Skocz do zawartości

Usuwanie różnic kursowych

Polecane posty

Jak szybko usunąć różnice kursowe? Usuwając dekrety system się zacina. Spółka dokonuje wiele operacji bankowych w obcych walutach więc jest ich bardzo wiele, a muszę niestety usunąć. Robiłam to zbiorczo, system sobie nie radzi, pojedynczo również. W systemie GT, nigdy nie było takiego problemu.

 

Jak sprawdzić jakie operacje bankowe zostały dodane poza importem z wyciągu MT-940? Niestety, ale nie wiem dlaczego pojawiają mi się operacje bankowe które nie istnieją, a w kartotece mam zaznaczone, że nie można dodawać operacji bankowych ręcznie.

Link to postu

Dzień dobry,

jeżeli różnice kursowe zostały zadekretowane w module Dokumenty księgowe, to należy usunąć takie zapisy. Przydatny może się okazać filtr Różnica kursowa, dzięki któremu łatwiej będzie zidentyfikować odpowiednie dekrety.

 

W celu identyfikacji operacji bankowych spoza wyciągów, w widoku Operacji bankowych można aktywować filtr Wyciąg i ustawić go na (brak).

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, ale nie mam problemu ze identyfikowaniem dekretów do usunięcia, tylko z usunięciem. Gdy zaznaczam, nawet jeden dekret i daje usuń to system usuwa ten dekret bardzo długo (bardzo długo nawet 20 min). Dodam, że różnice kursowe są zaksięgowane w dokumentach osobno, nie jest to zbiorczy dokument. Firma zainwestowała w program, aby ułatwić i usprawnić sobie prace, ale niestety system nie spełnia naszych oczekiwać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...