Skocz do zawartości

Ulepszenie edytora html

Polecane posty

Witam. Da się zrobić lepszy edytor html w sello? Przede wszystkim, żeby było zawijanie wierszy bo bez tego wklejanie kodu jest strasznie uciążliwe. Można też zrobić to bardziej czytelne a mianowicie jak w notepadzie++ po wybraniu jezyka html kod przyjmuje różne kolory i łatwiej się go czyta, po kliknieciu np. w diva widać gdzie się kończy itd. Znacznie ułatwiło by to życie.

Link to postu

Uprzejmie przypomnę tylko żeby podczas wymiany edytora to okienko z lewej z listą tagów zrobić zsuwane z zapamiętywaniem ostatniej swojej pozycji (zsunięte lub rozsunięte). No i jak już opracujecie taki mechanizm zsuwania to również od razu - to menu z lewej w każdym module Sello żeby zapamiętywało swoją ostatnią pozycję. Jak je zsuniemy to żeby zostało zsunięte na zawsze, a nie codzienne jego zsuwanie :) bo my na przykład w ogóle nie korzystamy z tego lewego menu - większość opcji jest dostępna spod ppm, a zajmuje tylko miejsce.

 

I czy przy okazji wymiany edytora byłaby możliwość żeby nie pracował jako Internet Explorer tak jak obecny edytor czy obsługa IE jest już na zawsze zintegrowana w Sello?

Link to postu

Ha, zaskoczę Cię :). Zsuwane menu po lewej będzie w 1.18, już jest nawet zrobione :). Aczkolwiek realizacji zsuwania okna z tagami zaskoczyła mnie... swoją złożonością ;). Zatem tego najprawdopodobniej nie będzie w tej wersji.

 

Co do edytora to trudno powiedzieć, bo nie robiliśmy jeszcze rozeznania w temacie. Raczej jednak będzie to oparte o IE, gdyż są to technologie bliższe firmie Microsoft a więc i w pewnym sensie łatwiejsze w implementacji.

Link to postu

Co do edytora to trudno powiedzieć, bo nie robiliśmy jeszcze rozeznania w temacie. Raczej jednak będzie to oparte o IE, gdyż są to technologie bliższe firmie Microsoft a więc i w pewnym sensie łatwiejsze w implementacji.

 

Nie obrażę się nawet jak będzie oparte na Norton Commanderze i grze Dizzy.

Ważne żeby było fajne.

IE 11 wyświetla poprawnie większość stron, myślę, że nawet IE 10 był już dobry.

Nie ukrywam, że mi osobiście bardziej zależy na fajnym edytorze kodu, a nie WYSIWYG.

I jednocześnie chcę zaznaczyć, że będę się cieszył nie koniecznie Dreamweaverem  ;D

 

Wystarczy kolorowanie składni, wyszukiwanie, automatyczne indentowanie linii, aby kod był w miarę czytelny.

 

Potem będzie można dodać automatyczne domykanie tagów, czy ich autokompletację.

No i co jeszcze byłoby fajne - sprawdzanie pisowni :D

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...