Skocz do zawartości

Dokument końcowy Sello-> subiekt gt

Polecane posty

Problem objawia się tym, że w zakładce transakcje-> wszystkie(tutaj mam paczki które z danego dnia zrobiłem i na koniec dnia zaznaczam wszystkie, żeby utworzyło dokumenty końcowe) ustawione mam jako paragony imienne. Przy Polskich transakcjach, zaznaczam i tworzy mi paragon w subiekcie, bez problemu. Natomiast przy tych do Czech mimo tego, że rozpoczyna się tworzenie to za chwilę pokazuje, że ukończono tworzenie dokumentów końcowych.

Utworzono dokumentów: 0

W starszej wersji Sello miałem taki problem, gdy kupił klient np. z Ukrainy i kiedy zmieniłem jego dane na Polski alfabet to przeszło.

Ale poprzednio jak zmieniłem dane na Polskie to jednak dostawa była na terenie Polski, więc nie wiem czy to w ogóle można porównać.

Edytowane przez Adam Bogucki
Link to postu
2 godziny temu, Adam Bogucki napisał:

Problem objawia się tym, że w zakładce transakcje-> wszystkie(tutaj mam paczki które z danego dnia zrobiłem i na koniec dnia zaznaczam wszystkie, żeby utworzyło dokumenty końcowe) ustawione mam jako paragony imienne.

Próbował Pan wystawić oczekiwany dokument ręcznie, z poziomu Subiekta ?

 

Jaką sprzedaż Pan prowadzi do Czech (zakładam, że dla osób fizycznych) - krajową poniżej limitu (SK), czy powyżej limitu (OSS) ?

Link to postu
5 minut temu, Adam Bogucki napisał:

Ręcznie nie próbowałem tego zrobić, ponieważ czekałem czy będzie możliwość zrobienia tego przez Sello.

Edukacyjnie - proszę spróbować.

 

5 minut temu, Adam Bogucki napisał:

A jakaś różnica będzie jeśli poniżej, a powyżej limitu? Obecnie poniżej limitu

No ogromna, należy się zarejestrować do OSS, prowadzić sprzedaż w stawkach VAT kraju konsumpcji... Polecam zapoznać się z przepisami, skonsultować z księgowością.

Link to postu

Ogólna rożnica to wiem, że jest. Chodziło mi w kwestii obsługi programu... Bo sądziłem, że o to Panu chodziło, skoro Pan pytał.

 

Rozumiem, że muszę zmienić coś w Sello i w Subiekcie i potrzebuję właśnie informację co mam zmienić, żeby móc tworzyć paragony imienne/fakturę w sello i żeby je wydrukować w subiekcie.

Edytowane przez Adam Bogucki
Link to postu
20 minut temu, Adam Bogucki napisał:

Chodziło mi w kwestii obsługi programu... Bo sądziłem, że o to Panu chodziło, skoro Pan pytał.

O to również, lecz najwyraźniej nie zastosował się na mojej sugestii i nie zapoznał się z możliwościami programu - nie wystawi Pan paragonu w walucie CZK, gdyż program nie posiada takiej funkcjonalności, skoro program tego nie potrafi, to zewnętrzny program jak Sello też tego nie zmieni.

 

22 minuty temu, Adam Bogucki napisał:

Rozumiem, że muszę zmienić coś w Sello i w Subiekcie i potrzebuję właśnie informację co mam zmienić, żeby móc tworzyć paragony imienne/fakturę w sello i żeby je wydrukować w subiekcie.

Należy zacząć od początku, określić swoje oczekiwania (jaki dokumenty chce Pan tworzyć), poznać możliwości Subiekta (wspomniałem o ograniczeniach paragonów), poznać możliwości Sello (tych nie znam, odsyłam do forum Sello) i w oparciu o te informacje skonfigurować Sello i opcjonalnie Subiekta (przy sprzedaży SK raczej nie ma takiej potrzeby, no chyba, że dodanie czeskiego rachunku bankowego do płatności w CZK) do swoich potrzeb.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...