Skocz do zawartości

Szablon uwag na dokumencie w SUBIEKCIE - błędy...

Polecane posty

Witam,

 

Mam ustawione:

 

Parametry połączenia z programem SUBIEKT GT > Dokumenty > Szablon uwag na dokumencie > [Transakcja::AdresWysylki] Nick: [Klient::Nick] tel: [Transakcja::AdresWysylki::Telefon]

 

 

i jest problem....

 

Na niektórych dokumentach w SUBIEKCIE w uwagach pojawia się zupełnie inny adres niż klient wpisał w formularzu pozakupowym w polu adres wysyłki... jest przenoszony adres Główny z serwisu klienta...

 

 

Co mam ustawić aby w dokumence w SUBIEKTA w polu uwagi przenoszony został adres wysyłki który klient wpisał w formularzy pozakupowym ?

 

 

Link to postu

Dostępu do adresu z formularza nie ma, jest dostęp tylko danych zawartych w transakcji. Numer telefonu do adresu wysyłki przenoszony jest z formularza, lub jeśli tam nie został podany, z danych klienta.

 

Możliwe, że adres klienta w fodzie nie różni się od adresu w transakcji, stąd dane te nie zostały przekopiowane - musimy sprawdzić czy tak jest, że telefon może nie być brany pod uwagę przy porównywaniu formularzy.

Link to postu

A czym różnią się dane zawarte w transakcji od danych z formularza pozakupowego które przekopiowałem do transakcji w wyniku czego zmieniły się dane w transakcji w tym adres do wysyłki...

 

 

Czy tak uzyskany adres do wysyłki w transakcji nie powinien być naniesiony na dokument w subiekcie przy moim ustawieniu parametrów ?

 

 

 

Link to postu

A czy do tych transakcji są generowane zamówienia? Jeśli tak to może być problem tego typu, że dokumenty końcowe tworzone na podstawie zamówienia przejmują opis zawarty w zamówieniu - wtedy faktycznie numer telefonu tam zawarty może być i na pewno jest sprzed aktualizacji z formularza.

Link to postu

Mam ustawione w Zewnętrznym systemie sprzedaży  > dokumenty > dokument wstępny > Zamówienie od klienta z rezerwacją oraz zaznaczone: Twórz automatycznie przy synchronizacji...

 

 

Czy tu jest problem ? Głównie chodzi mi o przenoszenie adresu dostawy z transakcji na dokument końcowy w Subiekcie w polu uwagi... tu jest błąd, gdyż czasami zasysa adres klienta z serwera a nie adres dostawy transakcji...

Link to postu

Tak, to jest zapewne problem. Sello wystawiając dokument końcowy generuje dla niego poprawne notatki, ale jeśli w Subiekcie istnieje zamówienie, które ten dokument końcowy realizuje, w jakiś sposób te uwagi z zamówienia nadpisują te wstawione przez Sello. Przyjrzymy się temu w najbliższym czasie.

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie,

 

Po aktualizacji SELLO do 1,18 pojawił się problem z przenoszeniem uwag na dokument w Subiekcie...

 

Tak jak w podpowiedziach od BarteK po pobraniu transakcji przez sello, subiekt nie tworzy automatycznie dokumentu wstępnego. Do tej pory nr telefonu z transakcji poprawnie zostawał przenoszony na dokument końcowy w Subiekcie.

 

Po aktualizacji do 1.18 zamiast telefonu: [Transakcja::AdresWysylkowy::Telefon] zostaje przeniesiony adres wysyłki: [Transakcja::AdresWysylki] (pomimo że mam ustawione w SELLO aby przenosił nr telefonu z transakcji ([Transakcja::AdresWysylkowy::Telefon])

 

 

Jak rozwiązać problem ? :D

Link to postu

Czy w szablonie uwag na pewno jest wpisany

[Transakcja::AdresWysylkowy::Telefon] a nie

[Transakcja::AdresWysylki::Telefon]?

 

AdresWysylki został wycofany i zastąpiony AdresWysylkowy. Oba z tych tagów działają, jednak rozszerzenie ::Telefon które było stosowane kiedyś nie jest tym samym rozszerzeniem ::Telefon w nowym mechanizmie tagów, który traktuje każdy człon tagu osobno.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...