Skocz do zawartości

nadgodziny

Polecane posty

To może od innej strony. Zaczynam dopiero pracę i nie znam za dobrze programu.  Chcę dobrze wprowadzić nadgodziny, niektórzy mają tylko soboty, inni i w tygodniu i w soboty. Pracownicy są zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy 8h. Z tego co wiem to nadgodziny za sobotę są płatne 50% więcej niż nadgodziny w tygodniu.

Moja poprzedniczka wprowadzała nadgodziny i wszystkie razem się pokazywały jako godziny nadliczbowe, wg mnie soboty powinny być wyszczególnione osobno. Nie wiem czy dobrze rozumie?  Chyba że mógłby Pan dać mi wskazówki jak wprowadzić nadgodziny w tygodniu, a jak w soboty?

Link to postu
7 minut temu, Marta Kapica-Pawęzka napisał:

Z tego co wiem to nadgodziny za sobotę są płatne 50% więcej niż nadgodziny w tygodniu

Nie znam takiej zasady wprost.

Może chodzi o nadgodziny wynikające z przekroczenia normy miesięcznej - rzeczywiście jeśli pracownik przez cały miesiąc pracuje po 8 godzin i w jedną sobotę przyjdzie na 2 godziny to z rozliczenia normy miesięcznej wyjdą dwie godziny z dodatkiem 100%. Ale jeśli w jeden dzień ktoś przyjdzie na 6 godzin to norma miesięczna nie zostanie przekroczona. Stąd określenie, że za sobotę należy się większy dodatek jest pewnym uproszczeniem.

 

10 minut temu, Marta Kapica-Pawęzka napisał:

wg mnie soboty powinny być wyszczególnione osobno

Pierwszy raz spotykam się z taką sugestią aby na wydruku listy płac rozdzielać rodzaje dodatków za nadgodziny.

 

Podział ten jest ładnie widoczny w sumarycznej ewidencji czasu pracy oraz na początku analizatora wypłaty.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...