Skocz do zawartości

Głębokie rozważania o wiedzy informatycznej: potrzebna czy nie potrzebna ;)

Polecane posty

Nie mogę, choć sam też chciałbym to wiedzieć :). Niestety Sello łącząc się z serwerem nie wysyła informacji o numerze posiadanej wersji, a przydała by się taka wiedza (żeby wysyłać SMSy ;D ). Nawet jeśli wprowadzimy taką poprawkę to zacznie ona działać w pełni i tak za kilka lat, jak wszyscy ją zainstalują ;).

Link to postu

Nie mogę, choć sam też chciałbym to wiedzieć :). Niestety Sello łącząc się z serwerem nie wysyła informacji o numerze posiadanej wersji, a przydała by się taka wiedza (żeby wysyłać SMSy ;D ). Nawet jeśli wprowadzimy taką poprawkę to zacznie ona działać w pełni i tak za kilka lat, jak wszyscy ją zainstalują ;).

1. I tak powinniście ją wprowadzić dla Was :)

 

2. Propozycja tip'a z levelu 0 - słownictwo używane do określania różnych elementów w Sello, np. co to dolne okno, główne okno, lewe menu, moduły itd. i ich prawidłowe nazewnictwo. Przyznaję się szczerze, że nawet ja nie wiem jak się prawidłowo te elementy nazywają ;) A ułatwi to potem opisywanie problemów na forum bo czasem to ludzie tak nazywają te elementy, że nie wiadomo, o czym piszą i dopiero w kolejnych odpowiedziach wychodzi że mówi się o dwóch różnych sprawach :)

Link to postu

Nie wiem czy wiecie, że Insert formularze do wprowadzania danych nazywa "dokumentami karteczkowymi"  ;D ;D ;D ;D

A gdzie to wyczytałeś?

 

Ktoś pewnie zgarnął premię za wymyślenie tej nazwy :D

Oni już tak mają :)

 

A zastanawiał się ktoś, skąd się wzięła nazwa Sello. Ja tak i już wiem ;)

 

Jak zrobili program to główni spece usiedli w sali konferencyjnej i zaczęli się zastanawiać nad nazwą. Ktoś powiedział, że to musi być angielska nazwa bo to modniejsze. Program służy do sprzedaży więc doszli do wniosku, że pasuje słówko SELL przerobić w coś bardziej chwytliwego żeby premia była większa ;) A że siedzieli bardzo długo, to musieli coś pić ;) Sięgnęli więc po coś co pomaga rozwiązać język - wiadomo łatwiej się potem gada.

I rozmowa była taka:

 

"hmm... jak przerobić słówko SELL..."

"kolego, poleję Ci jeszcze"

"Oooooooo... nie mi już wystarczy..."

"SELL - Oooooooooo"

"okej, skrócimy do SELLO..." ;)

 

I stąd nazwa SELLO ;):D :D :D

 

Oczywiście zebranie się powtórzyło z najnowszą serią (NEXT):

"NEX... - Ooooooo... nie mi już wystarczy..."

"okej, skrócimy do NEXO..." ;)

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

 

Link to postu

Nie wiem czy wiecie, że Insert formularze do wprowadzania danych nazywa "dokumentami karteczkowymi"  ;D ;D ;D ;D

A gdzie to wyczytałeś?

 

 

Kupiłem za grube pieniądze szkolenie. Miało być multimedialne, a okazało się zbiorem plansz czytanych przez lektora, z możliwością otwarcia screenów z Subiekta po kliknięciu linka.

Tam to było wyjaśnione.  ;D

 

 

Oczywiście zebranie się powtórzyło z najnowszą serią (NEXT):

"NEX - Ooooooo... nie mi już wystarczy..."

"okej, skrócimy do NEXO..." ;)

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

A nazwa GT wzięła się od karty graficznej nvidii ;D

 

Ja bym nexo nazwał od Best.

Besto  ;D:P;D

 

Kiedyś była syrena Bosto. Też od best wychodzili ;D

Link to postu

Nie wiem czy wiecie, że Insert formularze do wprowadzania danych nazywa "dokumentami karteczkowymi"  ;D ;D ;D ;D

A gdzie to wyczytałeś?

 

 

Kupiłem za grube pieniądze szkolenie. Miało być multimedialne, a okazało się zbiorem plansz czytanych przez lektora, z możliwością otwarcia screenów z Subiekta po kliknięciu linka.

Tam to było wyjaśnione.  ;D

 

Toż to jest w pomocy do Subiekta GT :)

Pomoc jest gratis w Subiekcie GT ;D

Okno Faktura VAT sprzedaży ma wygląd tzw. dokumentu karteczkowego, który przypomina papierowy dokument faktury.
Link to postu
A zastanawiał się ktoś, skąd się wzięła nazwa Sello. Ja tak i już wiem

Niektórzy złośliwi dopatrują się jeszcze innej etymologii nazwy Sello ;). Z tego co pamiętam (bo zaczynałem wtedy dopiero pracę) to nazwa Sello powstała chyba po tym jak grafik wymyślił diabełka i trzeba go było jakoś nazwać ;).

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...