Skocz do zawartości

[Pojazdy][Rachunek] Rozliczanie leasingu gdy na dokumencie występują pozycje zw.

Polecane posty

Czy planowane jest wprowadzenie zmian dzięki, którym możliwe będzie wprowadzenie takiego Rachunku pojazdu (Santander Leasing):

image.thumb.png.b518ff045e1f3b40b5cde1ed28b5e362.png

image.thumb.png.2b8c260f94bae5dd7ca5a7011f21b47d.png

 

Problemem jest fakt, że nie chcemy wprowadzać powyższego jako faktury (aby mieć to w rozliczeniach pojazdu).

Rachunek natomiast nie obsługuje pozycji zw. (a jest to koszt pojazdu).

 

Edytując ręcznie będziemy mieć zawsze rozjazd pomiędzy obiektem Rachunku a wyliczonym zapisem VAT.

 

Sugestie?

Link to postu

Wspomniałem o tym w innym wątku, że nie zgadzają się kwoty w takim przypadku. Wg mnie powinno to wyglądać tak że podajemy kwotę brutto jak do tej pory tylko przy rozliczeniu vat aby mieć możliwość rozpisania ręcznego. 

Przykład podajemy 1000zł brutto, w tym momencie rozpisuje nam wszystko na 23% ale jest zw i w tabelce wierszu ZW podajemy ile tej kwoty jest w tym momencie program z automatu pomniejsza wartość netto 23% o kwotę zw i oblicza proporcje jeżeli zachodzi taka potrzeba. W przypadku kiedy faktury są zaciągane to program z automatu powinien wykryć zw i go rozpisać jak wyżej.

Link to postu
8 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Czy planowane jest wprowadzenie zmian dzięki, którym możliwe będzie wprowadzenie takiego Rachunku pojazdu (Santander Leasing):

 

Dzień dobry, na ten moment taką fakturę można wprowadzić od strony VAT korzystając z opcji "Ustaw w stawkach". Jeżeli chodzi o Rachunki do Pojazdu tutaj postaramy się dać taką samą możliwość jak od strony VAT.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się pewien inny problem, który wyniknął chyba ze zmian v50.

 

Na wstępie powiem, że gdy miałem pisać o tym problemie (który poznałem jak byłem w biurze i działało) to natrafiłem na kolejny (na komputerze prywatnym):

 

Ale wracając do sprawy:

Uprzednio była możliwość edycji ZZ wygenerowanego przez Rachunek Pojazdu i ustawienie pola "W koszty:" na "leasing proporcjonalny" dzięki czemu program obliczał proporcję limitu.

image.thumb.png.2933fb7f2250232c04458e992b60c4ae.png

 

Teraz pole "W koszty" jest narzucane i blokowane przez obiekt Pojazdu:

image.thumb.png.9b88e971d279a1fe08059454c1466f2d.png

Gdzie w typie właściciela pojazdu jest "Firma - leasing/wynajem" i w polu "W koszty" wpisuje na stałe "75% (pojazd firmowy)" czerpane z obiektu Pojazdu.

 

Chyba na pewno coś tu nie tak jest.

 

Natomiast znalazłem obejście - można utworzyć ZZ od strony ewidencji VAT i powiązać tam Pojazd (zamiast zależności Pojazd->Rachunek->Zapis VAT, to będzie w drugą stronę tylko Zapis VAT->Pojazd). Wtedy pozwala ustawić leasing proporcjonalny i wylicza proporcje limitu.

Problem jednak - jest to wtedy robione od strony EV, zamiast modułu pojazdów i totalnie nie jest obsługiwane przez moduł Pojazdy i nie wpada w koszty.

 

Co powinniście zrobić (InsERT) to streamlinować ten proces aby niezależnie od której strony się go rozpoczęło to kończyło tak samo:

  1. Tworząc zapisy ZZ w EV i wyboru Pojazdu - powinno spytać lub pozwolić na utworzenie zapisu Rachunku Pojazdu.
  2. Tworząc Rachunek Pojazdu i powiązany ZZ w EV - pozwolić na odpowiednią edycje pól, które zablokowano w zmianach v50 (jak wyżej wyjaśniłem).
  3. Ew. zezwolić na ręczne wiązanie tych 2 stron post-factum.
Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
12 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Co powinniście zrobić (InsERT) to streamlinować ten proces aby niezależnie od której strony się go rozpoczęło to kończyło tak samo:

  1. Tworząc zapisy ZZ w EV i wyboru Pojazdu - powinno spytać lub pozwolić na utworzenie zapisu Rachunku Pojazdu.
  2. Tworząc Rachunek Pojazdu i powiązany ZZ w EV - pozwolić na odpowiednią edycje pól, które zablokowano w zmianach v50 (jak wyżej wyjaśniłem).
  3. Ew. zezwolić na ręczne wiązanie tych 2 stron post-factum.

Edytowane 12 godzin temu przez Ernest Sadowski

Natomiast jeśli chodzi o odblokowanie edycji pozycji dotyczących eksploatacji pojazdu zapisujemy do realizacji w przyszłych wersjach programu.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy leasing samochodu osobowego powyżej limitu (proporcja limitu np. 70%) ,  oraz podatnik ma sprzedaż mieszaną i proporcję do VAT np 92%. Bo z moich wyliczeń coś tutaj nie działa poprawnie. A gdy na fakturze leasingowym są jeszcze inne koszty zw lub np to robi się niezły bajzel. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...