Skocz do zawartości

Jaki skaner kodów kreskowych wybrać

Polecane posty

Przymierzam się do zakupu skanera kodów kreskowych.

I nie wiem co wybrać.

Patrzę na oferty i opinie i chyba są dwa godne uwagi

Motorola Symbol LS2208 i

Honeywell Voyager 1250g

 

Oba są na USB, przewodowe, w podobnej cenie.

Bardziej lepszy jest chyba Honeywell.

 

Głównie zależy mi na skanowaniu kodów paczek mini do Sello bo ich przepisywanie mnie już nie bawi :P

Ale myślę też nad zbliżającą się wielkimi krokami inwentaryzacją wg sposobu PanBanBana, do czasu aż nie będzie mnie stać na kolektor ;D

 

Jak sądzicie, na co zwrócić uwagę przy wyborze czytnika ?

A może warto zainwestować w czytnik bezprzewodowy ?

Czy może ktoś używa innego czytnika i wie, że jest lepszy ?

 

Edycja:

Znalazłem taki film

 

z którego widać, że Honeywell jest dużo lepszy jeśli chodzi o bardzo zniszczone, zmasakrowane kody, a przecież takie będę skanował  ;D

Chyba biorę Honeywell.

 

Link to postu

z doświadczenia unikaj przejściówek z PS/2 na USB, miałem takiego LS2208 z przejściówką (co 3 odczyt był błędny), naszczeście w śmiesznej cenie w porównaniu z allegro kupiłem kabel USB od chińczyka i jak ręką odjął.

 

a poza tym każdy z czytników się nada, i niekoniecznie Heneywell'e czy motorole, tańsze egzemplarze tez się nadają.

Link to postu

Tylko laserowy (a nie diodowy), USB tak jak pisze Alwin, no i tani bo po co przepłacać ;)

 

Po kilku latach pracy diodowe padają (na początku takie kupiłem bo były tańsze). A laserowe mi się trzymają do tej pory.

 

USB bo jest wygodniejszy niż PS2. PS2 są podpinane jako przejściówka pomiędzy klawiaturą, a komputerem i gdy jest konieczność odpięcia czytnika to trzeba wyłączać komputer. A i kabel USB można bardziej przedłużyć niż PS2. Przydatne podczas remanentów ;)

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Aktualizuję temat, bo myślę, że jest to warto dzielić się ze swoimi doświadczeniami w kwestii technologii, bo jeśli chodzi o czytniki kodów kreskowych to ja zawsze miałem problem. Miałem na magazynie i diodowe i laserowe czytniki różnych firm i nie zawsze byłem zadowolony z wyboru. Dopiero od półtora roku używam czytnik kodów kreskowych MS-5145U firmy Posiflex i jestem bardzo zadowolony. Nie tylko szaybko odczytuje kody, ale obszar czytnika też jest szerszy niż  przypadku innych modeli, na które się natykałem.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Myślę, że z Twoim skanerem jest wszystko w porządku.

 

Zrobiłem tak:

 

-w EN mam ustawiony druk etykiet na kartce A4, czyli wchodzą 4 etykiety poleconych na kartkę.

-Pobrałem PDF i wybrałem wydrukowanie 2 stron na arkusz, czyli 2x zmniejszenie, wyszedł format A5.

 

Takiego kodu poleconego mój Honeywell nie przeczytał.

 

Zresztą prawdę mówiąc przy takim pomniejszeniu kreseczki już się praktycznie zlewają.

Link to postu
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...