Skocz do zawartości

Sello 1.16

Polecane posty

Coś się komuś pomyliło. Próba oflagowania wiadomości.... KASUJE JĄ  :o W ten sposób kilka ważnych maili poszło w kosmos....(kosz od dawna powinien już być, bo skasowanie maila czasami zrobi się niechcący).

 

Do tej pory nie działa prześlij dalej z załącznikami. To dość istotna niedogodność.

 

Sprawdzone na 2 komputerach i 2 różnych systemach.

 

P.S. Gdzie wyłączyć to podsumowanie? Zajmuje mi miejsce na ekranie, a niewiele wnosi. W aukcjach ilość wyświetleń się nawet poprawnie nie sumuje.

Link to postu

W jaki sposób oflagowujesz wiadomości które się kasują ?

Wysłałem do siebie testowego maila  i następnie go oflagowałem w okienku podglądu klikając flagę.

Nie skasował się.

 

Potem tą flagę usunąłem i mail nadal jest.

Przetestowałem to na Win 8.1 i Win 7.

 

Co do podsumowania, to chyba nie da się go wyłączyć.

A sumowanie jest domyślnie w niektórych kolumnach ustawione jako średnia.

Przyznaję, że nie jest to najtrafniejszy wybór.

 

Można to zmienić klikając prawym przyciskiem na kolumnie, i wyborze "Operacje na liście" => "Parametry listy".

 

 

Link to postu

oflagowuje w okienku podglądu klikając na ikonę. Na dwóch komputerach się mail ....kasuje. Mówię o tej ikonie po prawej na górze w oknie podglądu. Win 7 i XP.

 

Nie wiem, komu na tym podsumowaniu zależało, bo niewiele ono wnosi. Lepiej było ten czas poświęcić na zamianę okien podsumowujących różne operacje w dymki, żeby nie klikać tyle w "zamknij" w oknach, które i tak nie pozwalają na żadne zmiany czy cofnięcia operacji. Niepotrzebnie zabiera cenną linijkę na monitorze. Powinna być możliwość zrezygnowania z tego. Może dla mnie to zbędne, bo mam Subiekta i tam mam wszelkie statystyki.

 

Można by też podrasować tego klienta poczty, by chociaż miał zapamiętywanie adresów e-mail i je podpowiadał (dokańczał). O koszu nie wspomnę, bo uważam to za poważną niedogodność.

 

a ilość wyświetleń faktycznie miałam średnią, dzięki

Link to postu

Tak, moim zdaniem podsumowywanie jest bardzo potrzebne...

Dzięki temu wyciągamy wiele wniosków z wystawionych aukcji bez konieczności kopiowania listy do Excela i sumowania wszystkiego.

Np. nie musimy zastanawiać się w jakich porach dnia czy tygodnia jest największy ruch wśród klientów... wiele osób zadawało pytania kiedy najlepiej zaplanować wystawienie czy kończenie aukcji... teraz można samemu zaobserwować kiedy jest największy ruch i wyciągnąć właściwe wnioski.

Były prośby o takie sumowanie więc to zrobiono... więc tego nie krytykuj... to że coś nie jest tobie potrzebne lub nie potrafisz tego wykorzystać to nie znaczy że jest to zbędne... Ustaw sobie prawidłowo w parametrach listy właściwe sumowanie i być może również docenisz tą funkcjonalność...

Link to postu

Tak, moim zdaniem podsumowywanie jest bardzo potrzebne...

Dzięki temu wyciągamy wiele wniosków z wystawionych aukcji bez konieczności kopiowania listy do Excela i sumowania wszystkiego.

 

Tak popieram, były sugestie za podsumowaniem i jest to bardzo ważna funkcja. Rzut okiem na listę i od razu widać rzeczy które wcześniej trzeba było liczyć samemu. Zresztą te podsumowania i tak przydałoby się rozbudować w module towary wg zakresu dat.

 

Nie wiem, komu na tym podsumowaniu zależało, bo niewiele ono wnosi. Lepiej było ten czas poświęcić na zamianę okien podsumowujących różne operacje w dymki, żeby nie klikać tyle w "zamknij" w oknach, które i tak nie pozwalają na żadne zmiany czy cofnięcia operacji. Niepotrzebnie zabiera cenną linijkę na monitorze. Może dla mnie to zbędne, bo mam Subiekta i tam mam wszelkie statystyki.

 

W Subiekcie nie ma podsumowań dotyczących aukcji więc muszą być w Sello. Na dodanie tych podsumowań w listach nie poszło też zbyt dużo czasu - włączyli je w gridach i tyle. Co innego przerabianie okienek raportów... które przecież przerobią :) Więcej czasu schodziło na ręczne wyliczenia danych z aukcji niż na klikanie OK ;)

 

PS

A co do braku miejsca na ekranie to już dawno uznałem, że do obsługi Sello to przydałby się monitor/TV 32-40 cali bo jest tyle informacji które każdy chce żeby się od razu pokazywały... ;):D

Link to postu

ok, zauważyłam, że podsumowanie się przydaje, np. w transakcjach. Co do reszty to faktycznie, jak były takie postulaty, to mamy demokrację, trzeba się dostosować, ale dajcie możliwość wyłączenia tego tam, gdzie to nie jest potrzebne konkretnemu użytkownikowi. Na stacjonarnym to jeszcze, ale na lapku to wyje ekran o miejsce na treść, a taka dodatkowa linijka to zmora.

Co z tym oflagowaniem i kasowaniem przy okazji? Czy tylko ja mam jedyne 2 złe komputery w całym kraju?

Link to postu

Np. nie musimy zastanawiać się w jakich porach dnia czy tygodnia jest największy ruch wśród klientów... wiele osób zadawało pytania kiedy najlepiej zaplanować wystawienie czy kończenie aukcji... teraz można samemu zaobserwować kiedy jest największy ruch i wyciągnąć właściwe wnioski.

 

Od tego jest: http://tradewatch.pl/index.jsf

 

Co ci da takie podsumowanie na liście aukcji, bo ja nie widzę zastosowania. Spisywać wartości i sprawdzać po godzinie, dwóch? Nic to, może ja nie widzę zastosowania, a inni widzą, ok, ale dajcie możliwość wyłączenia tego, bo mi się mysz będzie wykańczać raz na pół roku od tego przewijania.

Link to postu
Coś się komuś pomyliło. Próba oflagowania wiadomości.... KASUJE JĄ

A czy przypadkiem nie jest włączony filtr na nieoflagowane wiadomości? proszę zresetować filtry w module.

 

Nie wiem, komu na tym podsumowaniu zależało, bo niewiele ono wnosi. Lepiej było ten czas poświęcić na zamianę okien podsumowujących różne operacje w dymki, żeby nie klikać tyle w "zamknij" w oknach, które i tak nie pozwalają na żadne zmiany czy cofnięcia operacji. Niepotrzebnie zabiera cenną linijkę na monitorze

 

Czasy poświęcone na funkcję A i B nie zawsze są sobie równe. Okna podsumowania będą usunięte w wersji 1.17.

 

denerwujące jest to, że programiści walczą z przyzwyczajeniami użytkowników => zmiana działania klawisza INS od wersji 1.15, w tym samym okienku

Zakradła się tam literówka. Poza tym, sugestie były takie, że w tym oknie skróty działają inaczej niż w pozostałych oknach - nikt nie protestował więc poprawiliśmy ewidentny błąd.

 

masz racje - czy komuś jest potrzebna informacja o sumie ilości towarów lub sumie zarezerwowanych towarów w  aukcje/przygotowane ?

Konfiguracja podsumowań odbywa się na poziomie modułu, więc jeśli włączymy ją w module aukcje, to pojawi się na wszystkich zakładkach. Również nie było sprzeciwu co do podsumowań.

 

Rozumiem, że nie każdy wchodzi na forum, jednak fakty są takie, że ci co wchodzą, w wielu kwestiach decydują co i jak będzie wyglądać.

 

Kolejna rzecz, to ilość prezentowanych danych. Zgłaszane są nam sugestie aby tu czy tam dodać kolejne kolumny, kolejne dane, ale trzeba pamiętać, że większa ilość danych wymaga większej ilości miejsca. Realizacja kolejnych kolejnych zgłoszeń tego typu, powoduje, że przestają się one mieścić na ekranie netbooka. Trudno pogodzić obie te sytuacje, a najlepszym wyjściem jest po prostu większy monitor.

 

Link to postu

Coś się komuś pomyliło. Próba oflagowania wiadomości.... KASUJE JĄ

A czy przypadkiem nie jest włączony filtr na nieoflagowane wiadomości? proszę zresetować filtry w module.

 

Boże, ale ze mnie sierota  ::) ::)::) ::)::) ::)::) ::) Oczywiście, że był, ale skąd ??? Chyba jakiś przypadkowy klik, ale na 2 komputerach jednocześnie ? 4 lata z Sello i taki wstyd  :-[ :-[ :-[ :-[

Link to postu

Zakradła się tam literówka. Poza tym, sugestie były takie, że w tym oknie skróty działają inaczej niż w pozostałych oknach - nikt nie protestował więc poprawiliśmy ewidentny błąd.

 

I bardzo słusznie. Wszyscy na forum już nie pamiętam od jak dawna piszą liczne sugestie żeby obsługę transakcji w Sello realizowało się tak samo jak dokumenty sprzedaży w Subiekcie GT.

To i tak Sello Team się wzbrania nogami i rękami przed pełnym przestawieniem na to co w Subiekcie jest po prostu lepsze i szybsze ;)

 

Konfiguracja podsumowań odbywa się na poziomie modułu, więc jeśli włączymy ją w module aukcje, to pojawi się na wszystkich zakładkach. Również nie było sprzeciwu co do podsumowań.

 

Nie było sprzeciwu bo były same sugestie za tym :) To jest przecież potrzebne.

Link to postu
ale na 2 komputerach jednocześnie

Ustawienia filtrów są przechowywane w bazie, więc są te same dla wszystkich komputerów dla konkretnych użytkowników. Proszę włączyć Sello, wyłączyć filtr i zamknąć Sello upewniając się, że nie pozostaje wiszący proces sello.exe w menadżerze programów. Ustawienia te są zapisywane przy zamykaniu programu - jeśli program nie zamknie się normalnie to się nie zapiszą.

 

To i tak Sello Team się wzbrania nogami i rękami przed pełnym przestawieniem na to co w Subiekcie jest po prostu lepsze i szybsze

Będzie, wcale się nie wzbraniamy :), trzeba najpierw jednak dorobić do Sello obsługę InsTYNKTu.

 

 

Link to postu

Będzie, wcale się nie wzbraniamy :), trzeba najpierw jednak dorobić do Sello obsługę InsTYNKTu.

 

Co do instynktu - bo nie wiem gdzie się kończy normalna praca , a zaczyna instynkt :) ale instynkt nie jest chyba potrzebny do tego co jest w Subiekcie:

1. Jak ustawimy kursor w polu symbol i wpiszemy symbol +Enter to wstawi się towar do listy w dokumencie, a kursor przeskoczy do ilości i po wpisaniu ilości +następny Enter kursor przeskakuje do kolejnego wiersza w kolumnie symbol.

 

2. Jak wczytamy w dokumencie listę towarów spod F2 i zaznaczymy na niej dowolny towar +Enter to pojawia się okienko do wpisania ilości, wpisujemy ilość +Enter i wstawi się ta ilość tego towaru do listy w dokumencie, i potem zaznaczamy kolejny towar na liście, itd. W Sello zrobiliście to o tyle lepiej, że jest możliwość od razu zaznaczenia ptaszkiem kilku towarów i powinno być właśnie to okienko, w którym wpisuje się ilość i wszystkie towary z listy powinny dodać się do transakcji z podaną ilością, następnie ptaszki powinny się odznaczyć żeby można było wybrać kolejny/kolejne towary.

 

Podane powyżej metody są to najszybsze metody do dodawania towarów do dokumentu. Dużo szybsze niż instynkt i dlatego bardzo proszę to uwzględnić przy dorabianiu lub nie ;) tego instynktu w Sello. Nadmienię też, że w Subiekcie ten instynkt pozostawiał wiele do życzenia bo na podpowiadanej liście to cuda się potrafiły wyświetlać ;) Nieraz wpisało się pełną nazwę towaru, a instynkt podpowiadał wszystko inne tylko nie towar z tej wpisanej nazwy ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...