Skocz do zawartości

Początki z Sello - brak formularzy pozakupwych w "Transakcjach"

Polecane posty

Cześć,

Od jakiegoś czasu korzystam z Sello jedynie do wystawiania aukcji. Chciałbym zacząć obsługiwać także transakcje.

 

Robię tak: Wyślij/Odbierz > ✔ Transakcje i Formularze pozakupowe oraz ✔ Pobierz pełne dane.

Próbowałem również pobrać transakcje bez zaznaczenia Pobierz pełne dane.

 

Z dziś są dwie transakcje. Zrzut ekranu w załączniku. Jedna z nich powinna mieć wypełniony formularz pozakupowy a druga nie, tym czasem Sello wskazuje, że obie nie mają wypełnionych formularzy. Jedna z tych transakcji powinna być "za pobraniem".

 

Co robię źle?

sello1.jpg.e9259f9b36181391178767389e32eea2.jpg

Link to postu

Ile czasu upłynęło od wypełnienia formularza do pobrania danych? Zdarzają się opóźnienia w webApi Allegro w dostępie do tych danych.

 

W wersji 1.18 (BETA) pojawiło się też kilka poprawek podpinania formularzy, bo w specyficznych wypadkach formularze mogły się nie podpiąć.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mam trochę czasu, więc jeszcze raz wracam do sprawy.

Jest poniedziałek, chce pobrać sprzedaż z weekendu. Było ok. 20 sprzedanych przedmiotów.

Sello nadal nie pobiera formularzy, tzn nie wyświetla mi się ikonka. Pobrał się tylko jeden formularz, który to wymaga ingerencji - pomarańczowa ikonka. Co robię źle? Może wcześniej powinienem coś skonfigurować?

 

Dodam, że równocześnie korzystam z MS Allegro.

Link to postu

Przeglądnij parametry pobierania i sprawdź co masz tam pozaznaczane. Ewentualnie daj ich zrzuty to sprawdzimy.

 

Czy problem dotyczy tylko pobierania formularzy czy ogólnie transakcji? Na wcześniejszym screenie masz zakładkę transakcje oczekujące na płatność. Czy te transakcje nie są czasem w zakładce do paczek? Posprawdzaj też jakie filtry masz poustawiane w transakcjach. Czy paczki tworzysz automatycznie?

Link to postu

Dopiero zaczynam. Jest to jakaś standardowa konfiguracja Sello. Czy paczki tworzę automatycznie? Chyba nie, bo żadnej nie ma w zakładce Paczki.

 

Zrzuty parametrów

Wyślij/Odbierz ...parametry:

http://scr.hu/6015/fcqk5

http://scr.hu/6015/rfg75

Administracja:

http://scr.hu/6015/2278v

 

 

Transakcje pobierają się dobrze. Z dziś mam transakcje, która na liście wygląda tak: http://scr.hu/6015/wm8ab Jak w nią wchodzę to jest tam podany prawidłowy adres do do wysyłki - taki jak na karcie płatności w allegro, jest on różny od danych nabywcy, forma wysyłki i koszta też są prawidłowe. http://scr.hu/6015/qrva0

Ta transakcja została opłacona przez PayU - to mi się w Sello nie wyświetla, nie wyświetla się też informacja o wypełnionym formularzu.

 

Dodam jeszcze, że mam z dziś inne transakcje, które mają inną formę dostawy wybraną, w Sello wszystkie transakcje wyświetlają się tak, jak ta powżej - Poczta Polska, List ekonomiczny.

 

Dzięki za zainteresowanie.

Link to postu

podepnę się bo coś albo u mnie albo allegro daje d...

dziś praktycznie cały dzień nie mogę pobrać formularzy. (transakcję się pobierają).

 

Synchronizacja trwa już cały dzień w tym było już kilka restartów serwera, pobieranie na przemiennie z historią i bez. i to wszystko bez skutku. Jakieś pomysły ?

 

 

Edit: (Fix It):

Może to zbieg okoliczności albo pomogło wymuszenie pobrania parametrów

Link to postu

marcinw - spróbuj jak Alwin wymusić pobranie parametrów, może pomoże

 

Dodatkowo w parametrach ja bym:

-odznaczył - pobierz pełne dane

-zaznaczył - pobieraj transakcje i fody co np. 15minut

-zaznaczył - pobieraj pełne dane co np. 5 pobrań

-zaznaczył - zapisuj transakcje od dnia np. 1 luty 2015r

 

Co do "złych danych" w transakcjach to wszystko jest prawidłowo - zapoznaj się z listą porad - pkt 2.9.

 

Tak samo jeśli nie czytałeś to przeczytaj sobie z listy porad - pkt 1.7 - ostatnio dużo w nim dopisałem na ten temat - może któryś z punktów Ci pomoże.

 

Generalnie pobieranie fodów powinno ruszyć. Daj znać...

Link to postu

Tak myślałem, że "wymuszenie pobrania parametrów" to tylko zbieg okoliczności.

 

U mnie formularze pobrało ale tylko z opcją "Pobierz pełne dane" pobieranie z dziennikiem trwa w nieskończoność i tym samym przestało działać.

Czyli Twój dziennik na Allegro się zepsuł ;) Sprawdziłem teraz i odebrałem ręcznie transakcje na podstawie dziennika i od razu się pobrały z fodami, czyli u mnie działa i pobieranie na podstawie dziennika i pełnych danych.

 

Z podpowiedzi to może odpal to zapytanie co Bartek podawał resetujące licznik zdarzeń w dzienniku.

Link to postu

Lista porad - pkt 1.7e ;) czyli może masz problem z tym:

 

http://news.allegro.pl/article/50625-rekompensaty-za-problemy-z-dostepem-do-serwisu-3-marca

http://allegro.pl/webapi/news.php#news_100466

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1736612-jaja-takie-same-jak-rano

 

Pewnie to wszystko jest ze sobą powiązane i może coś się przedłużyło z tą awarią tak jak pisze ten gościu? Reset kompów z Sello i jutro próbować od nowa?

Link to postu

Wiesz od odwiedzenia caffe allegro zacząłem następnie forum sello ale wszędzie cisza.

Dziś niestety problem jest dalej nie mogę odbierać formularzy, synchronizacja trwa wieki, wcześniej było to tylko 15-20min.

Poza tym przy kręcącym kółku synchronizacji jest X który powinien zakończyć synchronizację, po naciśnięciu nic się nie dzieje i synchronizacja trwa dalej....(tylko przy raporcie pojawia się żółty trójkąt ale w pełnym raporcie brak jakiejkolwiek informacji).

 

P.S.

Fakt wczoraj były problemy z zalogowaniem sam to odczułem chcąc wydrukować protokół odbioru z sendit, ale u mnie problem występował znacznie wcześniej tzn. zauważono około ~6:00 rano.

PanPanBan uważasz, że mój dziennik został umieszczony w środowisku testowym Sandbox... no tak to by wiele tłumaczyło :D

Link to postu

Wiesz od odwiedzenia caffe allegro zacząłem następnie forum sello ale wszędzie cisza.

Dziś niestety problem jest dalej nie mogę odbierać formularzy, synchronizacja trwa wieki, wcześniej było to tylko 15-20min.

Poza tym przy kręcącym kółku synchronizacji jest X który powinien zakończyć synchronizację, po naciśnięciu nic się nie dzieje i synchronizacja trwa dalej....(tylko przy raporcie pojawia się żółty trójkąt ale w pełnym raporcie brak jakiejkolwiek informacji).

Ja tylko niosę pomoc :)

 

Nie wiem co może być przyczyną... Jeszcze przychodzi mi do głowy wielkość bazy, miejsce na dysku? Sprawdź może ktoś coś przypadkiem pozmieniał w ustawieniach? Może będzie to coś prostego. Masz większe doświadczenie ode mnie i wiesz, że to musi być coś związane z Twoim Sello/Allegro/komputerem bo w Sello samo się nic nie zmieniło, chyba że zainstalowałeś 1.18 betę? Jak sam napisałeś wszędzie cisza. U nas też działa wszystko prawidłowo. Jak mi coś przyjdzie jeszcze do głowy to podpowiem. No chyba że rzeczywiście coś w Allegro pomieszali i dziś będzie nowy komunikat...

 

PanPanBan uważasz, że mój dziennik został umieszczony w środowisku testowym Sandbox... no tak to by wiele tłumaczyło :D

Napisałem, że to wszystko może się łączyć, a z Allegro to nigdy nie wiadomo... ;)

O godzinie 9:00 rano chcieli coś zmienić w środowisku sanboxa (prace potrwają 2-3 godziny), coś zepsuli i stąd o 12:00 awaria Allegro :)

Link to postu

Ja tylko niosę pomoc :)

I bardzo Tobie dziękuję, plusiki naklikane ;)

 

Napisałem, że to wszystko może się łączyć, a z Allegro to nigdy nie wiadomo... ;)

 

wiem, wiem u nich wszystko jest możliwe, ale wracając do problemu:

 

SQL 2008r2

Baza 4,1GB

Na dysku wolne ~11GB

Nie pobieram aukcji, nie pobieram komentarzy tylko same transakcje z formularzami.

Internet download 16Mb/s upload 4Mb/s

 

Dodam, że mimo nie kończącej się synchronizacji, formularze jednak się częściowo/wyrywkowo pojawiają, ale to tylko mały procent z tego co powinno.

 

Edit:

 

Bartek możesz napisać jak skończyła się historia z wątku https://forum.sello.pl/index.php?topic=7635.msg48470#msg48470 wydaje się być podobna do mojego przypadku, ale wizja logu ponad 3GB mnie przeraża.

 

Edit2: Wczoraj tj. 4-03 pobierałem dane i:

 

- Pełne dane transakcje i formularze - 1h:15min

- Na podstawie dziennika - 3h20min

Link to postu

Dalej lipa, ustawiłem datę - transakcje tylko od wczoraj, dałem automatyczną aktualizację co 15 min, pełną co 5 pobrań.

 

Kliknąłem, "pokaż pełny log" - przy każdym pobieraniu mam 3 komunikaty z wykrzyknikiem "Nieprawidłowy adres.", transakcji było dziś 11.

Nieprawidłowy adres? Ale czyj: Twój czy klienta? I jaki adres: mailowy, dokumentowy, wysyłkowy? A czy pisze coś więcej w tym logu? Szkoda, że nie ma Bartka, on by tu najlepiej pomógł bo już w tym momencie to ja tak próbuję po omacku - po prostu nie spotkałem się z czymś takim. Pobieranie transakcji i fodów ma po prostu działać i już :)

 

Daj jeszcze wszystkie swoje parametry: Windows, IE, SQL, NET framework. Praca lokalna czy sieciowa tego Sello. Uruchamiany z prawami administratora czy bez (dla Win 7 i 8 )? Czy konto Allegro masz prawidłowo wpisane w Sello?

Link to postu

Nie wiem czyj, nie wiem jaki. Właśnie nic więcej tam nie jest napisane, żadnego numerka czy coś. Win 7 HP, IE11, MS SQL 2008, .NET Framework 4, lokalnie, Sello uruchamiany na dwa sposoby - bez różnicy, konto Allegro? Aukcje się ściągają i wysyłają(wystawiają) bez problemu, numer buta 42 ;)

 

Gdzieś w tych wszystkich wątkach pomocowych czytałem, że można jakieś logi przesłać do załogi Sello, ale już nie mogę tego znaleźć. Co konkretnie mogę jeszcze zrobić?

 

Dziś jak próbuję zassać transakcje to mam taki błąd:

 

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Internal system error

 

http://scr.hu/6015/hlx1h

Link to postu

Gdzieś w tych wszystkich wątkach pomocowych czytałem, że można jakieś logi przesłać do załogi Sello, ale już nie mogę tego znaleźć. Co konkretnie mogę jeszcze zrobić?

Nie wiem :(

W sprawie logów to trzeba pisać maila do Sello (podaj link do tej wątku) i przyślą Ci procedurę jak to zrobić.

Link to postu

Przycisk X do zatrzymania synchronizacji działa tak, ze po jego naciśnięciu wątek synchronizujacy dane powinien się przerwać, ale moze to zrobić w ściśle zdefiniowanych momentach. Momenty te zdefiniowane są w wielu miejscach programu przy przetwarzaniu kolejnych pobranych porcji danych. Jeśli watek się nie zatrzymuje może to wskazywać na jakiś dziwny problem z samym odbieraniem danych z serwera - niby brak błędu komunikacji a jednak dane lecą bardzo powoli.

Link to postu

Bartek wytłumaczył Ci jak działa przycisk X zatrzymujący synchronizację. Teraz nie ma to znaczenia...

 

W związku z tym wątkiem:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7882.0

musisz chwilę poczekać bo może Twój problem jest z nim związany i dotyczy Allegro, które z niewiadomych przyczyn blokuje możliwość zalogowania i spowalnia odbieranie danych dla losowych kont. Problem dotyczy kilku programów, Allegro milczy, Sello Team analizuje problem...

 

Jak wyjaśni się sprawa w tamtym wątku to może wyjaśni się i dla Twojego przypadku. Na razie możesz pisać maila do Sello żeby przysłali Ci procedurę generowania logów z komunikacji z Allegro i ich odesłania im - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś...

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Ten sam problem co u przedmówcy, od kilku dni na jednym z kont nie pobiera w ogóle formularzy, na dwóch innych wszystko działa prawidłowo.

 

Edit: Po wyłączeniu opcji pełnego pobierania danych, sello w końcu zwróciło jakiś błąd:

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

"":ERR_INTERNAL_REQUEST_ERROR

 

Niestety zatem pozostaje jedynie cierpliwie czekać - ze względu iż błąd leży po stronie allegro:

https://www.facebook.com/AllegroAPI/

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...