Skocz do zawartości

Sfera, przenoszenie ustawień adresów dostawy dokumentów (checkbox)


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Jerzy Wasiela,

Polecane posty

Dzień dobry,


Od wersji 1.79 SP1 HF2 włącznie występuje u nas  problem przy konwersji ZK do FS za pomocą narzędzia korzystającego z interfejsu Sfera. 


Polega on na tym, że adresy dostawy dla dokumentów, są przenoszone pomiędzy nimi ale bez zaznaczonego checkboxa dla wybranego na ZK.


W naszym przypadku, korzystamy z rozwiązania zewnętrznego: https://www.artoit.pl/moduly/gt/konwerter_zk_fs.html


Możecie sprawdzić u siebie, czy podobny problem występuje również w przypadku innych aplikacji. Problem zgłoszony także do producenta, badają sprawę.

 

Pozdrawiam, JW

 

Link to postu
4 minuty temu, Jerzy Wasiela napisał:

Polega on na tym, że adresy dostawy dla dokumentów, są przenoszone pomiędzy nimi ale bez zaznaczonego checkboxa dla wybranego na ZK.

Proszę dokładnie opisać problem, a najlepiej pokazać na zrzutach ekranu z podmiotu demo.

Link to postu

Chodzi dokładnie o przenoszenie tego checkboxa (załącznik) pomiędzy ZK->FS. Podczas realizacji za pomocą Sfery jest on odznaczony. Przy realizacji zamówienia "z palca" w Subiekcie, jest on przenoszony poprawnie do FS. Zakładam, że to problem aplikacji zew. ale chciałem się upewnić ponieważ pojawił się on od wskazanej wcześniej wersji Subiekta i zastanawiałem się czy problem nie jest globalny po stronie działania Sfery.

ZK.jpg

Link to postu
  • Rozwiązanie

@Kacper Panek Znacie opisany powyżej błąd? Mam zwrotkę od producenta aplikacji, że problem leży po stronie Sfery i to tu konieczna będzie poprawka. Będę wdzięczny za informacje.

 

PS: dostawca oprogramowania przygotował nam obejście tego problemu, co nie znaczy że on nie występuje w Sferze. 

Edytowane przez Jerzy Wasiela
Link to postu

Dzień dobry,

przeprowadziliśmy testy związane z opisywanymi mechanizmami i nie wykryliśmy żadnych nieprawidłowości. Fragment zastosowanego kodu:

oDokZK = oSubGT.SuDokumentyManager.Wczytaj("ZK 7/2024")
oDokFS = oSubGT.SuDokumentyManager.DodajFS
oDokFS.NaPodstawie(oDokZK)
oDokFS.Zapisz()
...
oDokFS.Wyswietl()

Nie otrzymaliśmy również żadnego zgłoszenia od producenta wspomnianego rozwiązania.

 

W związku z powyższym proszę o przesłanie fragmentu kodu, który pozwoli na powtórzenie błędu.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...