobie zakupić parę priorytetowych, z nadzieją, że już się sprawy powyjaśniały.

Niestety nie.

Wielki problem "jak sprzedać priorytetową", kombinowanie, dzwonienie do innej poczty, i nic.

 

W końcu kupiłem paczki z naklejką "Priorytet" za 8,50 i Pani powiedziała, że może przy nadawaniu będzie można dopłacić 1zł, ale sama nie wie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj nadawałem paczkę mini priorytetową i chyba dostali jakieś nowe wytyczne bo:

-pani nie była po raz 50 zdziwiona, że jest coś takiego jak paczka mini

-pani nie była się 10x zapytać czy paczka mini może być priorytetowa

-przyjęła paczkę i skasowała ode mnie 1zł.

Dobrze, że na fakturze nie miałem ich już po 9,50 bo bym się tylko zdenerwował :)

 

No ale teraz problem - wołać o fakturę na 1zł za każdym razem ?

Jak za mną stoi tłum rozwścieczonych klientów ???

 

No i problem drugi - do tej pory paczki mini przyjmowały mi grzecznościowo panie od paczek na umowę. No ale teraz jak trzeba dopłacać, to już to będzie niemożliwe.

 

Tak się zastanawiam....czy to ma jakikolwiek sens, aby poczta robiła usługi, które można mieć na umowę, i których nie można.....

 

No i przy konieczności dopłaty cała idea przesyłki prepaidowej pryska.

Do tej pory uważałem paczkę mini za słuszną koncepcję.

Ale widzę, że ktoś w poczcie też tak zaczął uważać, bo już kombinują jak to zepsuć.

 

Ale se pogadałem :P :P

Link to postu

A w regulaminie Poczty:

 

"Usługę uważa się za nienależycie wykonaną w przypadku ubytku zawartości lub uszkodzenia zawartości przesyłki

oraz w przypadku doręczenia przesyłki najszybszej kategorii (priorytet)

w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu nadania."

 

 

No chyba mnie zaraz krew jasna zaleje, piorun ognisty strzeli :P

Link to postu

u mnie mini paczki dochodzą zgodnie z priorytetem czyli na następny dzień.

 

gawcio90, oferuję na swoich aukcjach m.in. list polecony priorytet 7zł, jeżeli klient taką formę opłaca, a dodatkowo przesyłka waży ponad 350g to idzie to mini paczką priorytet, więc dlaczego wg. ciebie to "ładny bezsens" ?

 

mini paczka priorytet - 7,72 zł (netto)

paczka24 - 8,50 zł (netto) przy założeniu, że wyśle takich paczek ponad 100 w miesiącu.

Link to postu

Pobrania chyba nie obsługuje.

Na paczce nie ma miejsca przewidzianego na wpisanie pobrania, a inne miejsca są, np. ubezpieczenie.

 

No i właśnie, trochę napisałem nieprawdę, bo mini paczka nie jest ubezpieczona do 100 zł, a jedynie jest traktowana jako wartościowa do 100 zł.

Nie wiem czym to się różni, chyba tylko informacją które mają pierwsze ginąć, aby nie trzeba było otwierać na sortowni każdej.

 

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...