Skocz do zawartości

Ceny usług i towarów do komunikacji z Rachmistrzem

Polecane posty

Przeszliśmy na ryczałt i chciałem zapytać czy i jak ktoś ogarnął temat komunikacji z biurem rachunkowym. Wysyłam pliki EPP tak jak do tej pory ale teraz przydało by się żeby Rachmistrz wiedział ile w danej kwocie faktury jest kwotą za usługi które są inaczej opodatkowane a ile za towary które są inaczej opodatkowane. Póki co Subiekt nie przesyła informacji z podziałem na kwoty za usługi i za towary tylko po prostu kwotę za cały dokument i nie ma jak tego potem zaklasyfikować w Rachmistrzu według odpowiednich stawek podatku. Jest na to jakaś metoda ?

Link to postu
5 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

No tak, zrezygnować z pośredniego formatu, który nie przesyła oczekiwanych danych czyli praca na jednej bazie danych. 

Wszystko było by proste gdyby nie fakt że Rachmistrza obsługuje zewnętrzne biuro rachunkowe a Subiekta my we firmie więc praca na jednej bazie danych odpada.

Link to postu
7 minut temu, Łukasz Kaczmarek napisał:

Wszystko było by proste...

I takie jest w praktyce jeśli zna się możliwości programów, infrastruktury i potrafi się z nich skorzystać.

 

7 minut temu, Łukasz Kaczmarek napisał:

...gdyby nie fakt że Rachmistrza obsługuje zewnętrzne biuro rachunkowe a Subiekta my we firmie...

Tak założyłem, skoro jest wykorzystywana wymiana danych przez epp.

 

9 minut temu, Łukasz Kaczmarek napisał:

więc praca na jednej bazie danych odpada.

Nie widzę problemu, do tego między innymi służy praca zdalna.

Link to postu
W dniu 11.03.2024 o 23:27, Daniel Kozłowski napisał:

I takie jest w praktyce jeśli zna się możliwości programów, infrastruktury i potrafi się z nich skorzystać.

 

Tak założyłem, skoro jest wykorzystywana wymiana danych przez epp.

 

Nie widzę problemu, do tego między innymi służy praca zdalna.

W takim razie jak polecał byś to wykonać ?

Link to postu
3 godziny temu, Łukasz Kaczmarek napisał:
W dniu 11.03.2024 o 23:27, Daniel Kozłowski napisał:

I takie jest w praktyce jeśli zna się możliwości programów, infrastruktury i potrafi się z nich skorzystać.

 

Tak założyłem, skoro jest wykorzystywana wymiana danych przez epp.

 

Nie widzę problemu, do tego między innymi służy praca zdalna.

W takim razie jak polecał byś to wykonać ?

Dokładnie tak, jak opisałem to w cytowanych wypowiedziach, reszta to już wdrożenie rozwiązania w praktyce.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...