Skocz do zawartości

Marek Jarząbek

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. W module Dokumenty występuje problem z prawidłowym odczytywaniem danych z obrazów dokumentów. Prawie we wszystkich fakturach za paliwo (z Orlen oraz innych podmiotówk z podobnym układem faktury) pomijana jest litera F w numerze faktury oraz litera K jest odczytywana jako 14. Z moich obserwacji wynika, że dotyczy to ok 95% dokumentów. Czy moduł dokumenty weryfikuje dane nabywcy - tj. czy jest jakiś komunikat, gdyby faktura była wystawiona na innego nabywcę niż aktualny podmiot?
 2. Rozwiązali Państwo problem z importem faktury wystawionych w procedurze WSTO-OSS - problemem było słowniki stawek VAT. Obecnie w efekcie poprawki słowniki mogą się powielać - ale tylko dla jednego da się ustawić stawkę VAT jako "podstawowa". Pozostałe stawki przyjmują wartość "obniżona" mimo, iż są identyczne. W efekcie w deklaracji VIU-DO powielają się pozycje dla tych samych krajów i tych samych stawek jedne są stawkę podstawową a inne obniżoną. Można to ręczenie przeedytować natomiast może w kolejnej wersji udało by się ten problem rozwiązać. (załączam zrzut ekranu)
 3. Dzień dobry. Nie mogę pobrać przez dekretację dokumentów (pobierz On-line) kilkudziesięciu faktur wysłanych z Subiekta123 (wymiana z Nexo). Są to faktury w większości wystawione w procedurze WSTO-OSS. Błąd dotyczy chyba słowników stawek. Niestety w słownikach stawek VAT nie można zmienić już symbolu, który został użyty. Wiec nie można nic zmienić zarówno w Subiekcie123 jak i Rachmistrzu GT w efekcie import dokumentów (77 faktur) jest niemożliwy. (Wersja Rachmistrza Nexo 36.1.1(4850))
 4. W Rachmistrzu Nexo występuje problem z importem paczek z danymi (Faktury sprzedaży) z Subiekta123 gdy nazwa kontrahenta przekracza 64 znaki.
 5. Niedawno została udostępniona opcja Zmiany zbiorcze w rejestrach VAT dla JPK i VAT (opis, kategoria). Czy planowana jest możliwość zmiany zbiorczej rejestru VAT? Importujemy kilka tysięcy dokumentów sprzedaży z EDI++ i faktur musimy mieć w kilku różnych rejestrach.
 6. Czy portal biura obsługuje Indywidualny Rachunek Podatkowy. Mimo zapisania go w danych wspólnika jak i w danych Instytucji tj. rachunkach urzędu skarbowego - numer rachunku IRP nie publikuje się. Usunąłem wszystkie numery rachunków US zostawiając tylko IRP - w danych na portalu jest wtedy informacja (US - Brak, numer rachunku Brak). Proszę o informację czy coś źle robię, czy ta funkcjonalność jeszcze nie jest wprowadzona na portalu biura.
 7. Czy planujecie dodanie możliwości wprowadzenia stanowiska osoby wystawiającej PIT-11. Aktualny wzór PIT-11 dopuszcza podanie imienia i nazwiska oraz stanowiska osoby wystawiającej PIT-11 - co pozwala na niepodpisywanie wspomnianej deklaracji. W programach jest słownik "domyślna osoba wystawiająca i tam do wyboru jest PIT oraz VAT. Może wystarczy rozbudować słownik PIT o stanowisko i umożliwić dodanie w PIT-11. Przy dużej ilości PIT-11 byłoby to dużym ułatwieniem.
 8. Problem wczoraj został częściowo rozwiązany - po konsultacji na Infolinii. Były restartowane serwery z tego co mi przekazano. Problemy dotyczyły: Pobierania danych z Subiekt123 do Rachmistrza NEXO. Wysyłania dach z Biuro NEXO na portal biura. Braku danych z poprzednich miesięcy na portalu biura - które były już wcześniej dostępne. Dziś są tylko problemy z wysyłką danych na portal - ale dość specyficzne - wysyłają się np. rejestry VAT a zapisy KIPR nie. Dane jednego klienta udaje się wysłać po kilku próbach innego od wczoraj nie mogę przesłać. Komunikat błędu: "Upłynął limit czasu ope
 9. W portalu biura dalej nie działa sortowanie KPIR po LP. Temat był poruszany w lutym 2019. Czy naprawdę musimy tłumaczyć klientom, że to będzie niedługo poprawione???
 10. Od kilku dni występują problemy z wysyłką danych do portalu biura. Trzeba kilkukrotnie próbować dokonać wysyłki. Nie wiem czy ten problem występuje tylko u mnie. "Połączenie podstawowe zostało zakończone: Wystąpił nieoczekiwany błąd przy wysyłaniu. Nie można odczytać danych z połączenia transportowego: Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta. Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta Parametry operacji: Okres raportu: luty 2019 Księgi rachunkowe: Tak Podatek VAT: Tak Dane do przelewów: Tak Wynagrodzenia: Nie
 11. Dzień dobry. Proszę nie odpisywać w tym tonie, że będziemy się "problemowi przyglądać". Problem występuje i jest zdefiniowany. Jak my jako biuro i Państwo jako dostawca wyglądamy w oczach klienta, gdy oferujemy mu taki produkt. Konkurencja nie śpi i ma lepsze produkty, a Państwo nie możecie określić kiedy problem zostanie rozwiązany. Nie wygląda to zbyt poważnie.
 12. Proszę o poprawienie sortowania po LP zapisów KPIR w portalu biura. Wszystkie dane mają chyba format tekstowy co powoduje błędne sortowanie. Załączam przykładowy zrzut ekranu. Dodatkowo niezbędne byłoby aby dane miały taki format jaki odpowiada rodzajowi danych. Po skopiowaniu danych do np. Excel są bezużyteczne. Czy nie można dodać opcji kopiowania czy eksportu zapisów z tabel do Excel'a.
 13. Witam. Mamy wersję 23 a problem nadal jest nierozwiązany - chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić. Przenoszenie zapisów do KPIR z ewidencji VAT wciąż nie uwzględnia kolejności wpisywania. Proszę się zdeklarować kiedy zostanie to rozwiązane.
 14. Program nieprawidłowo pobiera dane z ewidencji VAT do deklaracji VAT. Przy zapisie złożonym (nabycie środka trwałego) w ewidencji VAT zadeklarowano VAT bez odliczenia od połowy wartości samochodu. W pliku JPK i ewidencji VAT dane są prawidłowe. Natomiast do deklaracji VAT przenosi się cała kwota z zapisu tj. 280 zł zamiast 140.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...