Skocz do zawartości

Plik EDI++ - problem z dekretacją

Polecane posty

Dzień dobry,

otrzymuję od klientów plik EDI++ dokumentów danego miesiąca. Plik generowany z Subiekta GT mogę bez problemu zadekretować do Rachmistrza NEXO Pro.

 

Otrzymałam w tym miesiącu podobny plik EDI++ od innego klienta z Subiekta NEXO i mam problem z zadekretowaniem, ponieważ program przy fakturach sprzedaży pisze, że nie jest wprowadzona data zakończenia (załączniki).

Gdy zrobię "pobierz on-line" te same dokumenty, to nie mam problemu z dekretacją i data zakończenia w fakturach sprzedaży jest uzupełniona.

 

Proszę o podpowiedź gdzie jest popełniany błąd. Czy jest sposób na uzupełnienie daty zakończenia w pliku EDI++, który otrzymałam od klienta lub u klienta w programie sprzedażowym?

 

P.S. Przy pobraniu dokumentów on-line niestety otrzymałam więcej dokumentów z Subiekta niż potrzebuję. Czy jest możliwość usunąć niepotrzebne dokumenty w programie Rachmistrz, które są w "Dekretacja dokumentów"?

 

Pozdrawiam Ewa

Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie.JPG

Link to postu
10 minut temu, E. C. napisał:

Otrzymałam w tym miesiącu podobny plik EDI++ od innego klienta z Subiekta NEXO

Coś tu nie gra.

Subiekt nexo przesyła informację o dacie zakończenia (przed chwilą sprawdziłem - Subiekt nexo w.49.0.1)

image.png.9ad03c32af1ccc03edc412e124bb1c7d.png

Bez analizy pliku trudno coś powiedzieć, ja bym się upewnił najpierw że plik na pewno pochodzi z Subiekta nexo

Link to postu

Tak, plik pochodzi z subiekta nexo tak jak widać na zdjęciu po prawej stronie. Klient tak naprawdę pracuje na tym programie od lutego. Wcześniej pracował na innym.

Co może być problemem, że program nie uzupełnia tej daty? W pliku on-line daty są w fakturach uzupełnione (załącznik podgląd faktury z "dekretacja dokumentów" z pliku on-line).

Przechwytywanie2.JPG

Link to postu
7 minut temu, E. C. napisał:

plik pochodzi z subiekta nexo tak jak widać na zdjęciu po prawej stronie

Tyle to ja widzę, ale to nie jest żadna pewna informacje. Każdy program tworzący plik EPP może tam wpisać co chce.

Oczywiście nie można wykluczyć tego że plik pochodzi z Subiekta nexo.

Prosiłem o 2 pierwsze linijki, a nie o 2 pierwsze obrazki, które dokładnie nic nam nie dają.

Skoro dat nie ma w pliku albo nie są poprawnie odczytywane z pliku to nie będzie ich też w obrazie księgowym.

Link to postu
21 minut temu, E. C. napisał:

Pisze pan, że prosił o 2 pierwsze linijki

Tak, chciałem 2 pierwsze linijki, ale widzę że mi wcięło fragment wiadomości i wyszło mętnie.

Miałem (a właściwie chciałem mieć 😉) na myśli otwarcie tego pliku notatnikiem i pokazanie 2 pierwszych linijek.

 

Ew. jak Pan chce to może mi Pan przesłać przez prywatną wiadomość ten plik to powiem Panu czy są w nim daty zakończenia czy nie.

 

Link to postu

Podbijam zapytanie dla pomocy i użytkowników - Biuro Rachunkowe ma Rewizor GT my nexo pro subiekt gestor 

  • jak prawidłowo ustawić ma biuro rachunkowe dekratację dokumentów żeby był widoczny Koszt transportu który teraz poprawiamy po KKD o którym to dopiero dzisiaj od listopada się dowiedzieliśmy przypadkowo ( ani informatyk ani biuro rachunkowe nas nie poinformowało jak dodawać koszt Transportu który mamy na każdej fakturze zakupu.
  • jak prawidłowo dodać fakturę zakupu WNT ( których mamy ok 100 mcznie do 150 )  z vat 0% aby biuro rachunkowym miało ten vat prawidłowo naliczony i potem skasowany co ma ustawić w Rewizor GT bo kazali nam dodawać faktury zakupu z vat 23% ;) co jest anomaią...bo im sie źle ten vat wykazuje..

2024-03-13_14h09_13 (2).png

Link to postu

Bingo! Dobrze domyśliłem się o co chodzi.

Czy jest to błąd nexo czy nie to już inna sprawa, ale sam plik jest niepoprawny.

Może Pani sprawdzić sama.

Jeśli doda Pani jedną spację w zaznaczonym miejscu:

image.png.c58ef4e5985b5311101f86705d039f44.png

tak, żeby zamiast

"FS/2024/02/01/001"

było

"FS /2024/02/01/001"

To na 99,9% ten dokument przy próbie importu będzie miał wypełnioną datę zakończenia.

Jeśli zrobi Pan sugerowaną przeze mnie próbę to proszę podzielić się wynikiem.

 

Dalsze działania powinny się odbyć po stronie Pani klienta i dopiero jeśli tam nic się nie da zrobić to można pomyśleć o programie, który naprawi takie pliki EPP.

Nie jest to szczególnie trudne, ani czasochłonne do napisania, ale to zawsze dodatkowe koszty.

 

 

Link to postu

Super, potwierdzam wielkie BINGO!

Zrobiłam tak z jedną fakturą, nawet uda się ją zadekretować. Ale, co mam zrobić z pozostałymi dokumentami w pliku EDI i na przyszłość.

 

Ponawiam także pytanie:

P.S. Przy pobraniu dokumentów on-line niestety otrzymałam więcej dokumentów z Subiekta niż potrzebuję. Czy jest możliwość usunąć niepotrzebne dokumenty w programie Rachmistrz, które są w "Dekretacja dokumentów"?

 

Link to postu
2 godziny temu, Andrzej Kubik napisał:

Bingo! Dobrze domyśliłem się o co chodzi.

Czy jest to błąd nexo czy nie to już inna sprawa, ale sam plik jest niepoprawny.

Może Pani sprawdzić sama.

Jeśli doda Pani jedną spację w zaznaczonym miejscu:

image.png.c58ef4e5985b5311101f86705d039f44.png

tak, żeby zamiast

"FS/2024/02/01/001"

było

"FS /2024/02/01/001"

To na 99,9% ten dokument przy próbie importu będzie miał wypełnioną datę zakończenia.

Jeśli zrobi Pan sugerowaną przeze mnie próbę to proszę podzielić się wynikiem.

 

Dalsze działania powinny się odbyć po stronie Pani klienta i dopiero jeśli tam nic się nie da zrobić to można pomyśleć o programie, który naprawi takie pliki EPP.

Nie jest to szczególnie trudne, ani czasochłonne do napisania, ale to zawsze dodatkowe koszty.

 

 

Proszę podpowiedzieć o jakie działania chodziło.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...