Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Nie pamięta domyślnego podmiotu

Polecane posty

Mamy utworzonych kilka podmiotów w NEXO (ver. 13)
Oczywiście korzystamy tylko z jednego i na nim pracujemy (reszta to takie testowe podmioty na których sprawdzamy różne warianty zachowania programu).

 

Nie jestem na 100% pewny tej zależności... ale ostatnio sprawdzając jak działa dearchiwizacja, odtworzyłem podmiot wcześniej archiwizowany (no i wszystko przebiegło OK)

No i od tego czasu co jakiś czas uruchamia nam ten właśnie podmiot jako domyślny co oczywiście nie jest pożądane bo prowadzi to do pracy na niewłaściwym podmiocie (jeśli od razu się tego nie wychwyci - nazwa w lewym górnym rogu jest mała więc łatwo się pomylić).

 

Jak już załaduje ten niewałściwy podmiot, to klikam zmien podmiot, otwiera się lista dostępnych podmiotów i co ciekawe na liście wówczas nie mam dostępnych wszystkich podmiotów, w szczególności nie jest dostępny podmiot na którym pracujemy (który jest wybrany jako domyslny), musze zatem klilknąć SERWER (nic nie poprawiam)  a następnie znów klikam WYBÓR PODMIOTU i tym razem już mam na liście wszystkie podmioty jakie dostępne są w systemie....

 

Poprawcie proszę ASAP bo się już nacieliśmy kilka razy na ten błąd...

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

W wersji 13 występuje błąd polegający na tym, że jeśli uruchomi się jeden podmiot bez zapamiętywania, a potem drugi z zaznaczonym "Zapamiętaj podmiot", to program będzie błędnie podpowiadał na liście podmiotów ten pierwszy zamiast drugiego. Pana opis odpowiada temu problemowi. 

 

Naprawiliśmy ten błąd w wersji 13.0.1, która ma ukazać się w najbliższych dniach. W tej chwili, przy założeniu, że pracuje pan na tylko jednym, zapamiętanym podmiocie, może pan zastosować następujące obejście: należy usunąć plik %localappdata%\InsERT\Deployments\Nexo\UserSettings.xml i uruchomić wybrany podmiot z zaznaczonym  "Zapamiętaj podmiot" - powinien się dobrze zapamiętać. 

Link to postu
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...