Skocz do zawartości

import jpk-FA a metoda kasowa

Polecane posty

1 godzinę temu, Agnieszka Zamaro-Wiśniewska napisał:

faktury wystawiam w podatkipodatki,

Tak z ciekawości - sąd pomysł, aby wybrać dwa programy, które nie posiadają funkcjonalności, aby wymieniać dane na potrzeby księgowości ?

 

1 godzinę temu, Agnieszka Zamaro-Wiśniewska napisał:

nie mam innej opcji niz standardowe jpk-FA lub jpk-VAT

Ma Pani inne opcje, ale nie oznacza to, że będą uzasadnione ekonomicznie:

  • można przygotować konwerter z JPK do formatu epp/edi++ z informacją o metodzie kasowej
  • można przygotować rozszerzenie (dla nexo PRO), które pozwoli zbiorczo dodać brakujące informacje

Jednak najszybszym, najtańszym rozwiązaniem wydaje się być rozpoczęcie korzystania z Subiekta nexo.

  • Dziękuję 1
Link to postu
1 godzinę temu, Agnieszka Zamaro-Wiśniewska napisał:

faktury wystawiam w podatkipodatki, nie mam innej opcji niz standardowe jpk-FA lub jpk-VAT

Tak jak wspomniał Pan Daniel. W przypadku wczytywania plików komunikacji w formacie EDI ++ lub XML (w strukturze wymaganej przez nexo), będzie miała Pani możliwość:

W dniu 21.02.2024 o 10:03, Agnieszka Zamaro-Wiśniewska napisał:

Tak - oraz by tworzył się rozrachunek. Obecnie rozrachunki się tworzą w drugim etapie -  po zadekretowaniu ewidencji VAT do ksiąg

Pliki komunikacji w tym formacie pozwala generować i wysyłać np. Subiekt123.

Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tak z ciekawości - sąd pomysł, aby wybrać dwa programy, które nie posiadają funkcjonalności, aby wymieniać dane na potrzeby księgowości ?

 

Ma Pani inne opcje, ale nie oznacza to, że będą uzasadnione ekonomicznie:

  • można przygotować konwerter z JPK do formatu epp/edi++ z informacją o metodzie kasowej
  • można przygotować rozszerzenie (dla nexo PRO), które pozwoli zbiorczo dodać brakujące informacje

Jednak najszybszym, najtańszym rozwiązaniem wydaje się być rozpoczęcie korzystania z Subiekta nexo.

Podatkipodatki są bardziej funkcjonalne niż subiekt, nie zmienię zdania dopóki program nie będzie bardziej elastyczny a dodatkowo pozwoli na egzekwowanie płatności klientów. W momencie braku zapłaty za usługi program podatkipodatki odcina możliwość wystawiania faktur przez klienta. Tego subiekt mi nie oferuje.

Link to postu
31 minut temu, Agnieszka Zamaro-Wiśniewska napisał:

Podatkipodatki są bardziej funkcjonalne niż subiekt,

Ja pisałem o Subiekcie nexo, a Pani o którym Subiekcie pisze ?

 

32 minuty temu, Agnieszka Zamaro-Wiśniewska napisał:

nie zmienię zdania dopóki program nie będzie bardziej elastyczny a dodatkowo pozwoli na egzekwowanie płatności klientów. W momencie braku zapłaty za usługi program podatkipodatki odcina możliwość wystawiania faktur przez klienta. Tego subiekt mi nie oferuje.

Dalsza część wypowiedzi sugeruje, że chodzi o Subiekta 123 oraz o udostępnianie programu do fakturowania dla klientów biura, o czym wcześniej Pani nie wspomniała - jaki opis problemu, taka odpowiedź. Przy takim modelu pracy pozostaje mi tylko się z Panią zgodzić. 

 

Co mogę dodać... Jeśli dostawca rozwiązania nie rozbuduje go o eksport do programów InsERT, to chyba pozostaje przemęczyć się do wejścia KSeF'u.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...