Skocz do zawartości

Dlaczego nie mogę wycofać dekretacji dokumentu w Rachmistrzu nexo

Polecane posty

Dzień dobry,

Rachmistrz NEXO PRO

przy próbie wycofania dekretacji dokumentu w PB pojawia mi się taki komunikat:

Nie można usunąć dokumentu do dekretacji. Dokument stworzony przez nadanie typu dokumentu do dekretacji automatycznej w Portalu Biura.

Ale jak chcę zmienić pole Typ dokumentu do dekretacji automatycznej to nie mam takiej możliwości, ponieważ po zostawieniu pola typ dokumentu - pustego- pojawia mi się komunikat:

Nie można zmienić typu dokumentu do księgowania dla zadekretowanego dokumentu.

Jak chcę wycofać dekretację z poziomu ewidencji VAT zakupu pojawia mi się informacja: Zapis jest dokumentem automatycznym.

Co robię źle ?

Z góry dziękuję za pomoc

Link to postu

Biorąc pod uwagę, że dla dokumentu nadano Typ: Faktura VAT zakupu, a pokazuje Pani schemat dla Zapisu w Ewidencji VAT zakupu, podejrzewam, że do zadekretowania dokumentu użyto innego schematu.

Proszę kliknąć dokument w module Portal Biura prawym przyciskiem myszy i wybrać Dekretuj automatycznie – Wg schematu z potwierdzeniem. Czy na tej liście pokazuje się schemat pokazany na zdjęciu?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry

Mam taki sam problem w rewizor nexo pro.

Dziwne obrazy księgowe, które wiszą w dokumentach do dekretacji- były pobrane z "dokumentów firmy",  wczytały się bez podstawowych danych, po ręcznym uzupelnieniu nadal sa jakby zepsute - nie da się ich wycofać, usunąć - masakra jak żałuję, że zdecydowałam się na to po GT

 

Przechwytywanie.JPG2.JPG

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez KAJA JANOWSKA
dane klienta na plikach
Link to postu

Dzień dobry,

 

Przerabiałem tą sytuację już kilka razy.

Nie ma możliwości oddekretowania dokumentu.

Dokładnie wyskakuje  taki komunikat jak jest opisany powyżej.

 

Dzieje się to w przypadku kiedy:

  1. najpierw zaznaczymy dekretację automatyczną,
  2. później program niestety pozwala nam zadekretować ten sam dokument drugi raz np. do ewidencji VAT a potem np. automatem np. do księgi ( tak jest taka możliwość ponieważ księgowanie z dekretacji automatycznej nadaje inny numer),
  3. kiedy zorientujemy się że dokument jest zadekretowany 2 razy można wycofać dekretację z księgi i VAT ale już nie można już w żaden sposób wycofać dekretacji automatycznej. Jedyne co można zrobić to edytować zapisy zarówno w VAT i KPiR.

Pozdrawiam

 

Link to postu
Godzinę temu, Paweł Giera napisał:

Dzień dobry,

 

Przerabiałem tą sytuację już kilka razy.

Nie ma możliwości oddekretowania dokumentu.

Dokładnie wyskakuje  taki komunikat jak jest opisany powyżej.

 

Dzieje się to w przypadku kiedy:

  1. najpierw zaznaczymy dekretację automatyczną,
  2. później program niestety pozwala nam zadekretować ten sam dokument drugi raz np. do ewidencji VAT a potem np. automatem np. do księgi ( tak jest taka możliwość ponieważ księgowanie z dekretacji automatycznej nadaje inny numer),
  3. kiedy zorientujemy się że dokument jest zadekretowany 2 razy można wycofać dekretację z księgi i VAT ale już nie można już w żaden sposób wycofać dekretacji automatycznej. Jedyne co można zrobić to edytować zapisy zarówno w VAT i KPiR.

Pozdrawiam

 

masakra

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...