Skocz do zawartości

Łatwiejszy dostęp do działań - w belce [sugestia] + brak (obecnie) możliwości poprawienia DI powiązanych z ZK

Polecane posty

1. SUGESTIA

Możliwość podglądu danych oraz wywoływania dokumentów powiązanych (np. OE) bezposrednio np. z ZK (wprost z poziomu widoku listy wszystkich dokumentów) to bardzo, bardzo użyteczna funkcja i chwala Wam za to rozwiazanie.

 

No i teraz, dla:

- spójności prezentowania danych powiazanych z danym obiektem,

- lepszej czytelności obiektow powiazanych,

- ergonomii w obsłudze...

...brakuje w belce na liście, zakładki prezentującej przypiete do danego obiektu DZIAŁANIA (zgodnie z poniższą wizualizacją).

 

Reasumujac, wnosze o dodanie powiazanych dzialan wprost na belce.

 

Zadania są super rozwiązaniem. Mocno pomagają organizować firmę i w mojej opinii zaproponowana modyfikacja (ułatwienie w dostępie i poprawa czytelności do DI) jeszcze bardziej zachęci użytkowników by z nich korzystać (bo beda na wyciagniecie reki, a nie gdzies ukryte jak obecnie)...

 

Oczywiście funkcjonalnie powinniśmy mieć możliwość nie tylko podglądu ale również edycji (tak naprawdę wywołania w trybie edycji) danego DI bezpośrednio z siatki (z zakładki DZIAŁANIA).

 

dz1.png

 

2. SUGESTIA

Rozumiem, że sugestia 1, może okazać wyzwaniem (o ile podzielą Państwo moje zdanie co do w/w usprawnienia...)

 

Dlatego też jeśli chodzi o sprawy bieżące to...

- z poziomu ZK, czy OE mozemy wywołać listę działań ale nie mozemy do nich przejść w trybie edycji (jedynie mozemy podejrzeć).

 

Oczywiscie chcielibysmy moc edytowac DI wprost z ZK.

 

Możecie taką zmianę Państwo dokonać ASAP?

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 18.01.2017 at 16:34, Użytkownik GT/NEXO napisał:

1. SUGESTIA

Możliwość podglądu danych oraz wywoływania dokumentów powiązanych (np. OE) bezposrednio np. z ZK (wprost z poziomu widoku listy wszystkich dokumentów) to bardzo, bardzo użyteczna funkcja i chwala Wam za to rozwiazanie.

 

Witam, mamy odnotowaną taką potrzebę, ale raczej na dalszą przyszłość.

 

Dnia 18.01.2017 at 16:34, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Dlatego też jeśli chodzi o sprawy bieżące to...

- z poziomu ZK, czy OE mozemy wywołać listę działań ale nie mozemy do nich przejść w trybie edycji (jedynie mozemy podejrzeć).

 

Oczywiscie chcielibysmy moc edytowac DI wprost z ZK.

 

Nie jest to sprawa trywialna. Niestety, do wersji wiosennej na pewno nie będziemy mogli tego zmienić.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ad. 1

Wierzę, że doczekam tej dalszej przyszłości ;-)

Tak czy siak, gramy do jednej bramki, w końcu im większe eksponowanie CRM-owych obiektów tym ogólnie większe znaczenie Gestora :)

 

Ad. 2

Tu zauważyłem dodatkowy problem:

W powiązanych działaniach (np. do ZK) osiąganych poprzez: "Operacje->Pokaż listę działań" pokazuje tylko jedno, pierwsze powiązane działanie. Może chociaż to udałoby się naprawić... jakoś od ręki?

 

- skoro rozbudowa o tryb edycji nie jest trywialna, to może na tym etapie byłaby szansa chociaż na dedykowany skrót to wywoływania tego modułu ("Pokaż listę działań") z poziomu grida (np. SP, ZN, OY)?
- dodatkowo brakuje kolumny "stopień realizacji" w okienku pokazującym listę działań do obiektu.

 

Link to postu
Dnia 30.01.2017 at 10:58, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Ad. 2

Tu zauważyłem dodatkowy problem:

W powiązanych działaniach (np. do ZK) osiąganych poprzez: "Operacje->Pokaż listę działań" pokazuje tylko jedno, pierwsze powiązane działanie. Może chociaż to udałoby się naprawić... jakoś od ręki?

 

Nie potwierdzam takiego błędu. Proszę sprawdzić rozmiar okienka, być może jest ustawiony tak, że widać tylko jedną pozycję (czyli trzeba powiększyć je). 

 

Dnia 30.01.2017 at 10:58, Użytkownik GT/NEXO napisał:

- skoro rozbudowa o tryb edycji nie jest trywialna, to może na tym etapie byłaby szansa chociaż na dedykowany skrót to wywoływania tego modułu ("Pokaż listę działań") z poziomu grida (np. SP, ZN, OY)?

 

Sprawdzimy. Znalezienie jednego, sensownego, nieprzypisanego w żadnym module skrótu nie będzie łatwe ;)

 

Dnia 30.01.2017 at 10:58, Użytkownik GT/NEXO napisał:

- dodatkowo brakuje kolumny "stopień realizacji" w okienku pokazującym listę działań do obiektu.

 

Zapisuję do zrealizowania. Kolumna domyślnie będzie niewłączona.

Link to postu
47 minut temu, Marek Pyznarski napisał:

 

Nie potwierdzam takiego błędu. Proszę sprawdzić rozmiar okienka, być może jest ustawiony tak, że widać tylko jedną pozycję (czyli trzeba powiększyć je). 

 

 

Nie wiem jak to się stało.... :$ Przepraszam za fałszywy alarm.
Jest tak jak Pan mówi - wystarczyło zwiększyć wielkość okna.

Domyślnie wyskakujące okienko wyglądało na tyle potężnie (relacja wysokości rekordu do całej obramówki okna), że nie wpadłem (intuicyjnie) na to, że trzeba jeszcze je powiększyć aby pokazało więcej niż 1 rekord.

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień dobry,

a czy Pana potrzeba nie może być realizowana za użyciem map powiązań?

np będąc w module Zamówień -->Operacje-->Pokaż mapę powiązań. Tam widzimy powiązania również z działaniami i można z menu kontekstowego wywołać operację Popraw dla wybranego działania. 

W najbliższej wersji nexo, mapy powiązań zostaną rozszerzone o zlecenia serwisowe, procesy ofertowe, wiadomości e-mail, wiadomości SMS.

Link to postu

O mapie nie pomyślałem, ale skoro rozbudowujecie ją to tym bardziej warto się pochylić!

Na teraz widzę 3 problemy:
1. Mapa jakoś dziwnie pokazuje działania, bo dla niektórych ZK są one widoczne a dla innych nie są widoczne (błąd?)
(Sprawdziłem i dane działanie widzę w module DI powiązane z tym konkretnym ZK, co więcej gdy jestem na tym ZK i wywołam CTRL+SHIFT+D wówczas też widzę te działania dowiązane)
2. Brak łatwego skrótu do szybkiego wywołania mapy na ZK.
3. Brak możliwości kasowania działań z poziomu mapy, lub chociaż po wejściu w dane działanie.

P.S. Kiedy plan na v22? ;-)

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

1. Z tego co widzę jest chyba błąd dotyczący działań automatycznych. Tzn w mapie powiązań nie są widoczne działania, które powstały automatycznie podczas wystawiania dokumentu. 
Czy może to Pan potwierdzić, że takiego dokładnie działania nie widzi Pan w mapie powiązań?
2. Pomyślimy nad tym skrótem, ale już na pewno nie do najbliższej wersji.
3. Tak póki co niestety nie ma takiej możliwości. Sprawdzę możliwości i odezwę się.

To będzie wersja jesienna, także można powiedzieć, że już niebawem:)

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...