Skocz do zawartości

Aktualizacja starej bazy.

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem. Mam bazę w wersji ponizej 37, a program jest już 50. Przy próbie uruchomienia pisze że poniżej 37 nie da sie zaaktualizować i należy ściągnąć i zainstalować 37. Zrobiłem tak i zainstalowałem, ale teraz ta wersja w ogóle się nie otwiera, w ogóle nie reaguje na otwarcie programu. Jako administrator też nie działa i czyszczenie rejestru też nie pomogło. Jak to zrobić aby działał program w wersji 37 albo jak podnieść bazę do 50 bez używania wersji 37.

 

Posiadam Windows 10 pro.

Link to postu
W dniu 10.04.2024 o 10:42, Łukasz Oleksiak napisał:

Witam,

Mam taki problem. Mam bazę w wersji ponizej 37, a program jest już 50. Przy próbie uruchomienia pisze że poniżej 37 nie da sie zaaktualizować i należy ściągnąć i zainstalować 37. Zrobiłem tak i zainstalowałem, ale teraz ta wersja w ogóle się nie otwiera, w ogóle nie reaguje na otwarcie programu. Jako administrator też nie działa i czyszczenie rejestru też nie pomogło. Jak to zrobić aby działał program w wersji 37 albo jak podnieść bazę do 50 bez używania wersji 37.

 

Posiadam Windows 10 pro.

Przypuszczam, że ma Pan .NET Framework 4.8.1, na którym nie działają wersje nexo starsze niż 41.2.1. 

 

Są dwa wyjścia z tej sytuacji: 

  1. zrobić tymczasowy downgrade .NET Framework,
  2. zainstalować wersję 37, potem bez odinstalowywania doinstalować wersję 50. Wtedy program powinien się uruchomić (bo launcher, czyli aplikacja do wyboru podmiotu, będzie już w wersji 50, nawet gdy podmiot jest jeszcze w wersji < 50). Podczas aktualizacji podmiotu do wyboru powinny być wersje 37 i 50. Należy zaktualizować podmiot najpierw do 37, a potem 50. 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...