Skocz do zawartości

Sello- kurier,

Polecane posty

Witam,

 

Właśnie zaczynam e-biznes. Posiadam już pakiecik Insertu z Subiektem, Rachmistrzem i Sello. Wszystko sobie pięknie ładnie skonfigurowałem, dodałem produkty, zintegrowałem Sello ze sklepem www i Subiektem.

Martwi mnie tylko jedna rzecz. Jestem na etapie wyboru firmy kurierskiej.

Na początku nie będzie to dużo przesyłek bo jakieś 50-60 miesięcznie. Paczki na ogół do 5 kg ale średnio do 1 kg ( 3x50cm). Chciałbym aby kurier intyegrował się z Sello i pobierał etykiety wysyłkowe automatycznie i potrafił wysyłać kod śledzenia paczki. Najlepiej aby ta integracja była darmowa ewentualnie płatna tylko powiedzcie co jest najlepsze i przyszłościowe ?

 

PS. Nie obrażę się jak mi doradzicie wybrać też kuriera według moich wymagań.

 

Dziękuję

Link to postu

1. Sello ma na razie darmową integrację z kurierem K-EX. Będą dodawani następni kurierzy.

 

2. Z tego co widziałem to ludzie tutaj korzystają ze SmartBL - program płatny. Obsługuje chyba kilka firm kurierskich.

 

3. Jak dopiero zaczynasz to zacznij od Sendita - masz tam dwóch kurierów do wyboru, dane z Sello eksportuje się transformatami do Sendita, oni nadają numery i przysyłają kuriera. Numery z listów przewozowych trzeba ręcznie wklepać do Sello. Maila o przesyłce wysyła Sendit lub można też maila automatycznego wysłać z Sello. Najlepsze to że: nie ma umowy, dodatkowych opłat za program, ani żadnych minimalnych limitów, a i ceny przyzwoite.

 

4. Można też pomyśleć o Pocztexie - jak będziesz podpisywał umowę z pocztą to można od razu za jednym razem podpisać na Pocztexa i będziesz robił eksport danych do Elektronicznego Nadawcy to tak samo się robi z Pocztexem. Cena zależy od ilości i wagi paczek.

 

W praktyce wszystko też zależy od:

-czasów odbioru przesyłek w Twojej okolicy przez konkretne firmy, np. u nas niektórzy kurierzy odbierają przesyłki już o g10:00 więc zamówienia złożone po tej godzinie wyszłyby dopiero następnego dnia,

-solidności osoby kuriera z danej firmy - niektórzy są leniwi, "zapominają" podjechać po przesyłkę, wożą przesyłkę na aucie przez dwa dni zanim oddadzą do firmy, nie chce się im dźwigać bo za starzy są, itd.

 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
Numery z listów przewozowych trzeba ręcznie wklepać do Sello.

 

Jest jakaś możliwość eksportu tych numerów z sendit? W formie csv czy xmla?

 

Wtedy by można łatwo napisać program, który by pobierał te dane i wklepywał bezpośrednio do bazy sello.

 

Kex jak tu się sprawa ma z numerami? Pełna automatyzacja? Korzysta ktoś?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...