Skocz do zawartości

Pomysły na automatyzację - teraz Wy piszecie a ja słucham ;)

Polecane posty

W nawiązaniu do wypowiedzi Alwina o tej treści:

 

W ostateczności będę się posiłkować programem do makr/automatyzacji np. vTask Studio

 

Chciałem zapytać Was do czego można wykorzystać tego typu programy. Ja korzystam głównie z kilku recorderów myszki i klawiatury. Nagrywam wykonywane akcje np. do tworzenia szablonów aukcji w Sello czy masowych zmian na aukcjach, których nie da się zrealizować zmianami zbiorczymi.

 

Ale szukam dalej inspiracji do automatyzacji. Może wykonuje coś w kółko i nie zdaję sobie sprawy, że mógłbym to zautomatyzować lub nie widzę w danym miejscu takiej możliwości, okazji...

 

Czy możecie podać przykładowe rozwiązania co można zautomatyzować korzystając z tego typu programów lub prostszych recorderów. Co udało Wam się zautomatyzować, gdzie widzielibyście możliwości ale nie wiecie jak.

 

Może wspólnymi siłami uda nam się zlokalizować i zautomatyzować żmudne powtarzające się czynności.

 

Tylko proszę - nie piszmy oczywistych że:

-włączanie, wyłączanie Sello,

-czy archiwizację, przenoszenie i kasowanie starych plików archiwów,

;):)

 

Link to postu

Jeżeli mnie cytujesz to pozwolę sobie odpisać do czego wykorzystywałem vTask Studio (wcześniej Vista Task). W firmie w której pracowałem administrowałem systemu kontroli dostępu do budynku.

Vista Task pozwalał mi na bezobsługowe pobieranie zdarzeń z systemu, które przetwarzałem na potrzeby firmy.

 

skrypt uruchamiał się o określonej godzinie (zaplanowanej w harmonogramie zadań), uruchamiał pobieranie zdarzeń, uruchamiał zapytanie SQL, czekał na odpowiednie zdarzenie w systemie, dopisywał do bazy danych rekordy itp. itd. po za tym możliwości ma mnóstwo, no może poza parzeniem kawy.

 

 

Co do sello to nie miałem takich potrzeb, więc z przyjemnością poczytam do czego by można zastosować podobne oprogramowanie.

Link to postu

Biorąc pod uwagę, że jest to rozwiązanie płatne, to wkład w automatyzację musiałby być znaczący.

I tak ostatnio się szarpnąłem na RealVNC 44$ :P :P :P

 

Co do automatyzacji to aktualnie nie wykorzystuję niczego.

Ale też nie za bardzo mam czas na chłodną analizę co możnaby zautomatyzować, jak, oraz na ustawienie tego :)

 

Też chętnie poczytam :P

 

 

Link to postu

To miało działać w drugą stronę - Wy mieliście rzucać pomysłami a ja miałem czytać ;)  :D :D :D

 

No dobra - pierwszy nowy pomysł - z wypowiedzi Ks. Robaka

Nie bardzo. Mi chodzi o bardziej konkretne przyciski. Np. eksport do EN, albo wydruk etykiet dla paczek mini.

Albo już lenistwo na maxa - wydruk etykiet i jednoczesny eksport do EN. Jednym kliknięciem!

Czyli automatyzacja kilku - codziennie powtarzanych funkcji w jedną. Wydaje się to proste do zrobienia tylko pytanie czy jest taka potrzeba? I ile czasu można dzięki temu zyskać? Bo u nas całość tych czynności zajmuje max minutę.

 

Ale kierunek wydaje mi się właściwy. Często robimy coś co wymaga otwarcia kilku programów na raz i wykonania tej samej sekwencji czynności, np. tak jak w tym przypadku otwarcie konkretnej strony, logowanie, czynności wykonywane na stronie, wylogowanie. I jest to to samo powtarzane codziennie. Jak zauważycie u siebie tego typu powtarzane w kółko czynności to dopisujcie - będziemy je analizować, zastanawiać się czy jest sens je automatyzować i ewentualnie jak to najlepiej wykonać.

 

Link to postu

Te przykłady moje raczej nie nadają się do automatyzacji, bo otwarcie odrębnego programu, wyszukanie funkcji do uruchomienia oraz uruchomienie zabierze więcej czasu niż zrobienie tego ręcznie w Sello.

 

Do tego lepiej jak będą przyciski w samym Sello :)

 

No chyba, że programem do automatyzacji dało by się zrobić wszystkie eksporty i wydruki, ale to niemożliwe, gdyż np. w ENie czy w Sendit trzeba klikać oddzielnie i drukować oddzielnie.

 

Co do innej automatyzacji to używam fillera form w Firefoxie.

Dzięki temu nie muszę wpisywać haseł do allegro, sendit, EN, dostawcy czy InPost i przy okazji także innych serwisów jak banki (tutaj filluje tylko numery klienta).

Link to postu

Te przykłady moje raczej nie nadają się do automatyzacji, bo otwarcie odrębnego programu, wyszukanie funkcji do uruchomienia oraz uruchomienie zabierze więcej czasu niż zrobienie tego ręcznie w Sello.

 

Do tego lepiej jak będą przyciski w samym Sello :)

 

No chyba, że programem do automatyzacji dało by się zrobić wszystkie eksporty i wydruki, ale to niemożliwe, gdyż np. w ENie czy w Sendit trzeba klikać oddzielnie i drukować oddzielnie.

Te przykłady Twoje nadają się do automatyzacji. Jeśli wykonywane czynności są codziennie takie same, a są(!) to można to zautomatyzować zwykłym darmowym recorderem, nie mówiąc już o vTask Studio ;) Pytanie czy warto automatyzować 1 min? Wg mnie tak ale w sytuacji gdy nie mam już nic innego do zautomatyzowania ;)

 

Natomiast czy użytkownik wykona to szybciej od programu - te czynności zapewne tak bo w dobrym skrypcie trzeba wliczyć pauzy potrzebne na uruchomienie programów, załadowanie strony, itp. Ale zamiast uruchomić taki skrypt i siedzieć przed komputerem i patrzeć jak komputer sam wszystko wykonuje (co jest tak piękne, że rzeczywiście trudno oderwać wzrok :) ) to wtedy można iść przygotować sobie przesyłki czy nawet zrobić kawę. 1 min dziennie razy 252 dni robocze w roku to 252 zaoszczędzone minuty rocznie ;)

 

Czyli wychodzi, że na automatyzację tych czynności mamy 4 godziny, co wróci nam się po roku ;) Więc tak - jest to jak najbardziej do automatyzacji i jest to wykonalne ale zacznijmy najpierw od dużych spraw bo tutaj to nie chciało by mi się poświęcać czasu na zorganizowanie tego, no i nie jestem pewien że dałbym radę to zorganizować w 4 godziny bo musiałbym przeprowadzić kilka prób żeby mieć 100% pewności, że uwzględniłem większość przypadków w skrypcie ;)

 

 

Przypomnę jeszcze program co podałem do wag:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6832.msg41923#msg41923

Program też ma możliwości automatyzacji. Wywołanie jakiegoś okna potrafi wykonać kilka funkcji (plus łączenie z zewnętrznymi urządzeniami). Na przykład wywołanie okna o nazwie Sello potrafi automatycznie wcisnąć klawisz F5 i odświeżyć listę ;)

 

Korzystam też z programów do ustawiania okien w Windowsie - przydatne podczas obróbki zdjęć :)

 

 

 

 

Link to postu

To mam pytanie z nieco innej automatyzacji.

 

Jak obrabiam zdjęcia, to mam potrzebę zapuszczenia na nich wszystkich pewnych poleceń.

 

Są to:

- obróbka graficzna pewnym programem

- zmiana nazw plików pewnym programem

 

Oba te programy umożliwiają zrobienie tzw. dropletów czyli skrótów na które można upuścić pliki i się robią.

 

Problem w tym, że o ile w XP była możliwość dodawania skrótów do programów na pasu narzędzi eksploratora windows, o tyle w 7 czy 8 już tej możliwości nie ma.

 

Sprowadza się to do tego, że muszę w jednym oknie eksploratora otworzyć skróty, w drugim pliki graficzne i przeciągnąć z jednego okna do drugiego w celu uruchomienia skryptów na tych plikach.

 

O wiele szybciej i wygodniej byłoby gdybym miał możliwość przeciągnięcia tych plików na pasek narzędzi bieżącego okna eksploratora.

 

Szukałem i nie znalazłem programu który by umożliwił wrzucenie dowolnego skrótu do programu na pasek narzędzi eksploratora.

 

Może ktoś zna taki program ?

 

Link to postu

To mam pytanie z nieco innej automatyzacji.

 

Jak obrabiam zdjęcia, to mam potrzebę zapuszczenia na nich wszystkich pewnych poleceń.

 

Są to:

- obróbka graficzna pewnym programem

- zmiana nazw plików pewnym programem

 

Oba te programy umożliwiają zrobienie tzw. dropletów czyli skrótów na które można upuścić pliki i się robią.

 

Problem w tym, że o ile w XP była możliwość dodawania skrótów do programów na pasu narzędzi eksploratora windows, o tyle w 7 czy 8 już tej możliwości nie ma.

 

Sprowadza się to do tego, że muszę w jednym oknie eksploratora otworzyć skróty, w drugim pliki graficzne i przeciągnąć z jednego okna do drugiego w celu uruchomienia skryptów na tych plikach.

 

O wiele szybciej i wygodniej byłoby gdybym miał możliwość przeciągnięcia tych plików na pasek narzędzi bieżącego okna eksploratora.

 

Szukałem i nie znalazłem programu który by umożliwił wrzucenie dowolnego skrótu do programu na pasek narzędzi eksploratora.

 

Może ktoś zna taki program ?

 

Nie rozumiem Twojej metody i co robisz z tymi skrótami ale jeśli wykonujesz wszystko myszką (lub najlepiej skrótami klawiaturowymi) i wszystkie powtarzane czynności są takie same to użyj jakiegoś recordera. Zrobi to wszystko za Ciebie.

 

A jeśli jest to związane z obróbką zdjęć to różne programy potrafią to zautomatyzować, nawet irfanview ma przetwarzanie wsadowe.

 

Link to postu

 

Nie rozumiem Twojej metody i co robisz z tymi skrótami ale jeśli wykonujesz wszystko myszką (lub najlepiej skrótami klawiaturowymi) i wszystkie powtarzane czynności są takie same to użyj jakiegoś recordera. Zrobi to wszystko za Ciebie.

 

A jeśli jest to związane z obróbką zdjęć to różne programy potrafią to zautomatyzować, nawet irfanview ma przetwarzanie wsadowe.

 

 

Recorder nie załatwi sprawy gdyż i tak musiałbym mieć dwa okna eksploratora otwarte na właściwych folderach + dodatkowo recorder.

Mi chodzi o łatwiejsze przeciąganie plików na skrót do programu - w jednym oknie, a nie w dwóch.

Taki jestem leniwy ::)

Link to postu

 

Nie rozumiem Twojej metody i co robisz z tymi skrótami ale jeśli wykonujesz wszystko myszką (lub najlepiej skrótami klawiaturowymi) i wszystkie powtarzane czynności są takie same to użyj jakiegoś recordera. Zrobi to wszystko za Ciebie.

 

A jeśli jest to związane z obróbką zdjęć to różne programy potrafią to zautomatyzować, nawet irfanview ma przetwarzanie wsadowe.

 

 

Recorder nie załatwi sprawy gdyż i tak musiałbym mieć dwa okna eksploratora otwarte na właściwych folderach + dodatkowo recorder.

Mi chodzi o łatwiejsze przeciąganie plików na skrót do programu - w jednym oknie, a nie w dwóch.

Taki jestem leniwy ::)

A... teraz dopiero zaskoczyłem :) Sorry nie wyspany jestem :) Poszukaj jakiegoś taskbara/widgeta który by umożliwiał dodawanie skrótów do programów i był np. wysuwany z boku pulpitu - i tak miałbyś go wtedy zawsze pod ręką. Dawno temu bawiłem się takimi wysuwanymi widgetami. Ze wszystkich stron pulpitu coś mi się wysuwało. Ale to było do XP. Nie wiem jak wygląda sprawa z Win7 i 8.

 

A nie możesz sobie tych skrótów utworzyć na pasku szybkiego uruchamiania na dole (WinXP, 7) bo nie wiem jak jest w Win8?

Link to postu

Dobra to teraz powrócę do poruszanego już kiedyś tematu - czyli jak maksymalnie przyspieszyć dodawanie nowych towarów do Sello i wystawianie z nimi aukcji. Pomijając kilku użytkowników którzy opanowali to do perfekcji ;) to wydaje mi się, że reszta z nas traci na to najwięcej czasu. Jest to chyba najbardziej czasochłonna czynność związana z Allegro :(

 

1. Gdzie więc widzielibyście możliwości automatyzacji? A może możliwe byłoby wykonanie jednego gigantycznego skryptu, który wykonywałby wszystkie czynności za nas? W sumie, pomijając indywidualne kwestie każdego przedmiotu, to większość wykonywanych przez nas akcji jest taka sama. Obróbka zdjęć. Dodawanie do Sello. Itd. Hmm... może da się coś tutaj konkretnie zautomatyzować ?

 

2. Albo na przykład czy zamiast dodawać po kolei towary z bazy Subiekta do Sello nie lepiej byłoby dodać je wszystkie od razu i do wszystkich naraz potworzyć szablony aukcji na podstawie domyślnych parametrów?

Link to postu

Dla mnie to jest najgorsza rzecz w całej sprzedaży.

Do tego bardzo negatywnie wpływa na mnie fakt, że zalega u mnie dużo towaru, który jest na miejscu, a nie jest sprzedawany, bo nie jest wystawiony.

 

Wiele towarów, zwłaszcza jednego typu, można opisywać podobnymi frazami.

Jeden z użytkowników polecił mi, abym skopiował wszystkie opisy do pliku, a potem w nowym towarze wywalał to co jest w tym konkretnym produkcie niepotrzebne.

 

I to stosuję, bo jest to najlepszy znany mi obecnie pomysł.

 

Ale nie jest to automat.

Trzeba i tak wszystko przeczytać, sprawdzić, zastanowić się.

A chciałoby się mieć coś co by się zaznaczało ptaszkami i opis sam by się generował.

A ciężko taki automat zrobić.

 

Bo w praktyce nawet mając możliwość zaznaczania ptaszkami odpowiednich "cech", to i tak trzeba cały czas coś korygować, dopisać, zmienić.

 

Więc bezmyślny automat nie powstaje i tak.

 

Być może zależy to od towaru, jakim się handluje.

 

Link to postu

Program AutoMate u mnie robi czynności:

 

- automatycznie grupuje transakcje trwające co godzinkę

 

- zmienia stan nowo dodanych towarów z 0 na 1

towary są u mnie unikalne więc ilość każdego to 1 szt

podczas tworzenia kartoteki towaru nie wypełnia się tego pola, szkoda czasu, tylko po zakończeniu dodawania np 200 sztuk - uruchamia skrypt AutoMate

 

- zamienia szablon aukcji przypisanej towarowi z aukcji na sklep

jeżeli towar nie sprzedał się przez kilka aukcji to znaczy ze nie ma na niego tłumu chętnych i idzie na wystawianie do sklepu,

więc trzeba zmienić mu szablon

 

- przecenia towary

towary które w sklepie się długo nie sprzedają skrypt odczytuje ich cenę, mnoży np przez 0,75 i wartość wstawia jako nową

 

- dodaje logo producenta do zakładki Zdjęcia towaru

kopiuje nazwę z pola Producent, szuka jej w katalogu plików graficznych i jeżeli jest takowa - to dodaje zdjęcie/logo

 

- zakańcza aukcje błędnie wystawione

Sello czasem wystawia błędnie towary będące w transakcjach lub sprzedane,

filtruje je się w zakładce Towary filtrami Wystawione/O stanie zerowym, Wystawione/W transakcjach, a skrypt otwiera te aukcje w przeglądarce i kilkoma kliknięciemi każdą zakańcza

 

To tylko przykłady, program robi wszelkie masowe zmiany, tworzy szablony, zmienia dane w szablonach, uruchamia pobieranie wszystkich danych z Allegro w nocy, robi kopię pliku bazy mssql na inny dysk i dodatkowo wrzuca ją po sieci na inny komp.

 

Przy 15 tys trwających aukcjach i 3 tys szablonów opisów i ok 100 ciągle trwających transakcjach w zakładce oczekujące na płatność

- praca bez tego programu byłaby NIEMOŻLIWA !

 

 

Podczas opisywania towarów, również stosuję programy do zapamiętywania szablonów opisów w schowku (multischowek systemowy) ,

a podczas obróbki graficznej fotografii (wycinanie tła, podkręcanie wyrazistości, cień pod przedmiotem, korekty kolorów/barw/nasycenia)

- skrypty/akcje Adobe Photoshop, dzięki którym obróbka idzie w tempie 100 fotografii/godzinę, jak zdjęcie dobrze zrobione to jeden klik zrobi to wszystko jednorazowo

 

 

Link to postu

aktualna najnowsza wersja Network Automation AutoMate v.10 -  2700 USD  ::)

ale robi takie rzeczy że głowa mała - sieci, serwery, arkusze obliczeniowe, zagadnienia logiczne, i cuda na kiju o których nie mam nawet pojęcia (np. Web-Based Server Management Console)

Ja mam starą v.5 sprzed 10 lat, była dołączona do jakiejś płytki do gazety, teraz v5 kosztuje 390€

(ale można znaleźć na torrentach wersję v.6 ;-)

 

Ogólnie jak działa

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...