Skocz do zawartości

Pomysły na szablony aukcji - układ głównych elemnetów, zdjęć i opisów na aukcji

Polecane posty

Szukam pomysłów na szablony aukcji - chodzi o układ głównych elementów, zdjęć i opisów tak żeby było widać istotne różnice. Chodzi mi o ogólne układy, a nie szczegóły.

 

1. Naliczyłem obecnie szablony aukcji:

-z menu bocznym z lewej strony, zdjęcia i opis w głównej części

-z menu bocznym z prawej strony, zdjęcia i opis w głównej części

-bez menu bocznego, czyli tylko menu górne i dolne, zdjęcia i opis w głównej części

 

2. Można jeszcze rozróżnić umieszczając:

-najpierw opis, poniżej jego zdjęcia

-najpierw zdjęcia, poniżej ich opis

-zdjęcia poprzekładane na przemian z opisami

-zdjęcia wpakować do galerii a opis przed lub poniżej galerii

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak można by zmiksować układ głównych elementów w szablonach aukcji? Na Allegro z tego co widzę to większość używa szablonów z menu bocznym i nie znalazłem żadnego innego układu, niż te co wymieniłem w pkt.1. A czy w ogóle istnieją inne?

Link to postu

Masz rację, ja używam opcji 3.

 

Przy projektowaniu szablonów dobrze jest zmałpować trochę od największych.

Oni zwykle mają robione szablony przez agencje PRowe lub reklamowe i wszystko mają przemyślane zgodnie z zasadami maksymalizującymi sprzedaż.

 

 

Jestem ogólnie przeciwny mieszaniu opisu i zdjęć.

No chyba, że ewidentnie opisujemy zdjęcia lub prezentujemy konkretną część opisu zdjęciami.

 

Jako kupujący wolę obejrzeć zdjęcia w kupie, a nie przewijać, omijać opis...

 

 

Link to postu

Od jakiegoś czasu myślę, że przydało by się mieć szablon który w skróconym mobilnym wyglądzie allegro będzie się prezentował poprawnie. Sprawdźcie u siebie na smakrfonie i apce mobilnej allegro.

To załatwi Ci szablon bez menu bocznego i najlepiej bez marginesów. Z dużą czcionką, żeby na małym ekranie nie trzeba było za bardzo zoomować żeby coś przeczytać. No i trzeba usunąć wszystko co zbędne, bo na małym ekranie i tak nikt nie zwróci na drobne elementy uwagi.

 

A cały szablon wydaje mi się, że wystarczy oprzeć na rozmiarach podawanych w procentach, tak żeby idealnie się dopasował do każdej rozdzielczości.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...