Skocz do zawartości

prosba o rade

Polecane posty

witam potrzebuje krótkiej pomocy

 

naciskam transakcje wszystkie grudzień 2011 wyskakuje 7000 transakcji w czasie 5 sekund,

grudzień 2012 i 2013 to samo tez czas kilika sekund,

 

ale jak dam grudzień 2014 potrzeba 10 minut by pokazał 10 000 transkacji

 

zmiany jakie sa to w tym roku mam prawie wszystkie transkacje powiązane z systemem zewnetrzynm pobrane produkty z subiekta ze zdjęciami i mogę tworzyć dokumenty końcowe

 

ps. pełna wersja sql 2008 od inserta dyski ssd windows 2012 serwer baza subiekta i sello na tym samym dysku ssd

 

proszę o info czy jest jakas mozliwos na przyspieszzenie pracy

 

czy to te zdjęcia czy powiazania spowalniają sello

 

może ktoś przerabiał podobny problem

Link to postu

Raczej zdjęcia problemem nie są, bo nie są ładowne przy wchodzeniu na listę. Obstawiałbym problem z serwerem SQL lub bazą. Serwer generuje plan wykonania polecania SQL w oparciu o liczbę danych jakich się spodziewa. Może się zdarzyć, że dla tego przedziału generuje się z jakiegoś powodu najgorszy plan wykonania (znamy taki przypadek w Sello sprzed paru lat). Inna możliwość to uszkodzenie bazy lub dysku twardego.

Aby to sprawdzić, bazę musiałby przeanalizować serwisant/informatyk sprawdzając na początek plany wykonania odczytu listy transakcji dla tych okresów. Można to zrobić korzystając z narzędzi typu SQL Server Management Studio, nie wiem jednak czy wszystkie potrzebne narzędzia są dostępne w wersji darmowej Express.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...