Skocz do zawartości

Krz Grz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Krz Grz

  1. Na zamówieniu jest 5szt tego towaru. Wcześniej zmontowano 3szt bez problemu. Teraz chcę domontować 2szt i wyskakuje błąd. Składniki są na stanie, ale i tak nie powinno mieć to znaczenia bo w przypadku ich braku z listy można wybrać zamienniki. Tutaj w ogóle nie wyskakuje okienko montażu.
  2. Mam problem z poniższym scenariuszem. Przyjmuje zamówienie od klienta na kilka kompletów. Wysyłkę organizuje nie w całości ale partiami częściowo realizując zamówienie. Najpierw przy montażu kompletów klikając montuj na zamówienie bieżące tworzą się tylko zlecenia montażu. Nie generują się do tego przyjęcia i wydania. W zleceniu montażu nie ma opcji takiej jak "realizuj" żeby wygenerowały się dokumenty przyjęć i wydań. Mimo montażu nie dzieje się nic oprócz pojawienia się nowych zleceń montażu. Przy próbie montażu z zakładki "asortyment na zamówieniach" w niektórych przypadkach wyskakuje błąd "pozycja jest już realizowana przez inne dokumenty". Na wcześniejszych dokumentach znajduję się taka pozycja ale na zamówieniu mam sztuk 10, a zmontowane wcześniejszymi dokumentami np. 5. Pozostałych 5 zmontować nie mogę przez powyższy błąd. Wchodzę w spis asortymentu i dopiero tam montuje towar, a chce to robić do danego zamówienia. Przed ostatnią aktualizacją nie widziałem tego problemu. Druga rzecz kiedy już mam zmontowane komplety. W asortymencie zamówionym zaznaczam kilka pozycji z danego zamówienia i klikam realizuj jako WZ. Wyskakuje błąd "Na dokumencie zamówienia nie znaleziono pozycji, które umożliwiłyby zrealizowanie dokumentu wydania magazynowego." Wchodzę w zamówienia bieżące, zaznaczam to samo zamówienie, klikam realizuj jako WZ, z listy pozycji usuwam te niepotrzebne (czyli te których nawet nie zaznaczałem do realizacji w sposobie wyżej) i wtedy program wszystko puszcza. Tego problemu też nie miałem przed aktualizacją. Tak naprawdę robię to samo, ale dwa razy dłużej i dookoła. Dokumenty generują się takie same, montowane zostaje to samo, skutki magazynowe takie same, ale muszę kombinować.
  3. Okazuję się że działa. Po przejściu w dokumenty i próbie wydruku jest ok. Program po prostu nie wyświetla mi zmian w tym zakresie po wprowadzeniu zmian i kliknięciu wypróbuj we wzorcach wydruku.
  4. Chciałbym żeby program wyświetlał mi kurs EUR/PLN na FS oraz na WZ. Abonament PRO aktywny, we wzorcach wydruku opcja pokaż kurs zaznaczona ale na wydruku żadnych zmian. W opcjach zaznaczam też pokaż tabelę VAT w walucie dokumentu i po kursie PLN, ale też nic się nie dzieje. Sprawdzane na WZ i FS dla klienta z domyślną płatnością EUR i dla klienta z PLN. W obu przypadkach nie chce działać. Jakiś pomysł co robię źle? Coś pominąłem?
  5. Problem rozwiązano po interwencji insertu. Z jakiegoś powodu program nie odświeżał formy płatności. Po poprawieniu formy płatności na inną, zapisaniu dokumentu, a później ponownym poprawieniu na pierwotną formę, zaczęło wyświetlać poprawną wartość.
  6. W powiązaniach widzę operację kasową. A tu po kliknięciu pokaż na KW:
  7. Rozumiem że towar sprzedawany w sklepach internetowych będzie tym samym towarem który fizycznie znajduje się w sklepie i jest na stanie w subiekcie. Jeśli tak to nie robił bym dodatkowego magazynu bo tylko narobi się bałagan w postaci przesunięć miedzymagazynowych. Poza tym z jednym magazynem będzie Pan miał jeden faktyczny stan. Co do towaru który będzie sprzedany a nie ma go na stanie, to można ten towar wydawać z odroczonym skutkiem magazynowym. Jeśli sprzedany towar nie trafia do Pana w ogóle, a Pana dostawca przekazuje go klientowi bezpośrednio to ja bym stworzył odpowiedniki asortymentu jako usługi z odpowiednią jednostką. Faktury przy takiej sprzedaży oznaczałbym osobną kategorią żeby można je było później łatwiej księgować. Wtedy w ogóle nie obchodzi nas stan na magazynie przy tego rodzaju sprzedaży. Jeszcze kwestia czy sklepy internetowe będą jakoś zintegrowane z subiektem. Jeśli tak, to tak jak poprzednik napisał, dodać sklepy jako kanały sprzedaży. Jeśli nie będą integrowane to jak wyżej, zostawilbym jeden magazyn.
  8. Miałem fakturę zakupową płatną przelewem. Po opływie terminu zapłaciłem gotówką w kasie firmy. W nexo dodałem KW i rozliczyłem fakturę dokumentem kasowym. Mimo rozliczenia w kolumnie pozostało do zapłaty dalej widnieje cała kwota. Poprawiłem fakturę i z przelewu zmieniłem na gotówkę. Mimo tego, dalej w kolumnie widnieje cała kwota do zapłaty.
  9. Wyświetlanie numeru zewnętrznego zamówienia na WZ i FS. Tylko dla użytkowników NEXO Pro. 1. Wchodzimy we wzorce wydruku. Zaznaczamy i powielamy dokument na którym chcemy dodać numer zewnętrzny (wbudowanego nie można poprawiać stąd ta operacja). 2. Dodajemy na wykazie pozycji nową pozycję którą przerobimy na numer zewnętrzny (w moim przypadku "opis towaru"). Zmieniamy nazwę wyświetlaną na żądaną np. Numer zewnętrzny. Zapisujemy i wychodzimy. 3. Klikamy u góry popraw wzorzec. W okienku przechodzimy w "Raport - Strona dodatkowa". Odnajdujemy nazwę którą nadaliśmy pozycji na dokumencie (w tym przypadku "Numer zewnętrzny"). W tym samym miejscu na dole klikamy dwukrotnie na okienko żeby je edytować. W tym przypadku 4. kolumna 3.wiersz, więc klikamy okienko w 4. kolumnie 3. wierszu poniżej. 4. Przechodzimy na "Expression" i zamiast tekstu który się tam znajduje wklejamy jak poniżej. Jeżeli na FS chcemy widzieć numer zewnętrzny zamówienia: {Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny} Jeżeli na WZ chcemy widzieć numer zewnętrzny zamówienia: {Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny} WZ bezpośrednio realizuje ZK, a FS realizuje WZ - które realizuje ZK. Stąd podwójny zapis PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana. Klikamy OK. 5. Na dole po prawej klikamy "Dictionary". Musimy odtworzyć łańcuch "Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny" Przechodzimy w drzewku pozycji Dokument -> Pozycje -> encjaPozycji. Klikamy prawym, wybieramy "New Business Object...". Z listy wybieramy PozycjeRealizowane, klikamy OK, w następnym okienku również OK. Mamy już "Dokument -> Pozycje -> encjaPozycji -> PozycjeRealizowane" Teraz znowu prawym w "PozycjeRealizowane", "New Business Object..." i dodajemy PozycjaRealizowana. Powtarzamy analogicznie aż utworzymy całe powiązanie. Dokument -> Pozycje -> encjaPozycji -> PozycjeRealizowane -> PozycjaRealizowana -> PozycjeRealizowane -> PozycjaRealizowana -> Dokument -> NumerZewnetrzny Zapisujemy i możemy wypróbować wzorzec.
  10. To nie ładnie:) Ułatwiło by to życie firmom produkcyjnym/handlowym "monoasortymentowym". W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź.
  11. Klient zamawia u mnie większą ilość danego asortymentu np. 100szt. Towar wysyłam na paletach jak tylko jest gotowy, w ilościach jakie są gotowe. W asortymencie na zamówieniach po montażu towaru zawsze zaznaczam "gotowość do realizacji". Dział od wysyłek wie który towar ma wyjechać z firmy. Problem pojawia się gdy gotowe do realizacji jest tylko kilka sztuk z danego asortymentu dla danego zamówienia. Jako gotowe do realizacji mogę zaznaczyć całe 100szt co nie jest prawdą. Można to jeszcze rozwiązać opcją kompletuj zamówienia ale gdy wysyłam ten sam towar do dwóch klientów, program każe mi zadysponować ilość maksymalną z zamówienia jeżeli jest dostępna na stanie. Jeśli mam na stanie 50szt, na zamówieniu widnieje 100szt, a ja chce kompletować tylko 25szt to pojawia się problem, bo program chce kompletować całe dostępne 50szt.
  12. Panie Wojtku można by podrzucić rozwiązanie na forum. Temat jest poruszany już w kilku tematach, formuł kilka ale w każdym przypadku są problemy. W końcu byśmy rozwiązali problem.
  13. Program w raportach wylicza mi koszt magazynowy niektórych pozycji na 0zł. Wszystkie parametry mam poustawiane tak jak asortymentach które przelicza dobrze. Suma wartości składników zaktualizowana w obu przypadkach. Co robię źle? Przykład na dwóch zaznaczonych pozycjach.
  14. Mój błąd. Nie zachowałem kolejności, najpierw zrealizowałem zaliczkę i podpiąłem pod nią płatność, później chciałem podpiąć płatność pod zamówienie. W kolejności jak Pan napisał wszystko śmiga aż miło.
  15. Jasna sprawa. A co w przypadku gdy do FL mogę podpiąć wpłatę bankową, a do ZK już nie? Wyświetla że dla danego klienta nie znaleziono zaliczek. A wpłata bankowa jest podpięta pod dokument zaliczkowy więc w jednym miejscu znalazło dla tego klienta zaliczkę, a w ZK już nie chce znaleźć. Chcę ją wprowadzić w oba miejsca żeby ładnie mi uzupełniało kolumny z pierwszego postu. Tutaj nie znajduje przedpłat (dokument ZK): A tutaj można było dodać wpłatę (dokument FL - ten sam klient, ta sama kwota, FL realizuje ZK wyżej):
  16. Do zamówienia (forma płatności "przelew") do klienta mam podłączoną fakturę zaliczkową (spłata "wpłatą bankową" 5000zł). W powiązanym dokumencie pod zamówieniem wszystko ładnie widać. Po kliknięciu "zrealizuj jako WZ" wyskakuje mi okienko z powiązaną fakturą zaliczkową. Wszystko jest ok, wybieram. Na dokumencie WZ program nie przepisuje ilości pozycji z zamówienia które jest realizowane. Tutaj już na dokumencie w polu pozostało do zapłaty widnieje 5000zł - czyli to co klient wpłacił zaliczką a nie to co zostało. Po chęci wskazania dokumentu zaliczkowego żeby program odjął od wymaganej kwoty do zapłaty już wpłacone 5000zł zaliczki wyskakuje okienko jak niżej. A tam zamiast rozrachunku na 5000zł na jaki była wpłata i faktura zaliczka widnieje rozrachunek z kwotą pozostałą do zapłaty. Muszę to wybrać, poprawić ręcznie na 5000zł. O co chodzi? Jakieś czary? Dopóki nie powiązałem wpłaty z fakturą zaliczkową i zaliczki z zamówieniem od klienta wszystko działało i program przy realizacji jako WZ nie krzyczał o wskazanie powiązanego dokumentu. Teraz krzyczy, wychodzą jaja, a dokument i tak już jest powiązany co widać na pierwszym obrazku.
  17. Witam, program nie uwzględnia mi płatności za zamówienia w kolumnach o płatności. Mam zamówienia od klientów z wymaganą wpłatą i terminem płatnośći. Klient płaci całość co zaciąga mi się na wyciągu bankowym do nexo. W zamówieniach od klienta nie mam opcji powiązania płatności z zamówieniem i cały czas widnieje pozostało do zapłaty np. 1000zł. Muszę poprawić dokument i skojarzyć płatność zaliczkową - bardzo czasochłonne. Po opłaceniu i tak wystawiam fakturę zaliczkową którą powiązuje z daną płatnością. W takim przypadku mimo że do zamówienia jest podpięta faktura zaliczkowa, już opłacona to w kolumnie pozostało do zapłaty i tak widnieje cała kwota. Można to jakoś rozgryźć? Chciałbym widzieć które zamówienia klienci już opłacili, a teraz mimo że są opłacone to wszędzie widnieje że całość pozostała do zapłaty.
  18. A czy zmiana zaokrąglania ceny w cenniku nie rozwiąże problemu przy sprzedaży? Wtedy ceny były by zaokrąglone powiedzmy do tych 2 miejsc po przecinku i to tylko przy sprzedaży.
  19. Mam jeszcze pytanie do tematu. Mianowicie przesiadłem się na nexo, w poprzednim programie wystawiłem faktury zaliczkowe na 100%, ale dopiero w tym roku zrealizowałem dostawę dokumentem WZ. Fizycznie WZ z nexo podpiąłem pod starą fakturę zaliczkową. Jest jakiś sposób żeby te WZ'ki w nexo nie widniały mi jako niezafakturowane? Mogę je jakoś powiązać z dokumentami nieistniejącymi w nexo? Lub jakoś zaznaczyć że są już rozliczone?
  20. To rozwiązało problem. Ustawiałem precyzję jednostki sztuk w konfiguracji miar. W konfiguracji było ustawione na 4, a w szczegółach pozycji w formatce w zakładce miary asortymentu widniało nadal 0. Po poprawieniu na 4 tak jak w konfiguracji już wszystko działa. Dziękuje za pomoc.
  21. Dziękuję za szybką odpowiedź. Ma to sens Edit Niestety mimo ustawienia precyzji takiej jak w jednostce dodatkowej i aktualizacji miary w komplecie program dalej wylicza tak samo tj. zabiera 10m2 czyli 1szt zamiast 2m2 czyli 0,2szt tak jak jest podane w komplecie.
  22. Witam, zauważyłem błąd przy montażu kompletów. Przyjmuję towar jako sztukę. W miarach dodaje przelicznik miary z 1szt na 10m2. Przy zleceniu montażu mimo że w komplecie widnieje 2m2 danego towaru to program chce ściągnąć 10m2 (czyli 1 całą sztukę, ale już przeliczoną na nową miarę). Miarą przy zakupie są sztuki, przy sprzedaży m2. Problem występuje tylko gdy miara nie jest podrzędną innej miary. Jak przyjmuję opakowanie 100szt, które jest podrzędną miary "sztuka", to przy wydaniu kilku sztuk wszystko jest ok. Da radę jakoś temu zaradzić? Nie zauważyłem tego na początku i cały stan kilku towarów rozszedł mi się w jeden dzień... Edit Dziwna sprawa ale problemu nie ma tylko gdy nadrzędna miara to sztuki. Jak wklepie nową miarę i dam jednostkę nadrzędną "sztuki" to jest ok. Jak do nowej miary dam jednostkę nadrzędną "metr" to już się źle kompletuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...