Skocz do zawartości
Forum użytkowników

M. K.

Użytkownik
 • Ilość treści

  118
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  3

M. K. wygrał w ostatnim dniu 5 lipca

M. K. ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

17 Good

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. UPDATE: Udało się wystawić dokumenty zmieniając ręcznie opiekuna transakcji. Ale nie mam bladego pojęcia, co to miało do rzeczy. U nas wszystkie transakcje mają jednego opiekuna i przy innych transakcjach nie ma żadnego problemu. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że Sello co kilka minut aktualizuje coś w archiwalnych transakcjach. Na karcie transakcji w zakładce Historia nie ma po tym śladu...
 2. Dla niektórych transakcji z ostatnich dni Sello nie utworzyło nam dokumentów wstępnych. Nie idzie utworzyć żadnego dokumentu (wstępnego ani końcowego). Wyświetla się tylko mały czerwony wykrzyknik, a po jego kliknięciu "nieznany błąd" Próbowałem na różnych stanowiskach i różnych użytkownikach. Bez skutku. Dla innych transakcji działa wszystko poprawnie. Dodatkowo zauważyłem w raporcie dziwną aktywność Sello na starych transakcjach. Sello aktualizuje dokumenty wstępne do transakcji z ubiegłego roku (np. Grupa transakcji 561, Grupa transakcji 1107) pomimo, że są one dawno załatwione, posiadają wystawione dokumenty końcowe i nikt ich nie ruszał:
 3. No właśnie nie. Wybieram "suma kosztów poszczególnych transakcji" a i tak koszt wysyłki nie zostaje zsumowany.
 4. Jak w temacie - pomimo wybrania opcji "Suma kosztów wysyłki z poszczególnych transakcji" koszt wysyłki w grupie jest liczony tylko raz.
 5. U mnie czas DOSTAWY dla poszczególnych form wysyłki jest przypisany na sztywno i nie da się tego w Allegro zmienić. U Ciebie jest inaczej?
 6. Po aktualizacji do 1.32.0 cały raport jest zasypany błędami: I tak dla wszystkich aukcji. Dodam, że nie aktualizowałem obrazków ani opisów w Sello w ostatnim czasie.
 7. Jakim programem ogarnąć bezpośrednią integrację innych marketplace z Sello?
 8. lepiej usuń adresy mailowe z powyższych postów, żebyś później spamu nie dostawał
 9. I to wygląda na najlepsze możliwe rozwiązanie. Sello powinno zmieniać stan transakcji z "anulowane" na "nowa" ale koniecznie z jakimś mega wykrzyknikiem i wyłączonym auto-księgowaniem wpłaty!
 10. Też się z tym spotkałem i zazwyczaj zaznaczenie "nie przenoś danych automatycznie" pomagało. Zobacz zakładkę historia - co i kiedy się działo z transakcją.
 11. Przydałoby się w logu dodać więcej szczegółów. Obecnie otrzymując np. taki błąd czy ostrzeżenie: nie wiemy, której transakcji sytuacja dotyczy. Trudno się wtedy domyślić, jakie trzeba podjąć działania, żeby to naprawić.
 12. Proponuję dodanie w Paczki > Do wysłania nowego filtru "Dokumenty do paczki wydrukowane:" [tak/nie] To ułatwi wyłapanie transakcji, dla których nie wydrukowaliśmy jeszcze listy magazynowej.
 13. Przed przeniesieniem wyłącz automatyczną synchronizację z Allegro, SGT, pocztą itd. Włącz ją na nowym kompie dopiero gdy już sprawdzisz, że wszystko się przeniosło. To ułatwi powrót w przypadku jakichkolwiek problemów.
×