Skocz do zawartości

aktualizacja do wersji 50- coś poszło nie tak :(

Polecane posty

Niestety oprócz udogodnień, które są dodawane w każdej nowszej, wyższej wersji programów Insert - zawsze się coś zepsuje.

Tym razem - Rachmistrz Nexo- Portal Biura.  W  momencie jak wgrywam dokumenty z dysku i korzystam z opcji Wczytaj pliki dokumentów  i mam zaznaczona opcję "Uruchom kreator scalania i dzielenia dokumentów" to dla wczytanego dokumentu w którym są np. 2 strony lub więcej i nie są one mi potrzebne- usuwam je i wtedy wgrywa się strona  jak poniżej- czyli brakuje podstawowych elementów...  jak do tej pory rozwiązuje sobie sama problem, że wgrywam ponownie tylko 1 stronę- tą która jest mi potrzeba, ale chyba nie o to chodzi bo

licznik wgranych stron tyka....

 

 

 

Zrzutekranu2024-04-08142706.thumb.jpg.c4b9ca4826c5415c375a958e5a8fbe94.jpgZrzutekranu2024-04-08160639.thumb.jpg.fca708a5640e068a0b74b738498992a4.jpg

Link to postu

Będę jeszcze wdzięczna za informację, czy każdy dokument wielostronicowy po użyciu  kreatora scalania i dzielenia dokumentów odczytuje się w błędny sposób? Czy dotyczy to tylko wybranych dokumentów np. od wybranych dostawców faktur ? Czy są przypadki, że niektóre dokumenty wyświetlają się poprawnie? 

Link to postu

nie wiem od czego to zależy, ale czasami jest tak, że faktury zaczytują się poprawnie, a czasem nie - loteria i nie ma to znaczenia od jakiego jest to dostawcy, u jakiego mojego klienta w PB, zarówno przy importowaniu zakupu VAT  jak i sprzedaży VAT  takie anomalia się dzieją.

Właśnie w tej chwili wczytałam 45 szt dokumentów w pdf - sprzedaż i z tych 45 szt- 5 szt jest do ponownego wgrania, gdyż nie są one kompletne, a  niektóre nawet puste.

 

Wydaje mi się , że problem nie leży w tym, że faktury są wielostronicowe  i od jakiego dostawcy , czy w jakim formacie, tylko coś jest nie tak, jak się korzysta z opcji wgrania faktur za pośrednictwem  kreatora scalania, gdyż zauważyłam, że wśród tych 5 źle wgranych faktur są takie, które nie zostały rozdzielane - bo były 1 stronicowe. Kiedy importuję dokumenty jak dawniej bez korzystania z kreatora scalania to na razie wszystko pracuje poprawnie ...taka wskazówka

 

Nadal mam wersje 50,0,0 ale chyba ta nakładka 50.0.1 nic w tym temacie nie wnosi.

Edytowane przez Magdalena Błach-Łukasik
Link to postu

Witam, u mnie to samo. Wgrywam pdf. Nie widać linijki, podsumowania, pół fv odczyta. Loteria. Trafia mnie bo krócej zaksięgowałabym ręcznie. Najweiększy problem, jak klient wgrywa fv na portal. Wstyd dzwonić, aby wysyłał fv na maila. Robicie coś w tym kierunku??

Edytowane przez Magdalena Matuszak
Link to postu

U mnie zamiast kreatora scalania w Portalu Biura - system usiłował otworzyć stronę internetową portalu , ale robił to WEWNĄTRZ zakładki DOKUMENTY w PORTALU BIURA. i tylko w scenariuszu gdzie podczas wczytywania dokumentów ( u mnie z reguły PDF) zaznaczam od razu uruchomienie kreatora scalania i dzielenia . Natomiast gdy  uruchomię kreatora już po zaimportowaniu plików - problem nie występuje. Zauważyłem to na razie na Rach NEXO.

Link to postu
W dniu 10.04.2024 o 17:28, Magdalena Błach-Łukasik napisał:

nie wiem od czego to zależy, ale czasami jest tak, że faktury zaczytują się poprawnie, a czasem nie - loteria i nie ma to znaczenia od jakiego jest to dostawcy, u jakiego mojego klienta w PB, zarówno przy importowaniu zakupu VAT  jak i sprzedaży VAT  takie anomalia się dzieją.

Właśnie w tej chwili wczytałam 45 szt dokumentów w pdf - sprzedaż i z tych 45 szt- 5 szt jest do ponownego wgrania, gdyż nie są one kompletne, a  niektóre nawet puste.

 

Wydaje mi się , że problem nie leży w tym, że faktury są wielostronicowe  i od jakiego dostawcy , czy w jakim formacie, tylko coś jest nie tak, jak się korzysta z opcji wgrania faktur za pośrednictwem  kreatora scalania, gdyż zauważyłam, że wśród tych 5 źle wgranych faktur są takie, które nie zostały rozdzielane - bo były 1 stronicowe. Kiedy importuję dokumenty jak dawniej bez korzystania z kreatora scalania to na razie wszystko pracuje poprawnie ...taka wskazówka

 

Nadal mam wersje 50,0,0 ale chyba ta nakładka 50.0.1 nic w tym temacie nie wnosi.

Mam czasem podobny problem, moje podejrzenie dotyczy formatu PDFa, są sytuacje gdy muszę skorzystać z webowych usług dzielenia plików PDF na kilka mniejszych ( np na pojedyncze strony) bo system twierdzi że plik jest za duży ( chociaż ma np. 4,5MB a nie 10 MB, i nawet jak wyłączę filtr "dużych" dokumentów)

Zdarza się też że przepuszczam jakiś plik ponownie przez drukarkę PDF ( z Windowsa), wtedy problem znika.

Ale niestety - tutaj tez licznik tyka

Co do błędów dzielenia wypróbowałem sposób na działanie krok po kroku - najpierw importuję dokumenty, zamykam okienko, znowu zaznaczam te które chcę dzielić i dopiero otwieram kreatora dzielenia. U mnie wtedy działa poprawnie.

 

 

Link to postu

Udało nam się zdiagnozować problem, leży on w linii programów księgowych, kwestia ta została przekazana do odpowiedniego zespołu, aby mógł podjąć niezbędne kroki naprawcze. Niestety nie jest on trywialny.

 

Z pewnością dalszą analizę i naprawę przyspieszy współpraca z Państwem. Prosilibyśmy o zgłoszenie problemu indywidualnie przez formularz kontaktowy - będziemy kontaktować się bezpośrednio z zainteresowanymi.

 

Formularz kontaktowy

 

 

 

Pragniemy zapewnić, że pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu.

Edytowane przez Roksana Michniewicz
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...