Skocz do zawartości

Błąd Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP.

Polecane posty

Witam

 

Pisze w sprawie tworzenie dokumentów wstępnych dokładniej zamówienia ZK. Sello nie potrafi utworzyć dokumentu bo ciągle wyskakuje błąd:

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Nie udało się zapisać kontrahenta:

Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP.

(0x800414C0)

 

Najlepsze jest w tym wszystkim to że kontrahent kupił poraz pierwszy i do tego chce paragon i nie ma nipu. Nie jest to pierwszy przypadek tego typu, ale uznałem jak zrobię aktualizację do najnowszej wersji 1.17 to problem zniknie no ale niestety dalej to samo. Jakie może być rozwiązanie problemu bo taka sytuacja nagle wyskoczyła bez jakich kolwiek zmian w ustawieniach programu. Prosze o pomoc.

Link to postu

[quote name=Epsc Sp. z o.O." post="45796" timestamp="1409560047]

Witam

 

Pisze w sprawie tworzenie dokumentów wstępnych dokładniej zamówienia ZK. Sello nie potrafi utworzyć dokumentu bo ciągle wyskakuje błąd:

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Nie udało się zapisać kontrahenta:

Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP.

(0x800414C0)

 

Najlepsze jest w tym wszystkim to że kontrahent kupił poraz pierwszy i do tego chce paragon i nie ma nipu. Nie jest to pierwszy przypadek tego typu, ale uznałem jak zrobię aktualizację do najnowszej wersji 1.17 to problem zniknie no ale niestety dalej to samo. Jakie może być rozwiązanie problemu bo taka sytuacja nagle wyskoczyła bez jakich kolwiek zmian w ustawieniach programu. Prosze o pomoc.

 

Jeśli pisze, że jest już kontrahent o takim NIP'ie, to teoretycznie powinien taki być w Subiekcie.

Nie znalazłem ma na to innego sposobu jak polecanego na forum, czyli wyłączenie kontroli NIP'u w Subiekcie. Oczywiście potem restart kompów. I jest spokój :)

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Ja ma podobną sytuację. Komunikat troszkę inny:

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Aktualizacja kontrahenta z klienta Sello:

Błąd zapisywania kontrahenta:

Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP.

(0x800414C0)

 

Faktycznie jest jakiś użytkownik allegro, który sobie wybrał fakturę i wpisał pewien numer NIP. Teraz jakiś użytkownik o innymi nicku chce na ten sam numer NIP wystawić fakturę i nie mogę utworzyć dokumentu. Jakieś porady?

Link to postu

Ja ma podobną sytuację. Komunikat troszkę inny:

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Aktualizacja kontrahenta z klienta Sello:

Błąd zapisywania kontrahenta:

Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP.

(0x800414C0)

 

Faktycznie jest jakiś użytkownik allegro, który sobie wybrał fakturę i wpisał pewien numer NIP. Teraz jakiś użytkownik o innymi nicku chce na ten sam numer NIP wystawić fakturę i nie mogę utworzyć dokumentu. Jakieś porady?

Ta sama co wyżej :)

 

Lub jeśli to jednorazowy przypadek to usuń sobie z wcześniejszego kontrahenta powtarzający się numer NIP i wystaw dokument dla nowego kontrahenta.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Subiekt GT > Menu "Widok" > Administracja > Parametry > Kontrahenci > Zakładka "Dodatkowe" > Kontrola NIP > wybierz "brak kontroli". Ja ogólnie tak sobie to zostawiłem. Nie wiem do czego miała by ta kontrola służyć. Nie widzę problemu żeby różni kontrahenci (lub raczej Ci sami tylko jakoś inaczej nazwani) mieli ten sam NIP.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...