Skocz do zawartości

Wyświetlanie grup pól własnych w kolumnach

Polecane posty

Nie wiem, czy ktoś to już zgłaszał, nie mogę znaleźć, ale mam sugestię odnośnie wyświetlania grup pól własnych - dodanie do parametrów grupy, możliwości dzielenia na kolumny. Miało by to zastosowanie dla użytkowników pracujących na rozdzielczości 1600px plus, gdzie rozciąganie całej zawartości pól własnych do szerokości okna, powoduje dużo scrollowania, jeśli tych pól mamy dużo. Gdyby móc je podzielić na powiedzmy do 4 kolumn, to mogły by się pokazywać na szerszym oknie kolumna obok kolumny, na weższym, kolumna pod kolumną. Jeżeli to za trudne, to chociaż pół na pół, jak większość głównych danych obiektów ma i prosty podział lewa/prawa i wtedy na sztywno, zmieścimy się, skoro pola obiektów się mieszczą. Dzielenie koniecznie grupami, nie per pole własne.

 

Poniżej screen z jednego z węższych moich monitorów ;)

image.thumb.png.24bb66576795be2a3b2e1e26f28383d7.png

Ciężko tak pracować :P

UlPocBP.gif.afcfe52a911c2e10826c02358c4b91fa.gif

 

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu

@Radomił Ząbik

 

Popieram.

 

sam miałem w tej sprawie pisać, że obecnie jest mocno nieergonomicznie.

W mojej wizji chciałem zasugerować, że ekran można by podzielić na np. 3 kolumny a nawet i 5 (sami mamy monitory 34 cale, wiec 5 kolumn to nie jest dużo)

To mogłoby działać tak, że user samodzielnie, w zależności od monitora jakim dysponuje, ułożyłby sobie odpowiednio widok, przypisując danej grupie daną kolumnę.

 

Tak samo wielkość pól tekstowych (ile linii ma pole).

W sensie nastaw gdzie decydowałbym ile linii jest widoczne w widoku, np. 1, 2 lub 3 wiersze.


To by wystarczyło, aby obsługa pól była jeszcze prostsza :)
 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...