Skocz do zawartości

Błąd przy imporcie z Subiekta - przy dużej liczbie dokumentów sprzedaży

Polecane posty

Dzień dobry, 

 

mam do zaimportowania ponad 5 tys. dokumentów sprzedaży i co kilkaset dokumentów pojawia się błąd jak w załączonej grafice. Jeśli teraz usunę z pliku edi++ wszystkie dokumenty do numeru 1981, to będę mógł importować dalej, aż do kolejnego takiego błędu. W systemie GT nigdy na nic takiego nie natrafiłem... Źródłem pliku edi++ jest aktualny Subiekt GT.

 

Zrzut ekranu 2024-02-26 112419.png

Edytowane przez Artur Rataj
Link to postu

Klient nie wyraża zgody na przekazanie pliku EPP.

 

Czy to normalne, że po zaimportowaniu pliku EPP, które trwało ostatecznie kilka godzin, stworzenie zapisu zbiorczego trwa już ponad 8 godzin? Mam nowy, szybki komputer - procesor 8 rdzeni / 16 wątków ponad 4 GHz, 32 GB RAM DDR5, dysk PCIE 4.0 NVME. Jestem już bliski decyzji o rezygnacji z systemu nexo PRO. Żal tylko wydanych pieniędzy na licencję. 

Link to postu
4 godziny temu, Artur Rataj napisał:

Klient nie wyraża zgody na przekazanie pliku EPP.

 

Czy to normalne, że po zaimportowaniu pliku EPP, które trwało ostatecznie kilka godzin, stworzenie zapisu zbiorczego trwa już ponad 8 godzin? Mam nowy, szybki komputer - procesor 8 rdzeni / 16 wątków ponad 4 GHz, 32 GB RAM DDR5, dysk PCIE 4.0 NVME. Jestem już bliski decyzji o rezygnacji z systemu nexo PRO. Żal tylko wydanych pieniędzy na licencję. 

Z jakiego systemu przeszedłeś na Nexo ? R2 czy coś innego ? 

Link to postu

Osobiście unikam importowania takich dużych paczek.
Prościej diagnozować mniejsze, rzadziej występują błędy a dość często okazuje się że import paczki zawierające kilka razy mniej dokumentów idzie znacznie szybciej.
Proponuję spróbować tej drogi, to niewielkie ryzyko.

Link to postu

Już przebolałem import z pliku EPP, ale absolutnie nie rozumiem dlaczego tak długo tworzony był zapis zbiorczy, by w kpir całą sprzedaż ująć w pojedynczej pozycji - tutaj nie mam wyboru. Podczas tworzenia tego zapisu ewidentnie z każdą kolejną dodaną pozycją czas na przetworzenie kolejnej wydłużał się. Pierwsze dopisywały się co ok. sekundę - co już jest karygodnym wynikiem, jednak ostatnie potrzebowały już ponad 20 sekund. Nie znajduję na to wytłumaczenia, przecież to wciąż ultramała ilość informacji jak na bazę SQL, a dla komputera o parametrach pozwalających grać w najnowsze gry 3D, przetworzenie kilku tysięcy pozycji tekstowo - liczbowych powinno zająć mniej niż sekundę.

Link to postu

Dziękuję. Będziemy to próbowali powtórzyć i optymalizować. Proszę powiedzieć przy jakim mniej więcej rzędzie wielkości jeśli chodzi o liczbę pozycji widać już ewidentne przytykanie się programu? Na zrzucie ekranu widzę, że dokument ma 6325 pozycji. Czy to już przy takiej liczbie mamy do czynienia z 20-sekundowym lagiem przy dodawaniu kolejnej pozycji?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...