Skocz do zawartości

Uniwersalne pole, do użytku w procesie ofertowym

Polecane posty

Czy jest jakieś uniwersalne pole, poza polem uwagi, które działa handlowy, mógłby użyć w procesie sprzedaży, aby odnotowywać jakieś wewnętrzne informację. Informacje miały by się przenosić z OE do ZK do WZ, aż do FS. Wiem, że jest pole uwagi, ale go używamy do uwag ustaleń z klientem, a często są też informacje, które chcielibyśmy przekazać wewnętrznie, a niekoniecznie klient musi je widzieć. Sprawdziliśmy też pole podtytuł, ale ono się nie przenosi.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Na razie nie planujemy tutaj dodatkowych pól, które byłyby przenoszone pomiędzy dokumentami. Od wersji 15 planujemy dodanie mapy powiązań poprzez którą będzie można dotrzeć do odpowiednich dokumentów i je podejrzeć.

 

Jest to całkiem niezły pomysł, więc taką sugestię zapisujemy i niewykluczone, że pojawi się w kolejnych wersjach.

Link to postu

Nam też zawsze (w GT) brakowało takiego pola, szczególnie dla dokumentów np. TS, ZK które zawierały produkty (komplety) które przetwarzamy/produkujemy własnymi siłami (a nie kupujemy jako wyrób gotowy). W w/w scenariuszu zawsze jest coś co trzeba zanotować i (często) przenieść te założenia/uwagi między kolejnymi dokumentami realizującymi (tylko do wglądu pracowników).

 

No i tutaj najważniejsze:

Czy moglibyście do tego wykorzystać pola "Informacje wstępne" lub/i "Informacje końcowe"?

Tzn. powielić je na inne dokumentu (a w opcjach dać możliwość konfiguracji między jakimi dokumentami te pola będą się przneośić)

 

Dlaczego tak?

- te pola są SUPER! wygodne bo zapewniają duży obszar roboczy, tzn. skalują się w miarę postępu przyrostu tekstu

- przez to, że te pola są w oddzielnej zakładce korzystanie z nich to czysta przyjemność bo nic nie rozprasza a do tego są bardzo pojemne! (sam myślałem o wykorzystaniu podtytułu i go jakimś triggerem kopiowaniu ale tam wejdzie 1 zdanie (brak skalowania), więc na dłuższą metę to udręka...)

- dla nas użytkowników będzie łatwiej, bo te pola są znane już z OE więc ich zastosowanie/wykorzystanie jest bardzo naturalne

- nie komplikujecie programu jakimś kolejnym polem o nowej nazwie, nowej pojemności  itd... (więc zapewniona jest unifikacja i porządek w programie) 

 

Da radę?

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
16 godzin temu, Mateusz Włudyka napisał:

Na razie nie planujemy tutaj dodatkowych pól, które byłyby przenoszone pomiędzy dokumentami.

...

16 godzin temu, Mateusz Włudyka napisał:

Jest to całkiem niezły pomysł, więc taką sugestię zapisujemy i niewykluczone, że pojawi się w kolejnych wersjach.

...

1539970c1d48acceLw7m.gif

... to się pogubiłem, bo nie wiem, czy dodacie, czy nie :)

 

 

16 godzin temu, Mateusz Włudyka napisał:

Od wersji 15 planujemy dodanie mapy powiązań poprzez którą będzie można dotrzeć do odpowiednich dokumentów i je podejrzeć.

 

Taka mapa to chyba już jest od 13, albo 12 wersji?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...