Skocz do zawartości

Zwroty Allegri InPost

Polecane posty

 

Czy ktoś już miał okazję testowania tej usługi ?

 

Bo ja właśnie mam okazję, klient zwraca paczkomatem.

Co ciekawe, jak się dowiedziałem na InfoLinii zwrotu nie dostanę do paczkomatu, a normalnie na adres z Allegro.

 

Poza tym, gdyby klient mnie nie poinformował, to żadnego powiadomienia ze strony InPostu nie było. :-X

Link to postu

 

Czy ktoś już miał okazję testowania tej usługi ?

 

Bo ja właśnie mam okazję, klient zwraca paczkomatem.

Co ciekawe, jak się dowiedziałem na InfoLinii zwrotu nie dostanę do paczkomatu, a normalnie na adres z Allegro.

 

Poza tym, gdyby klient mnie nie poinformował, to żadnego powiadomienia ze strony InPostu nie było. :-X

 

Po sezonie dostałem 3 zwroty. Długo szły, dostałem je 7 stycznia a ludzie powysyłali jeszcze w grudniu... (wiedziałem o nich, bo sam instruowałem jak to robić). Obmyślone dobrze - widzę, że ludzik przez konto allegro zgłasza bezpłatny zwrot, dostaje sms, idzie do paczkomatu, tam drukuje mu się naklejka z kodem - skanuje ją i nakleja, paczka do skrytki, potem w inpoście drukują papierową etykietę i odsyłają do sprzedawcy - przywozi kurier do firmy.

 

Poza tym, gdyby klient mnie nie poinformował, to żadnego powiadomienia ze strony InPostu nie było. :-X

To tak samo jak poczta, ktoś może zgłosić prośbę o zwrot a ja nic nie wiem, że muszę zaakceptować... W paczkomatach są opłacone, więc choć się dowiesz, jak dotrze do firmy.

Link to postu

 

Obmyślone dobrze - widzę, że ludzik przez konto allegro zgłasza bezpłatny zwrot, dostaje sms, idzie do paczkomatu, tam drukuje mu się naklejka z kodem - skanuje ją i nakleja, paczka do skrytki, potem w inpoście drukują papierową etykietę i odsyłają do sprzedawcy - przywozi kurier do firmy.

 

 

U mnie otrzymana paczka miała naklejoną ręcznie wypisaną przez klienta kartkę z moimi danymi, a oprócz tego była etykieta inpostu.

Być może ten paczkomat w którym klient nadawał nie umiał drukować naklejek i musiał przykleić kartę wypisaną ręcznie.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

A ja napotkałem inny problem.

 

Mam 3 konta allegro na wszystkich polecone inpost.

 

I na każdym mam po 5-6 poleconych i muszę płacić 3x5zł za odbiór bo nigdzie nie idzie tego połączyć?

 

ktoś ma taki sam problem?

 

Porozmawiaj z PH - u mnie znaleziono rozwiązanie na taki problem (mam konto w managerze i loguję się do niego różnymi kontami allegro). Ponadto czy ktoś wymaga od Ciebie zgłaszania odbioru 3 razy?

Link to postu

Odbioru nikt nie wymaga zgłaszać 3 razy ale bez tego nie wydrukuję protokołu odbioru paczek.

 

Dlaczego? Masz na dole listy paczek "Drukuj potwierdzenie nadania". Obok jest "Zamów kuriera" a to inna opcja...

 

Inaczej mówiąc, ja mam managera na inny mail niż te używane na allegro i loguję się do niego różnymi kontami allegro. Dzięki temu (chyba) wszystkie paczki z allegro, z różnych kont są na jednej liście i naraz można zgłosić odbiór lub wydrukować potwierdzenie nadania. Popatrz, może też tak Ci się uda tak skonfigurować.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...