Skocz do zawartości

Problem z aktulizacja sello - subiekt

Polecane posty

Mój problem z sello :-\

 

Witam

 

Mam zainstalowana obecnie najnowszą wersje sello oraz najnowszą wersje subiekt GT

 

Problem polega na tym :

Mamy w subiekcie ok. 80000 pozycji kartotekowych większość ma zdjęcia i opisy, program jest połączony z sklepem na bazie programu osc gt i pozycje oznaczone do sklepu są widoczne w sklepie każda zmiana w subiekcie jest widoczna po aktualizacji w sklepie program poprawnie reaguje na każdą zmianę , natomiast do tej samej bazy jest połączone sello do którego jest zaznaczone ok. 70000 produktów aktywnych ze stanem powyżej 1 szt które maja zaznaczone jako pozycja do serwisu aukcyjnego jest ok. 17000 i teraz jeśli robimy zmiany stan się zmniejsza nie reaguje ok. 15000 z nich np. stan zmniejsza się do zera a w sello jest widoczne np. 2 szt i kiedy zaznaczam na tym produkcie pokaz w subiekt gt to pokazuje dobry produkt i w subiekcie stan wynosi 0 a sello dalej nie widzi zmiany, postanowiłem założyć nową bazę danych dla sello i połączyłem z ta samą bazą w  subiekt GT i dokonałem pełnej synchronizacji pojawiło się jako dostępne ok. 2000 produktów w których zmiana stanu w subiket gt jest widoczna czyli reaguje na zmianę jest dostępny jeśli jest stan powyżej 0 a znika kiedy jest stan wynosi 0 , i teraz w tej nowej bazie nie pojawia się 70000 jak w starej tylko ok. 15000 reszta nie jest widoczna mimo synchronizacji proszę o jakieś sugestie bo chcemy wystawić aukcje w serwisie ale teraz nie mamy pewności które produkty są faktycznie na magazynie. Zamówienia pojawiają się normalnie i są odbierane do subiekta

 

i jeszcze jedna uwaga którą odkryłem

 

Jeśli w sello usunę powiązanie z towarem a następnie je przywrócę to towar pojawia się w ilość takiej jaka jest w subiekcie ale generalnie takie sprawdzanie nie ma sensu przy większej ilości towarów

 

Pozdrawiam

i Dziekuje za pomoc  

Borys007

 

Link to postu

Przepraszam, ale pomimo wielokrotnego przeczytania powyższej wiadomości nie jestem w stanie poprawnie jej zrozumieć.

 

Rozumiem, że:

- w Subiekcie jest 80 tys. towarów.

- Do serwisu aukcyjnego jest zaznaczonych 70 tys. czy 17 tys. towarów w Subiekcie?

- 15 tys. z tych towarów w Sello nie jest synchronizowanych ze zmianami wykonanymi w Subiekcie

- W nowej bazie pojawiło się 2 tys. produktów czy 15 tys?

 

Pomijając jednak liczby, czy w raporcie po synchronizacji pojawiają się jakieś błędy (w pełnym logu)? Jeśli tak to jakie?

Czy w towarze, który nie chce się zsynchronizować wykonanie jakiejkolwiek zmiany ręcznie (np zmiana nazwy lub opisu) po stronie Subiekta skutkuje jego aktualizacją w Sello po synchronizacji?

 

Link to postu

Witam

Tak w subiekcie jest ok 80000 towarów z opisem i z zdjęciem

Tak do serwisu aukcyjnego na ta chwile ma ok 70000 (czasem robimy zmiany i wyłączamy część produktów)

W tej chwili aktywnych tzn (stan większy od zera w subiekcie) ma ok 15000 i to są produkty które maja zaznaczone do serwisu aukcyjnego

Tak w nowej bazie pojawiają się produkty te które są zaznaczone ale tylko 2 tys ma stan powyżej sera reszta nie reaguje (sello pokazuje stan 0 w nowej bazie)

 

Przy synchronizacji Pojawiają się błędy o kodzie 0x80070057

 

W towarze który synchronizujemy każda ręczna zmiana (np zmniejszenie ilości stanu)

nie powoduje zmiany stanu towaru w sello dopiero jeśli zrobię operacje usuń powiązanie produktu z subiekt i następnie przywróć to stan jest zgodny, ale dalej po takiej operacji zmiana w subkiet i synchronizacji nie powoduje zmiany w sello i znowu trzeba usunąć powiązanie

Tak jak by sello nie reagowały na zmiany w subiekcie

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Witam

 

Po nocnych walkach z sello, mam pytanie czy jest jakaś funkcja zbiorczego (wszystkie produkty widoczne w sello) rozłączenia (połączenia) towaru z bazy sello z subiektem , niestety próbowałem zrobić to poprzez subiekta - wyłączyłem na wszystkie towary sello i zrobiłem synchronizacje następnie wyłączyłem komputer i ponownie go uruchomiłem ale to nic nie dało , działa jedynie ta funkcja jeśli zrobię operacje usuń powiązanie produktu z subiekt i następnie przywróć to stan jest zgodny, ale nie dam rady tego zrobić dla każdego produktu - może jest jakaś funkcja zbiorcza

może pomoże taki restart bazy

 

 

Pozdrawiam

i Dziekuje za pomoc 

Borys007

Link to postu

Witam

Teraz mam takie błędy

np:

 

Towar "CASTOR 1500 EL. Copy Niebieska Sowa PUZZLE" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

 

 

nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)

 

Wystąpił błąd przy aktualizowaniu towaru w Sello:

Synchronizowanie towaru Sello:

Funkcja BOF lub EOF zwraca wartość prawdziwą lub bieżący rekord został usunięty. Żądana operacja wymaga bieżącego rekordu. (0x800A0BCD)

 

oraz

 

Wystąpił błąd przy dodawaniu towaru do Sello:

Synchronizowanie towaru Sello:

Aktualizacja towaru:

Pobieranie zdjęć do Sello:

Parametr jest niepoprawny.

(0x80070057)

 

Pozdrawiam

 

Borys007

Link to postu

Od strony Sello nie, ale od strony Subiekta po oznaczeniu ponownym do serwisu aukcyjnego każdy towar powinien po stronie Sello zostać odświeżony.

 

Pierwszy błąd, który się pojawia dotyczy już tworzenia dokumentu, nie synchronizacji towarów i oznacza tyle, że w transakcji jest wstawiony towar jednorazowy a musi być tam towar z kartoteki powiązany z Subiektem.

 

Natomiast pozostałe błędy już tak łatwo wyjaśnić się nie da - potrzebna będzie analiza baz danych. Czy błąd BOF/EOF pojawia się dla tych samych towarów dla których pojawia się błąd ze zdjęciami?

 

Czy zdjęcia w Subiekcie są to normalne zdjęcia? Kojarzę problem u jednego z użytkowników kilka lat temu występował podobny i tam w bazie Subiekta było coś nie tak ze zdjęciami (były dodawane przez Sferę o ile dobrze pamiętam i nie były poprawnie zapisane w bazie Subiekta).

Link to postu

Witam

Raport po synchronizacji pokazuje 111 błędów,

 

błąd poniżej występuj samodzielnie

Wystąpił błąd przy dodawaniu towaru do Sello:

Synchronizowanie towaru Sello:

Aktualizacja towaru:

Pobieranie zdjęć do Sello:

Parametr jest niepoprawny.

(0x80070057)

 

błąd

Towar "***************" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

występuje z błędem

nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)

 

Pozdrawiam

borys007

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam, że może to mieć związek z liczbą towarów, która jest w tym przypadku niemała. Sprawdzaliśmy bazy zawierające kilka tysięcy produktów i tam problemy nie występują. Testy na większą liczbę towarów przeprowadzimy wkrótce, wtedy będziemy mogli stwierdzić czy to ma znaczenie przy synchronizacji.

Link to postu

Można wyświetlić towary powiązane z Subiektem, ale nie bardzo rozumiem co to da.

 

Przeprowadziliśmy natomiast testy z bazą Subiekta zawierającą 50 tysięcy towarów i wszystkie towary przeszły z Subiekta do Sello. Problemem natomiast zauważyliśmy związany z czasem synchronizacji tak dużej liczby towarów i tutaj w przyszłej wersji będziemy próbować zoptymalizować synchronizację, zwłaszcza podczas wystawiania dokumentów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...