Skocz do zawartości

Rozliczanie wplat PayU i przelewy24 z allegro w subiekcie

Polecane posty

Witajcie mam zapytanie jak macie rozwiązaną sprawę z rozliczaniem wpłat PayU i przelewy24 z allegro w subiekcie
u mnie dotychczas to wyglądało tak

1. Zakup klienta >
2. Opłacone przez klienta payu 100% > 
3. % Kwota wpada na saldo allegro >
4. Wystawiona faktura dla klienta 100% kwoty wpłaconej (płatność kartą PayU niezapłacone) >
5. Pracownik robi przelew z  salda allegro na nasze konto w 100% >
6. Pracownik generuje zestawienie transakcji z konta allegro >
7. Pracownik rozlicza w subiekcie fakturę klienta jako zapłaconą w 100 % > 
8. Faktura klienta rozliczona >
9. Allegro wystawia  na koniec miesiąca fakturę  na koszty opłat i prowizji allegro >
10. pracownik opłaca fakturę allegro za koszty opłat i prowizji >
Koniec
A obecnie po zmianach allegro nie wiem jak mam zamknąć temat z rozliczeniem tych płatności i faktur
1. Zakup klienta >
2. opłacone przez klienta payu 100% > 
3. 100% Kwota wpada na saldo allegro >
4. Allegro odejmuje koszty opłat i prowizji >
5. Na saldzie allegro zostaje np 70% kwoty wpłaconej przez klienta >
6. Nie wiem jak to teraz ustawić ? wydaje mi się że chciałbym wystawić fakturę dla klienta na 100% kwoty wpłaconej przez klienta i od razu jako zapłacone  tak żeby nie pokazywały się w rozrachunkach ( bo przecież tak naprawdę klient już zapłacił ) nie wiem czy tak można zrobić czy raczej rozliczać tą kwote pomniejszoną o te 30% przez allegro (jaką płatność wybrać) i gdzie pojawi się tak kasa dopóki pracownik nie przeleje środków z salda konta allegro oczywiście pomniejszonego o kwotę prowizji
7. pracownik robi przelew z  salda allegro na nasze konto 70 % kwoty wpłaconej ( czy tak robiąc możemy później te brakujące 30%  skompensować z fakturą wystawioną przez Allegro dodatkowo w subiekcie od wersji 1.59 mamy nowy moduł w Rozrachunkach o nazwie Rozliczenia pośredników płatności jak Przelewy24. nie wiem czy tak może być )  >
8. pracownik generuje zestawienie z konta allegro  >
9. Allegro wystawia  na koniec miesiąca fakturę  na koszty opłat i prowizji allegro to te 30% pobrane z salda allegro  czyli faktura jest już opłacona  >

Link to postu

Ja  w tym momencie księguję tak, jakbyśmy otrzymali całe kwoty od PayU i P24  i dodatkowo  wprowadzam wypłatę z rachunku bankowego na rzecz Allegro w wysokości pobranych opłat z zaznaczeniem "dopisz do zaliczek jako wolną spłatę". Saldo będzie się zgadzać, a kwoty pobranych spłat powinny się wyzerować po zrobieniu kompensaty z wystawioną przez Allegro fakturą.

 

Też myślałam o pozostawianiu na rozrachunku prowizji i kosztów od poszczególnych zamówień, ale

  • trzeba by sprawdzać raz na Rozliczeniach z Allegro, raz na Środkach i Historii Operacji
  • potrącają czasami cały wpływ od klienta, żeby pokryć wygenerowaną opłatę
  • przy potrącaniu opłat i prowizji nie zwracają uwagi na to, przez którego operatora klient rozliczył operację (jeden klient płacił przez PayU, drugi P24, a sumę obu prowizji potrącili z przelewu PayU). 
Link to postu
W dniu 22.02.2024 o 07:59, Jakub Chwieduk napisał:

Witajcie mam zapytanie jak macie rozwiązaną sprawę z rozliczaniem wpłat PayU i przelewy24 z allegro w subiekcie

Odpisałem Panu na innym forum, powtórzę tutaj... Posiadamy dedykowane rozwiązanie wspierające takie rozliczenia (aktualnie jest rozwijane pod zmiany wprowadzone przez Allegro oraz same zwroty), traktujemy pośrednika płatności jak bank, czyli wpłata od klienta-BP-rozliczenie należności ze sprzedaży, zwrot dla klienta-BW-rozliczenie zobowiązania ze zwrotu/korekty, potrącenie prowizji-BW-rozliczenie faktury za te prowizje, wypłata środków-BW-rozliczenie wpłaty na rachunku głównym, koniec.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Czy możecie mi Państwo napisać jak poprawnie rozliczać Payu, Paypro w tym momencie po automatycznych pobraniach wpłat na allegro. Wydrukowałam zestawienie operacji PAYU zaczęłam rozliczać klientów , w połowie rozliczeń brakło mi pieniążków do rozliczenia , a mam jeszcze masę klientów nie rozliczonych , którzy za towar mają zapłacone, proszę o wskazówki.😵

Link to postu
W dniu 8.03.2024 o 14:31, Olha Demkiv napisał:

Czy możecie mi Państwo napisać jak poprawnie rozliczać

Już to zrobiłem w tym wątku, proszę przeczytać, jeśli coś nie jest zrozumiałe to proszę dopytać.

 

W dniu 8.03.2024 o 14:31, Olha Demkiv napisał:

Payu, Paypro w tym momencie po automatycznych pobraniach wpłat na allegro.

Allegro to nie PayU czy PayPro, to po prostu Allegro, rozrachunki prowadzimy z kontrahentem Allegro, każda z firm posiada własne formaty specyfikacji wypłat.

  

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Allegro to nie PayU czy PayPro, to po prostu Allegro - to się zgadza lecz chodzi cały czas o rozliczenie teraz faktury z allegro za prowizję. Wcześniej Allegro przekazywało nam wszsytkie środki i było o wiele prościej ponieważ przychodziła faktura i fizycznie ją płaciliśmy przelewem. Teraz prowizję trzeba rozliczyć z 2 kont PAYU i P24 czyli są dwa konta a  faktura jedna. Kolejnym problemem są wystawiane faktury w koronach czeskich. Tu nie ma możliwości dodania płatnika allegro czechy.

Link to postu
W dniu 23.02.2024 o 11:31, Daniel Kozłowski napisał:

Odpisałem Panu na innym forum, powtórzę tutaj... Posiadamy dedykowane rozwiązanie wspierające takie rozliczenia (aktualnie jest rozwijane pod zmiany wprowadzone przez Allegro oraz same zwroty), traktujemy pośrednika płatności jak bank, czyli wpłata od klienta-BP-rozliczenie należności ze sprzedaży, zwrot dla klienta-BW-rozliczenie zobowiązania ze zwrotu/korekty, potrącenie prowizji-BW-rozliczenie faktury za te prowizje, wypłata środków-BW-rozliczenie wpłaty na rachunku głównym, koniec.

 

jaki jest koszt tego rozwiązania?

Link to postu
Godzinę temu, Grzegorz Warelich napisał:

Allegro to nie PayU czy PayPro, to po prostu Allegro - to się zgadza lecz chodzi cały czas o rozliczenie teraz faktury z allegro za prowizję. Wcześniej Allegro przekazywało nam wszsytkie środki i było o wiele prościej ponieważ przychodziła faktura i fizycznie ją płaciliśmy przelewem. Teraz prowizję trzeba rozliczyć z 2 kont PAYU i P24 czyli są dwa konta a  faktura jedna.

Wyjaśniałem to w tym wątku:

W dniu 23.02.2024 o 11:31, Daniel Kozłowski napisał:

potrącenie prowizji-BW-rozliczenie faktury za te prowizje

Czyli w Pana przypadku powstaną dwie wypłaty bankowe na Allegro (nie PayU, nie P24), które rozliczną fakturę z Allegro.

--

Godzinę temu, Grzegorz Warelich napisał:

Kolejnym problemem są wystawiane faktury w koronach czeskich. Tu nie ma możliwości dodania płatnika allegro czechy.

To wyjaśniałem w Pana wątku (https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/88903-zlecenie-wykonania-powiązanych-rozliczeń-płatności/&do=findComment&comment=445216), cytat:

9 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ponieważ obecnie (zmiany w programie mają się pojawić w wersji letniej) cesyjne formy płatności zmieniają walutę na PLN (nie zachowują waluty) to zalecamy właśnie korzystanie na dokumentach z kredytu kupieckiego, jeśli komuś zależy na prezentacji poprawnej formy płatności na wydrukach to można zmodyfikować wzorzec wydruku.

Kiedy zostaną wprowadzone zmiany w cesyjnych formach płatności to pośredników zagranicznych będzie można rozliczać tak samo jak krajowych.

--

1 godzinę temu, Grzegorz Warelich napisał:

jaki jest koszt tego rozwiązania?

Ceny się z czasem zmieniają, więc nie chcę ich publikować na forum, aby ktoś za rok, czy dwa znalazł nieaktualną informację, w przypadku zainteresowania zapraszam do bezpośredniego kontaktu, wszystkie dane kontaktowe znajdują się w moim profilu forum na zakładce "O mnie".

 

Nadmienię tylko, że szkolenia z obsługi programów InsERT w obszarze finansów / rozrachunków oraz wdrożenie rozwiązania są dodatkowo płatne. 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...