Skocz do zawartości

Osobna numeracja dla faktur sprzedażowych zależnie od magazynu

Polecane posty

Dzień dobry,

szukam rozwiązania aby skonfigurować osobne numeracje do faktur sprzedażowych VAT dla każdego magazynu z osobna. Korzystałam z pomocy w serwisie, ale niestety mam trudność w uzyskaniu zamierzonego celu. Będę wdzięczna za wskazanie metody, która pozwoli uzyskać taki efekt, żeby dla MAG1 faktury sprzedaży VAT miały numerację 1/mc/rok a dla MAG3 faktury sprzedaży VAT miały numerację 1/USL/mc/rok. Samą numerację udało mi się ustanowić, jednakże szukam w jaki sposób nową numerację przypisać tylko dla faktur sprzedaży VAT w MAG3.

Link to postu

Dzień dobry,

jeżeli numeracja faktur pomiędzy magazynami mogłaby być wspólna, to być może wystarczyłoby dodanie symbolu magazynu do Składników numeru w Numeracji i nadanie odpowiednich symboli magazynom.

 

Jeżeli faktury mają być numerowane dla każdego z magazynów osobno, to pozostaje możliwość stworzenia własnego typu dokumentu dla Faktur sprzedaży, nadanie mu osobnej numeracji w odpowiedniej postaci, a następnie wykorzystanie profilowania w taki sposób, by można było go wystawiać tylko na jednym magazynie. W tym celu zalecam zapoznanie się z poniższymi artykułami e-Pomocy technicznej:

Link to postu

Jeżeli nie chcemy wykorzystywać własnych typów dokumentów i nazwy magazynu nigdzie nie wykorzystujemy to można się pokusić o pewien skrót myślowy. 

Założyłbym, że chcę zrobić oddzielną numerację w dokumencie FS dla nazwy magazynu równej:

dla MAG1  "/"

dla MAG3 "/USL/"

Wymaga to wykonania dwóch ruchów:

1. Ustawienie odpowiedniej nazwy magazynu:

MAG_1.thumb.jpg.a8697d6e4788860fa9aa7e4eb9e724de.jpg

A następnie ustawienie odpowiedniej numeracji:

 mag_2.thumb.jpg.ce29484c2a4f7770716cf9f0bdf39b0f.jpg

Ważne jest wyłączenie znaków "/" przed nazwą i miesiącem oraz oznaczenie oddzielnej numeracji dla nazwy magazynu.

Wiem że to trochę tak na skróty, ale jeśli komuś nie pasują własne typy dokumentów, które są w laboratorium (a później będą odpłatne) to chyba jedno z prostszych rozwiązań.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...