Skocz do zawartości

Łukasz D.

Partner
  • Liczba zawartości

    175
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Łukasz D.

  1. Dzień dobry, w Rewizor Nexo nie ma takiej możliwości, temat zgłosiłem i czekam na jego realizację.
  2. Nie mam informacji aby coś się ruszyło do przodu, ale to pytanie bardziej do Pana Przemysława.
  3. może Pan skorzystać z tego rozwiazania: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3793,rewizor-nexo-wprowadzenie-kartoteki-klientow.html Pozdrawiam
  4. Dzień dobry, należy utworzyć dwie osobne kartoteki księgowe a później wykorzystać je w planie kont Pozdrawiam
  5. Dokładnie tak, skoro w kliencie możemy ustawić "księgowe ustawienia dla klienta" do dlaczego nie możemy skorzystać z kategorii księgowej przypisanej do klienta. Dobrze by było to wdrożyć.
  6. Dzień dobry, wydaje mi się że nie można wyłączyć tego ostrzeżenia. Zgłosiłem nadmiarowe pokazywanie tego komunikatu bo w niektórych przypadkach program błędnie pokazuje ten komunikat. Zmiany mają być wprowadzone w drugiej połowie tego roku.
  7. Dzień dobry, skoro w Ewidencji VAT zakupu i sprzedaży (zakładka "KSIĘGOWOŚĆ") przy wprowadzaniu dokumentu właśnie od strony Ewidencji VAT możemy wybrać "kategorię księgową" to powinna być możliwość jej przypisania do kontrahenta. Proszę o dodanie takiej możliwości w programie.
  8. Kiedy mogę się spodziewać poprawienia tego problemu? Dla mnie funkcja powinna działać tak jak opisałem wcześniej, czyli opisuje zbiorczo dany parametr ale nie usuwa przy tym innych parametrów. oraz będąc w dokumencie mogę wybrać lub wpisać z "palca" opis księgowy: natomiast kiedy próbuję opisać zbiorczo to tylko mogę wpisać z "palca": proszę o poprawkę tego aby można było też wybrać z listy wprowadzonych opisów.
  9. Dzień dobry, podzielam opinię Pana Radosława. Uciążliwe jest to, gdy pilnowanie RMK musi się odbywać poza Rewizorem Nexo i nie ma dedykowanego rozwiązania bezpośrednio w programie. Najbardziej to jest potrzebne w biurach rachunkowych gdy trzeba pilnować RMK dla większej liczby klientów. Jeśli jest możliwość, proszę się pochylić nad tematem w jednej z najbliższych wersji. Z góry dziękuję. Temat był już poruszany w innym wątku:
  10. Dzień dobry, jeśli chce Pani na bieżąco z każdej faktury przyporządkować odpowiedni MPK to polecam skorzystać ze słowników użytkowania, odpowiednie ustawienie pozwoli usprawnić te księgowania.
  11. Przyłączę się do tematu. Proszę o informację kiedy będzie możliwość zmiany zbiorczej tylko np. "Kategorii" i niczego więcej, bo aktualnie funkcja opisz zbiorczo jest nieużyteczna. Przykład: chcę opisać zbiorczo kategorią 1000 zapisów ale nie zmieniając różnych "Transakcji VAT" tych zapisów i robi się problem bo program tego nie potrafi. Zgłaszałem ten problem rok temu i dalej czekam na usprawnienie.
  12. Dzień dobry, częstym błędem jest pobieranie wyciągu MT940 w formie podstawowej z banku a niektóre banki posiadają możliwość pobrania wyciągu MT940 w formie rozszerzonej. Proszę to sprawdzić może to jest przyczyną. Pozdrawiam
  13. Niestety w programie aktualnie nie ma takiej możliwości aby utworzyć taką "wysyłkę", otrzymałem informację że taka możliwość może się pojawić jeszcze w tym roku ale konkretnej wersji programu nie otrzymałem.
  14. Dzień dobry, w Rewizorze jest tylko podstawowa wersja bilansu, posiadam wersję Rewizora Pro i jest tam możliwość aby w definicji struktur utworzyć odpowiednią wersję bilansu. Pozdrawiam
  15. Dokładnie słabe obejście, przed dekretacją realizowane są dyspozycje bankowe przez inną osobę dlatego potrzebny jest rozrachunek. Dziękuję za informację i proszę o realizację w kolejnej wersji bo to jednak dziwne że program błędnie tworzy dla transakcji zagranicznych rozrachunek brutto w ewidencji VAT. A w wersji 41 widzę taki punkt: W dekretacji automatycznej do ewidencji VAT, dla tworzonego rozrachunku wyznaczana jest również kwota VAT na potrzeby obsługi podzielonych płatności. Nie wiem czy dobrze odczytałem ten punkt ale proszę zwrócić uwagę aby program nie tworzył przy transakcjach VAT zagranicznych kwotę podatku VAT na potrzeby obsługi podzielonych płatności.
  16. Witajcie, czy może ktoś zna obejście mojego problemu: Faktura WNT wprowadzana w ewidencji VAT i tworzony rozrachunek (transakcja WNT). Program tworzy rozrachunek dla danej transakcji w kwocie brutto a powinien w kwocie netto i nie można tego później zadekretować schematem bo mamy różnicę więc trzeba ręcznie poprawić w zdarzeniu kwotę rozrachunku na netto. W metadanych do VAT program pobiera prawidłowo kwotę netto a do ksiąg/rozrachunku dla danej transakcji pobiera brutto jeśli się ręcznie nie zmieni rozrachunku na netto. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  17. Dziękuję za odpowiedzi. Przed dekretacją do ksiąg potrzebujemy widzieć datę zakończenia dostawy (w dokumentach do dekretacji brak takiej kolumny) oraz czasami zmieniamy zbiorczo rejestr VAT. W danych dokumentów VAT nie ma takiej informacji ale w dokumentach powiązanych już jest taka informacja, a dekretując do VAT z podłączonym rozrachunkiem mamy informację że ten rozrachunek jest już rozliczony czyli program widzi utworzone rozrachunki w module rozrachunki.
  18. Dzień dobry, mam założony scenariusz: 1) Wystawiona faktura sprzedaży Subiekt i płatność kartą (cesja i tworzą się 3 rozrachunki) 2) Dekretacja schematem do ewidencji VAT z podłączonym rozrachunkiem 3) Dekretacja do ksiąg schematem z ewidencji VAT - tutaj zaczyna się problem bo schemat dekretacji nie pozwala podłączyć rozrachunku rozliczającego należność oraz podłączyć rozrachunku z podmiotu na który jest cesja. Czy faktycznie schemat nie ma takiej możliwości i ewentualnie jakie są inne pomysły ustawienia tego? Dziękuję i pozdrawiam
  19. Czy coś w tym temacie się zmieniło? Jeśli nie to kiedy będzie dostępna taka funkcjonalność? Pozdrawiam
  20. Jakiekolwiek uzasadnienie tego stwierdzenia, w tym propozycja innego rozwiązania ? Zgłaszałem też taka uwagę do Insert że przyjemniej by się pracowało gdyby był po prostu zwykły checkbox do zaznaczenia (pokazuj/ukryj różnice kursowe) w rozrachunkach a nie filtrowanie po rodzaju rozrachunków. Dla mnie te różnice kursowe zaburzają czytelność rozrachunków. I dalej się będę upominał o wprowadzenie raportu analizy spójności ewidencji księgowej z ewidencją rozrachunków bo uważam że brak takiego raportu to wielki minus w porównaniu z raportem który jest w GT. A co do Pani różnic kursowych to faktycznie mają błędny rodzaj rozrachunku. Pozdrawiam
  21. Dzień dobry, jeśli chodzi o prowadzenie wszystkiego razem (sprzedaż, magazyny, księgowość, płatności) to ja mam tak rozwiązane że klient posiada Subiekta -> Rewizor/Rachmistrz na jednej bazie u siebie w firmie a mi tylko udostępnia zdalnie dostęp do programów. Pozdrawiam
  22. Program kontroluje kontrahenta z zakładki zdarzenie i dokument VAT a przy tak wprowadzonym dekrecie jest to niespójne.
  23. W przyszłym roku? To mnie Pan pocieszył , szkoda że Rewiozr Nexo nie jest aktualnie zgodny z ustawą rachunkowości dla sprawozdań finansowych podmiotów badanych. Taka informacja jest jednak istotna przy przejściu z GT na Nexo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...